Gry

Jak hackować gry Flash za pomocą Cheat Engine.

Cheat Engine to potężne narzędzie do grzebania w pamięci, dzięki któremu możemy szybko stać się bogami w niemal każdej grze. W tym poradniku prezentujemy podstawy hackowania gier.

1) Uruchamiamy przeglądarkę wchodzimy na stronę z grą, i czekamy aż gra się załaduje. Otwieramy proces przeglądarki w Cheat Engine wybierając File->Open Process, ewentualnie klikając na ikonkę komputera w górnym lewym oknie programu.

Dla przeglądarki Firefox będzie to proces plugin plugin-container.exe, przypadku Internet Explorer/Google Chrome – proces iexplore.exe/chrome.exe (w process list może pojawić się ich więcej niż jeden – w którymś z nich na pewno jest tym właściwym).
Dodany obrazek
2) Teraz szukamy wartości, którą chwielibyśmy zmienić. W moim przypadku jest to amunicja do bazooki. Na starcie jest do niej 30 sztuk amunicji ale uwaga w grach flash zazwyczaj nie szukamy oryginalnej wartości (tj. 30) tylko  jest ona przemnożona przez 8.
Szukamy zatem 30*8=240 jako “Exact Value” w 4 Bytes:
scr_2276375

Klikamy na First Scan
3) Teraz zmniejszamy liczbę dostępnej amunicji, znów przemnażamy ją przez 8 i szukamy dalej:
Dodany obrazek
Przy odrobinie szczęścia już teraz zostanie nam 1 adres, jeśli nie to powtarzamy ten punkt.

4) Teraz wystarczy dodać adres do listy zmodyfikować go na wartość którą chcemy uzyskać (bądź tylko zamrozić – w każdym przypadku mamy nielimitowaną amunicję)
Dodany obrazek
Jeżeli pomimo szczerych chęci nie znaleźliśmy żadnego adresu, powtarzamy wszystko od punktu 2 tym razem nie mnożąc początkowej wartości przez 8. Zabawa z Cheat Engine to pewna losowość działania, więc nie zniechęcajcie się tym, że nie możecie czegoś znaleźć.

A co jeśli nie mamy podanej wartości początkowej (np chcemy zamrozić pasek energii) ?,

1) Najpierw musimy poszukać “unknown initial value”
Dodany obrazek
2) Teraz możemy (ale nie musimy) pospamować trochę search for unchanged value. W tym celu znajdź jakiejś zaciszne miejsce (tak aby pasek energii nie malał) i wduś Next Scan kilka razy.
3) Musimy zmienić tę wartość – postarajmy się by postać oberwała kilka razy i szukamy “decrased value”
Dodany obrazek
Odsieje nam to całkiem sporo wyników, postępujemy ten krok, aż na liście nie pojawi się kilka adresów – sprawdzamy każdy po kolei zamrażając go – na 99% przypadków któryś z nich jest tym adresem, którego szukamy.

Niestety nie wszystko jest takie proste- CE czasami powoduje wywalenie przeglądarki (zamknie się…) co spowoduje, że musimy szukać adresów na nowo, na dodatek zazwyczaj po odświeżeniu strony/załadowaniu nowego poziomu też prawdopodobnie będziemy zmuszeni do szukania nowych adresów.

Powyżej zamieściłem tylko podstawy pracy z tym programem jeżeli te zagadnienie jest dla Was ciekawe, komentujcie – dopiszemy bardziej zaawansowane poradniki 😉

Strona domowa programu Cheat Engine.

Pozostaw coś po sobie - oceń ten post ! Zmotywujesz mnie tym do dalszej pracy.

Kliknij w gwiazdkę, by go ocenić !

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił tego wpisu.

Może cię zainteresować:

Cheat Engine – podstawy

Kabson

TempAR czyli cheat engine dla Playstation Portable

Kabson

Nier: Automata: jak odblokować kostium Revealing Outfit bez stresu.

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.