Gry

Gramy w Duke Nukem 64 na PC !

Na Nintendo 64 zostało wydanych naprawdę wiele świetnych strzelanin FPS. Takie tytuły jak GoldenEye 007,  Turok i Perfect Dark zapewniały wiele godzin rozgrywki.

W 1997 roku do grona świetnych FPS  na N64 dołączył również Duke Nukem, w przeprojektowanej odsłonie Duke Nukem 64.

Zmian wersji na N64 wprowadzono naprawdę wiele. Począwszy od modernizacji HUD, poprzez dodanie nowych narzędzi mordu a na nowych przeciwnikach kończąc. 

Co prawda z nieznanych mi przyczyn z gry wyleciał jeden z najdziwniejszych przeciwników, czyli Pig Cop Tank’i, ale jak to mówią nie można mieć wszystkiego. Ponadto w grze “potłuczono” wszystkie odbijające księcia powierzchnie, w niektórych miejscach dodano nowych przeciwników, czy też nowe tekstury. Ta ostatnia zmiana została wprowadzona ze względu na siermiężną cenzurę firmy Nintendo, która nie pozwoliła np. na wyświetlanie w kinie na pierwszym etapie damy bujającej cyckami.

 Duke Nukem 64 możemy bez problemu uruchomić za pomocą emulatora Project 64, jednak dzisiaj chciałbym zaprezentować wam lepsza alternatywę. Mianowicie Rednukem.

Galeria: Duke Nukem 64 (Rednukem)

Co będzie nam potrze do uruchomienia Duke Nukem 64 na PC ?

  • RedNukem – jest to port, dzięki któremu uruchomimy grę
  • Rom Duke Nukem 64 w wersji USA. Poszukajcie go na internetach 😉

Z powodu ograniczonej ilości miejsca na nośniku N64 z gry musiała wylecieć ścieżka dźwiękowa. Możemy ją przywrócić pobierając tę paczkę i wrzucając ja do folderu autoload.

Plik Duke Nukem 64 (USA).n64 umieszczamy w głównym folderze Rednukem.

Możecie również pobrać przygotowaną przez nas paczkę Rednukem z naszego forum.

Mój kiepski gameplay: Duke Nukem 64 

Muszę przyznać, że zaprezentowany powyżej sposób na ogranie Duke Nukem 64 na PC jest znacznie lepszy niż uruchomienie go na emulatorze. Po pierwsze, mamy do dyspozycji normalne sterowanie za pomocą myszki i klawiatury, a po drugie dostęp do szybkich zapisuj stanów gry których nie na N64 po prostu nie było 

Muszę przyznać, że ta wersja Duke’a 3D jest doskonałą alternatywą dla zaprezentowanego tutaj wcześniej Duke Nukem 3D: High Resolution Pack  i z pewnością spodoba się fanom serii, którzy DN3D3 znają na wylot.

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 5 / 5. Głosów: 3

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Duke Nukem Forever 2001 bulid

Kabson

Duke Nukem 3D: High Resolution Pack

Kabson

LameDuke (prototyp DN3D)

Kabson

Duke Nukem 3D WG MEGA PACK

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.