Konsole

8 sposobów na naprawę błędu NW-102308-4 w PlayStation 5

Mimo oczywistego faktu, że PS5 jest bez wątpienia fantastyczną konsolą, w trakcie rozgrywki może przydarzyć się nam szereg błędów, o których konsola nas poinformuje. Jednym z najbardziej irytujących jest błąd NW-102308-4 który powoduje, że nasz sprzęt ma problemy z połączeniem się z PlayStation Network.

Więc jeżeli tak jak ja miałeś pecha i problemy z infrastrukturą sieciową PSN to w tym wpisie przedstawiam wam kilka rzeczy, które należy sprawdzić.

Co oznacza kod błędu NW-102308-4 ?

Kod błędu NW-102308-4 na PS5 oznacza, że konsola nie może połączyć się z siecią internetową. Ten błąd występuje najczęściej, gdy PS5 nie jest w stanie nawiązać połączenia z serwerami PlayStation Network (PSN).

Istnieje kilka możliwych przyczyn tego problemu. Może to być spowodowane problemami z połączeniem internetowym, ustawieniami sieciowymi konsoli, problemami z serwerami PSN lub (najrzadziej) awarią samej konsoli.

Podsumowując najprawdopodobniej istnieje problem pomiędzy serwerami DNS i siecią PlayStation Network.

Serwer DNS jest kluczowy dla działania sieci, ponieważ przekształca adresy hostów na adres protokołu internetowego – zbiór cyfr, który maszyny używają do odnalezienia właściwej strony internetowej. Jeżeli z jakiegoś powodu nasza konsola nie jest w stanie połączyć się z serwerem DNS, będziemy mieli właśnie takie kłopoty.

Jak naprawić błąd NW-102308-4 w konsoli PlayStation 5 ?

1) W pierwszej kolejności musimy wykluczyć trwające prace serwisowe w sieci PlayStation Network. Przechodzimy pod ten adres i upewniamy się, że wszystkie komponenty sieci działają prawidłowo:

NW-102308-4

W ten sposób wykluczymy główny powód pojawienia się błędu NW-102308-4 w naszej konsoli. 

Jeżeli jednak okaże się, że sieć PSN działa prawidłowo oznaczać to będzie, że błąd konfiguracji leży po naszej stronie (bądź po stronie naszego usługodawcy).

2) Zrestartuj swoją konsolę PlayStation 5 i połącz się z internetem za pomocą połączenia przewodowego. Skonfiguruj ponownie ustawienia sieci. Możesz spróbować równię wykorzystać swój telefon jako hotspot do próby połączenia się z siecią.

3) Jeśli korzystasz z połączenia bezprzewodowego, sprawdź miejsce instalacji, na przykład przybliżając PS5 do routera lub usuwając wszelkie przeszkody utrudniające połączenie między urządzeniami. Jeżeli mieszkasz w bloku jednorodzinnym i w pokoju w którym stoi konsola masz słabszy zasięg, warto pomyśleć o urządzeniu wzmacniającym sygnał Wifi. Ja używam Wi-Fi TP-Link RE200 i nie mam problemów zasięgiem w całym domu.

4) Zrestartuj router/modem. Najlepiej jest go całkowicie wyłączyć i odczekać ok. 5 minut i dopiero ponownie włączyć.

5) W miarę możliwości zaktualizuj firmware routera i konsoli.

6) Jeśli to możliwe, spróbuj otworzyć następujące porty: TCP: 80, 443, 3478, 3479, 3480 oraz UDP: 3478, 3479, 49152 do 65535. Warto też przypisać statyczny IP do samej konsoli.

7) W ustawieniach połączenia internetowego ustaw DNS’y ręcznie możemy skorzystać z następujących:

  • 8.8.8.8
  • 8.8.4.4

Albo:

  • 1.1.1.1
  • 1.0.0.1

8) Na zakończenie przedstawiam wam rozwiązanie, które sprawdziło się u mnie. Otóż cały problem z połączeniem konsoli w moim przypadku spowodowany był ustawieniem zbyt agresywnego firewall’a na routerze co spowodowało niemożliwość wysyłania screenshotów do PS App, zaś cała reszta infrastruktury PSN działała u mnie prawidłowo. Dopiero dodanie adresu MAC konsoli PlayStation do “białej listy” w routerze i restart konsoli naprawił mój problem.

Mam nadzieję, że jedna z podanych powyżej metod i wam pomoże. Dajcie znać w komentarzach, czy znaleźliście rozwiązanie problemu NW-102308-4 w waszej konsoli. Ewentualnie jeżeli uporaliście się z tym błędem w inny sposób, również warto o tym wspomnieć w sekcji komentarzy. Pomagajmy sobie wspólnie.

Dziękuję za uwagę.

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 4.3 / 5. Głosów: 3

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Trofea i osiągnięcia: Star Wars Jedi: Upadły zakon

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Werewolf: The Apocalypse – Earthblood.

Kabson

Niezawodny sposób na obniżenie temperatury PS4 Pro

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Alan Wake Remastered

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Destiny II

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Inspector Gadget – Mad Time Party

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.