Internet

Jak stworzyć unikalny awatar za pomocą sztucznej inteligencji

Moim zdaniem własny awatar to nasza “wizytówka” która reprezentuje nas w sieci. Awatary towarzyszą nam niemal od początku internetu, początkowo jako zdjęcie profilowe na forach, obecne były w komunikatorach aby na końcu symbolizować nas na Facebook’u, czy też innym Instagramie 😉

Nie mam za złe, jeżeli ktoś jako awatar ustawi sobie zdjęcie pobrane z sieci (a nawet swoją facjatę, która de facto jest unikalna 😉 ). Ja jednak zaprezentuję wam prosty i darmowy sposób na wygenerowanie swojego niepowtarzalnego obrazka profilowego, którym będziecie w stanie zaskoczyć swoich znajomych. 

W tworzeniu awatara pomoże nam sztuczna inteligencja, a dokładniej Midjourney. Jest to bot dostępny w niezwykle popularnym komunikatorze Discord, za pomocą którego “wytłumaczymy” Midjourney co chcemy zobaczyć na naszym awatarze.

Jak wygenerować własny awatar za pomocą Midjourney ?

Pobieramy aplikację Discord (jeżeli jej nie mamy, screeny poniżej pochodzą z wersji na okienka Micro$oftu)

Przechodzimy pod adres www.midjourney.com i klikamy w przycisk Join the beta. Otworzy to nam kanał (serwer, jak zwał tak zwał…) 

Bez nazwy 1 2
I dołączamy do kanału:

Bez nazwy 2 1
Obsługa Discorda jest niezwykle intuicyjna i nawet jak wcześniej nie korzystaliście z tej aplikacji powinniście szybko się “połapać” w podstawowej funkcjonalności. Teraz musimy wybrać jeden z czatów nazywający się newbies-… i do niego dołączyć:

Bez nazwy 3
Jak widzicie, Midjourney ma zawsze sporo roboty. Nic w tym dziwnego, na chwilę obecną to jedyny dostępny publicznie bot, który tworzy naprawdę piękne dzieła. 

Aby wygenerować nasz awatar wpisujemy w polu chatu /imagine i … dokładnie to, co chcemy zobaczyć. Na potrzeby tego poradnika wpisałem:

cat smile avatar with fire fur

Bez nazwy 4

Tutaj przyda się nam znajomość angielskiego, chociaż w podstawowym stopniu. Oczywiście czym staranniej opiszemy to co bot ma wygenerować, tym bardziej zaskakujący rezultat otrzymamy.

Po chwili uzyskałem następujący efekt:

2022 09 17 17h17 46
Poniżej miniaturek macie do wyboru 8 przycisków. U1 – U4 służy do wygenerowania gotowego obrazu. 

V1 – V4 służy do wygenerowania wariacji na temat już wygenerowanych miniaturek. Tak to wygląda w moim przypadku, w którym 3 awatar poddałem dalszej obróbce (liczymy je zgodnie z ruchem wskazówek zegara zaczynając od lewego górnego rogu):

2022 09 17 17h26 36
Tak jak wspomniałem w poprzednim kroku, jeżeli już jesteśmy zadowoleni z rezultatu wystarczy kliknąć w przycisk U1 – U4 aby po chwili pobrać gotowy awatar:

2022 09 17 17h30 24
Poniżej przedstawiam galerię kilku awatarów, które stworzyła dla mnie Midjourney:

Jak widzicie granicą tego, co uzyskamy jest wyłącznie nasza wyobraźnia.

Niestety Midjourney nie jest darmowa i po kilku(nastu) wygenerowanych obrazkach poprosi nas o pieniążki, jednak łatwo jest to obejść tworząc po prostu nowe konto na Discordzie.

Dziękuję za uwagę.

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 5 / 5. Głosów: 1

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.