Gry

Poprawiamy wygląd TES: Morrowind

Aż się łezka w oku kręci. Morrowind był moim pierwszym Elder Scrollsem w jaki grałem i “wsiąkłem’ w olbrzymi świat prowincji imperium Tamriel. Niestety ten tytuł nadszarpnął ząb czasu. Kanciaste postacie, mapa rysowana niemal pod nosem, rozmyte tekstury i proporcje ekranu 4:3 skutecznie odrzucają od odświeżenia sobie tego tytułu. Ale od czego są mody ?

Dzisiaj zaprezentuję wam w jaki sposób poprawić wygląd wygląd TES: Morrowind za pomocą kilku modyfikacji i tego nie przesadzić 😉

Podstawą do modowania gry będzie wersja z GOG.com w języku angielskim.

Jak widzicie na screenach gra po instalacji na maksymalnych detalach (o dziwo uzyskanych na i5 nie dopalonych mocną kartą graficzną) nie wygląda imponująco:

 

Modyfikacje z których skorzystałem:

  • Morrowind Overhaul – pakiet nowych tekstur i innych modyfikacji. Traktujcie to jako mod AIO (All in one) – pozwala on na znaczne poprawienie tekstur, stabilności oraz mechaniki gry. Mod jest “tłusty” na prawie 1,7 GB – to prawie tyle co waży sama gra…
  • MGE XE – patch pozwalający zmodyfikować shadery, uzyskać proporcje 16:9 i tym podobne sztuczki. (12 MB)
  • Vurts Groundcover – modyfikacja dodaje animowaną roślinność do “płaskich” terenów gry.

Modyfikacje wrzucamy bezpośrednio do folderu gry, jednak musimy zrobić to w odpowiedniej kolejności. Zaczynamy od Morrowind Overhaul. Posiada on własny instalator który właściwie możemy “przeklikać”. Warto jednak zaznaczyć inną niż domyślną ciemność po zmierzchu.

Bez nazwy 1 12

Wersja Realistic Dark jest moim zdaniem po prostu za ciemna i… po prostu guano widać 😉 Morrowind Overhaul często podczas instalacji “zamraża” wprowadzanie danych z klawiatury i myszki właściwie wszystko robiąc za nas.

Ten mod potrafi sypnąć błędem podczas konfiguracji MGE, dlatego też kopiujemy do folderu z grą nowszą wersję MGE XE oraz modyfikację Vurts Groundcover

Konfiguracja Morrowind Graphics Extender.

Tutaj naprawdę nie jestem w stanie pomóc. Musicie poeksperymentować sami. Morrowind Graphics Extender umożliwia modyfikować bardzo zaawansowane opcje graficzne w grze. Właśnie z niego możecie ustawić wyższe rozdzielczości niż gra na to pozwala (łącznie z proporcjami 16:9) Jedynie na co musicie zwrócić uwagę to zakładka odległy teren. Zanim go wygenerujemy musicie się upewnić, że  dodatkowe pliki Vurts Groundcover są zaznaczone:

Bez nazwy 1 13

W przeciwnym wypadku po włączeniu gry dalej będziemy mieli “płaską” trawkę. Konfigurację pozostałych opcji zostawiam wam. W trakcie testów okazało się, że ustawienie wszystkiego na ultra…zajechało mój laptop. Warto również odznaczyć Texture fix 2.0.esm aby uniknąć problemów podczas tworzenia odległego terenu.

Ostatnie szlify 😉

Zanim uruchomicie grę koniecznie odznaczcie modyfikacje Vurts’a w opcjach głównych gry:

2019 03 23 10h08 04Vurts Groundcover jest dodatkiem do MGE, próba załadowania tej modyfikacji w grze na 99.9% spowoduje jej wysypanie.

Efekt końcowy:

Tak Morrowind wygląda po tych kilku modyfikacjach:

I moim skromnym zdaniem tyle wystarczy aby ponownie zwiedzać świat tej gry. Oczywiście o ile nie odrzuci nas model walki który jest z początku gry naprawdę uciążliwy 😉

 

Poradnik napisany na prośbę użytkownika iPOD.

Pozostaw coś po sobie - oceń ten post ! Zmotywujesz mnie tym do dalszej pracy.

Kliknij w gwiazdkę, by go ocenić !

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił tego wpisu.

Może cię zainteresować:

Fallout 4 ReGrowth Overhaul

iPOD

Fallout New Vegas HD Texture Pack

Kabson

Need for Speed Hot Pursuit Remastered Texture Pack

Kabson

Najlepsza metoda na ogranie Resident Evil 3 na PC !

iPOD

Need For Speed Underground 2 HD Mod

Kabson

Need For Speed :Most Wanted Modern Rockport

Kabson

1 komentarz

InVaLid
InVaLid 2019-03-29 at 17:34

Całkiem ładnie to wyszło. Ta dodatkowa trawa nie wpływa na walkę z małymi przeciwnikami ? Bo coś czuję, że nic nie będzie przez nią widać.
Swoją drogą niezły timing z tym artykułem. Nethesda rozdaje Morrowinda za darmo, a ty w tym samym dniu piszesz o tym, jak poprawić grafikę w TES3 ?

Odpowiedz

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.