Gry

Nielegalnie modyfikujemy broń w Fallout 4

Fallout 4 jak powszechnie wiadomo, jest pełny błędów. Niektóre z nich możemy wykorzystać na swoją korzyść. Dzisiaj nauczę Was modyfikować uzbrojenie w dowolny sposób. Chcecie mieć w ekwipunku pistolet strzelający atomówkami ? Z naszym poradnikiem to żaden problem.

Ten trick powinien działać na wszystkich konsolach i komputerach, ja wykonałem go na PlayStation 5.

Wstęp.

Modyfikowanie broni w grze Fallout 4 jest fascynującym elementem rozgrywki, który pozwala dostosować uzbrojenie do własnych preferencji i stylu gry. Możemy zmieniać wygląd, siłę rażenia, szybkość ognia i wiele innych parametrów, aby stworzyć idealną broń do walki w postapokaliptycznym świecie. Dzięki różnym elementom modyfikacyjnym, takim jak komory, lufy czy celowniki, mamy ogromną swobodę w dostosowaniu broni do konkretnych sytuacji czy przeciwników. Jednak oficjalnie dostępne modyfikacje ekwipunku zostały tak zaprojektowane, aby nie zaburzyć balansu rozgrywki. Niestety albo stety, tak jak wspomniałem ta gra jest koszmarnie zabudowana i wykorzystując prosty trick jesteśmy w stanie stworzyć np. pistolet strzelający atomówkami.

Kilka informacji na początek:

  • Do wykonania tego tricku potrzebujecie dwóch broni, pierwsza z nich będzie “dawcą” modyfikacji, zaś druga z nich będzie “biorcą”. 
  • Pierwsza z tych broni, “dawca” w trakcie glitchowania modyfikacji zostaje zniszczona. Logiczne więc jest to, że pierwsza z naszych zabawek nie może być bronią legendarną. “Biorcą” może być broń z legendarnym prefiksem, co prowadzi do naprawdę ciekawych “wynalazków”. 
  • Nie możemy przeszczepić modyfikacji z broni palnej do melee i na odwrót.
  • Możemy “przeszczepić” tylko modyfikacje znajdujące się na pierwszych dwóch pozycjach w menu modyfikacji. Zazwyczaj na tych miejscach występuje lufa i komora zamkowa. 
  • Broń zmodyfikowana nadal korzysta ze swojej podstawowej amunicji, dzięki temu nawet wspomniany pistolet strzelający atomówkami, nadal korzysta z amunicji 10mm, pomimo że z lufy wylatuje co innego.
  • Nowo powstałe środki zagłady nie wyglądają za ciekawie. Ale potrafią być naprawdę zabójcze…
  • …do tego stopnia, że tryb survival będzie naprawdę łatwy.

Jak glitchować menu modyfikacji. 

1. Broń z której chcemy przekazać modyfikację nazywamy 0 (zero)

2. Broń na którą chcemy nałożyć modyfikację nazywamy 1. W ten sposób umieścimy obie zabawki w menu  jedna pod drugą. Jest to warunek konieczny do “oszukania” całego silnika gry.

3. Teraz koniecznie zapisujemy stan gry

4. Wracamy pod stół rusznikarski. Naciskamy jednocześnie przycisk odpowiadający za modyfikację i zniszczenie broni. 

5. Jeżeli zrobiliśmy to prawidłowo, menu się zglitchuje w ten sposób, że gra będzie wymagała potwierdzenia zniszczenia przedmiotu, jednak pod spodem ujrzymy menu modyfikacji naszej broni “biorcy”:

glitch6. Jeżeli tak się nie stanie, wczytujemy zapis gry próbujemy raz jeszcze. 

7. Jak nam się ta sztuczka uda, po prostu dodajemy “zakazaną” modyfikację do naszej broni:

Nielegalnie modyfikujemy broń w Fallout 4

Dodanie modyfikacji z drugiej pozycji na liście jest znacznie trudniejsze. Aby tego dokonać musimy zaraz po tym, jak naciśniemy oba przyciski wychylić lewa gałkę analogowa do dołu.

2ndslotJak zrobimy to poprawnie, kolejny raz zglitchujemy menu,tylko tym razem belka wyboru modyfikacji zatrzyma się na 2 pozycji. 

8 (opcjonalnie) Na koniec opcjonalnie nazywamy naszą broń w jakiś epicki sposób np:

atomowy rozqurwI ruszamy na pustkowia robić porządek z mutantami, potworami i innymi wrogimi nam jednostkami.

Niestety nie wszystkie bronie wyglądają po modyfikacji równie epicko, niektóre z nich po modyfikacjach uzyskują naprawdę dziwny wygląd:

piggyJednak metodą prób i błędów można uzyskać naprawdę ciekawe efekty.

Podsumowanie.

Teraz już wiesz jak wykonać ten bardzo ciekawy glitch. Pamiętaj jednak, że zabawa z bugami w grze jest naprawdę uzależniająca i ja dla przykładu po stworzeniu pistoletu 10mm strzelającego rakietami nie wróciłem już do “podstawowych” broni.

Dziękuję za uwagę i życzę miłego grania !

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 4.5 / 5. Głosów: 2

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

FlaconOil’s HD ReTexture Project

Kabson

Wiedźmin III szybki zarobek

Kabson

Fallout 4 RideableBot

iPOD

Jak zdobyć BaseID dowolnego przedmiotu w Fallout 4

Kabson

Fallout 4 Horizon

iPOD

Crossbows of the Commonwealth

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.