Gry

Jak zdobyć BaseID dowolnego przedmiotu w Fallout 4

Jako, że mój poradnik “Fallout 4 – kody na (niemal) wszystko !” cieszy się naprawdę sporym zainteresowaniem, jednak nie ustrzegłem się w nim kilku błędów na co zwróciliście uwagę w komentarzach, postanowiłem stworzyć kolejny poradnik dotyczący prostych komend w konsoli developerskiej tej gry.

Tym razem chciałbym wam przedstawić prosty sposób na zdobycie BaseID  (zwany też ObjectID) każdego przedmiotu w grze. Znając ten numer możecie bezproblemowo dodać sobie amunicję, broń czy też dowolny inny przedmiot dostępny w grze do ekwipunku. I nie jest ważne to, czy pochodzi on z podstawowej wersji gry, DLC czy też zainstalowanej modyfikacji.

W ten sposób możecie zdobyć potrzebne wam przedmioty nie czekając, aż poprawię swoją listę 😉

Aby zdobyć BaseID W trakcie gry wduś tyldę ~ i wpisz:

help "nazwa przedmiotu" 4

Nazwa przedmiotu musi być podana w języku angielskim. Dla przykładu wyszukamy sobie BaseID przedmiotów z “10mm” w nazwie. Ta popularna pukawka posiada kilkanaście wpisów, więc to bardzo dobry przykład dla tego poradnika.

help "10mm" 4

Bez nazwy 1

Konsola wypluje nam naprawdę sporo wyników, nas interesują jedynie te z prefiksem WEAP, AMMO oraz MISC.

Zrzut ekranu 181

Jak łatwo wywnioskować, WEAP wyświetla BaseID broni, AMMO amunicji a MISC to ( w tym przypadku) modyfikacji którą możemy założyć na broń w warsztacie.

Prawda, że znalezienie BaseID jest banalnie proste ?

Otóż nie… Bugthesda jak zwykle musiała coś nakombinować i większość broni/amunicji posiada kilka BaseID. Szkopuł w tym, że zazwyczaj tylko jedna z nich jest prawidłowa i pozwoli nam na kolejny krok, czyli zrespienie potrzebnego nam przedmiotu. Wybranie nieprawidłowego BaseID spowoduje, że w naszym ekwipunku fizycznie nic się nie pojawi, jednak nasz udźwig spadnie o wagę tych fantomowych przedmiotów. 

Dlatego też, zamiast polecenia player.additem aby przedmioty pojawiły się bezpośrednio w naszym ekwipunku skorzystamy z komendy player.placeatme aby przedmioty wyrosły nam dosłownie spod ziemi 😉 Wykorzystując player.placeatme nawet jeżeli się pomylimy wpisując nieprawidłowy BaseID sobie nie zaszkodzimy.

Na przykładzie, chcę zdobyć 30 sztuk pistoletów 10mm. Tak nie mam pojęcia, na co mi one, ale chcę bo mogę ;-). BaseID pistoletu 10mm to 00004822, więc w konsolę wpisujemy:

player.placeatme BaseID 00004822 30

Bez nazwy 2

Nie radzę jednak przesadzać z jednoczesnym zrespieniem kilkudziesięciu, a nawet kilkuset przedmiotów jednocześnie:

Zrzut ekranu 187

Wygląda to nawet zabawnie jednak może spowodować dość poważny “cios” w moc obliczeniową naszego komputera, a w skrajnych przypadkach nawet wywalić nas z gry.

Na dzisiaj to już wszystko. Dziękuję za uwagę.

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 4.5 / 5. Głosów: 2

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Jak sklonować książkę “You’re SPECIAL!” w Fallout 4

Kabson

Fallout 4 – prosty sposób na kapsle

Kabson

Fallout 4 – kody na spawnowanie przeciwników (część pierwsza)

Kabson

FlaconOil’s HD ReTexture Project

Kabson

Fallout 4 – 10 porad na początek

Kabson

Dwie metody na pobranie Fallout 4 Script Extender

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.