Gry

Gramy w Exhumed (PowerSlave) na BulidGDX

Exhumed to gra stworzona w 1996 roku przez Lobotomy Software i Throwback Entertainment. Gra jest staroszkolnym FPS’em osadzonym w Egipcie, a dokładniej w starożytnym mieście Karnak.

Jak to w klasycznych FPS’ach bywa fabuła w grze ma drugorzędne znaczenie, więc musicie wiedzieć tyle, że wielkie zło pojawiło się “znikąd” a naszym zadaniem jest znajdywanie kolejnych kluczy i wycinanie w pień wszystkiego, co natoczy się na celownik. Oczywiście, przy okazji tej rzezi uratujemy świat…

Bohater Exhumed to również klasyczny zestaw arsenału, którymi będziemy pieścić przeciwników. Do dyspozycji mamy miecz, 6 strzałowy rewolwer, karabin maszynowy i trochę magicznego oręża, do którego notorycznie będzie brakować wam amunicji. Przeciwnicy również nie są jakoś wybitnie oryginalni. Za dużo filmów z “mumią” w tytule widzieliśmy, by nie być na nich przygotowani…

Niestety to, co najbardziej męczy w tej grze to przekombinowane poziomy których do przejścia mamy prawie trzydzieści. Często błąkamy się bez celu, bądź w poszukiwaniu jednego brakującego klucza. Exhumed to staroszkolny FPS pełną gębą, który jest naprawdę trudny. Przeciwników jest mnóstwo, strzelają bardzo celnie i większość późniejszych etapów przejdziemy jedynie, gdy nauczymy się rozkładu przeciwników na pamięć.

Gra w oryginale śmigała na silniku Bulid, jednak ja przedstawię wam sposób na uruchomienie Exhumed na BulidGDX, który nieco podciągnie grafikę w tym tytule.

Co będzie nam potrzebne do uruchomienia gry Exhumed na BulidGDX ?

  • Gra Exhumed – ja poradnik oparłem na wersji z gog.com, ale teoretycznie możecie ją pobrać z innego źródła.
  • BulidGDX – jest to zmodyfikowany silnik Bulid, dzięki któremu „doposażymy” naszą grę w nowe atrakcje 😉 Aby nie męczyć się z konfiguracją, pobieramy wersję z Javą. O BulidGDX wspomniałem już wcześniej przy okazji odpalania Redneck Rampage, więc nie będę się tutaj o nim ponownie rozpisywał.
  • Zestaw dodatków – (opcjonalnie, jednak polecam) Nie ma co się oszukiwać, w dzisiejszych czasach musimy poprawić wygląd gier wydanych prawie 30 lat temu.

Jak uruchomić Exhumed na BulidGDX ?

Mody wypakowujemy, cały folder autoload wrzucamy do folderu w którym zainstalowaliśmy grę. Następnie uruchamiamy BuildGDX.exe, klikamy na zakładkę Powerslave

Bez nazwy 1

i wskazujemy, gdzie znajduje się nasza gra Exhumed. Następnie klikamy w ikonkę ustawień w prawym dolnym rogu, gdzie zaznaczamy Enable „autoload” folder, oraz wybieramy rozdzielczość w jakim gra ma działać.

Bez nazwy 2

Po tym wszystkim możemy już uruchomić grę.

Galeria Exhumed:

To by było na tyle. Teraz już wiesz jak uruchomić Exhumed (PowerSlave) na BulidGDX.

Dziękuję za uwagę.

Pozostaw coś po sobie - oceń ten post ! Zmotywujesz mnie tym do dalszej pracy.

Kliknij w gwiazdkę, by go ocenić !

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił tego wpisu.

Może cię zainteresować:

Gramy w Witchaven 2 na BulidGDX

Kabson

Gramy w BLOOD na BulidGDX

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.