Konsole

Fallout 4 – prosty sposób na kapsle

Osiągnięcie niezależności finansowej w grach RPG zapewnia nam spokojną rozgrywkę bez obaw o ciągle braki w naszym ekwipunku.  Z powodu rozbudowanego systemu craftingu, cen pancerzy, broni i amunicji w Fallout 4 nasza postać niemal stale cierpi z powodu kryzysu finansowo – seksualnego (otwierasz portfel a tam ch..) jednak istnieje bardzo prosty sposób by z żebraka znoszącego każdy śmieć do przysłowiowego żyda stać się post nuklearnym Rockefeller’em.
Zapewne wiecie system handlu w tej grze umożliwia prócz wydawania kapsli również wymianę przedmiotów, więc wystarczy posiadać chodliwy towar który będziemy wymieniać na potrzebne nam dobra. Tym dobrem na tym pustkowiu jest zwykła, nie skażona promieniowaniem woda. Zatem aby się szczególnie nie rozpisywać oto co należy zrobić :
1) Szukamy osad położonych przy zbiornikach wodnych, dobrze jest zacząć farmienie kranówy już  sanktuarium, a następnie przenosić się na inne siedliska.
2) Stawiamy w wodzie oczyszczalnik , a następnie podłączamy go pod średni generator, wymagania materiałowe co do tych dwóch urządzeń macie na screenach:

Fallout 4 20151204130959

Fallout 4 20151204131032

Jak łatwo policzyć za pomocą dwóch średnich generatorów jesteśmy w stanie zasilić aż pięć oczyszczalników więc kilka(naście) takich ‘baterii’ na 100% zacznie generować dostateczną ilość wody pozwalającą na szybkie dorobienie się majątku.

Istnieje jednak jeden niewielki haczyk. Wodę zdobywamy tylko gdy faktycznie “gramy” – zatem używanie szybkiej podróży, spanie, czekanie na czterech literach oraz stanie w miejscu to tylko strata czasu.
Gdy nas przyciśnie  brak gotówki wracamy do osady w której postawiliśmy oczyszczalnik i z poziomu warsztatu zabieramy jej tyle by nam w butach chlapało i wymieniamy ją na kapsle i inne dobra.

Fallout 4 20151204120202

Na zakończenie dodam że osady w których umieściliśmy poły częściej są nękanie przez bandytów więc musicie zadbać o obronę swoich farm dozbrajając je wieżyczkami strażniczymi . A tak to wygląda u mnie:

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 4.7 / 5. Głosów: 3

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Zdalnie sterujemy komputerem za pomocą smartphona

Kabson

Dobra alternatywa dla zalukaj.tv – Popcorn Time

Kabson

Zdobywamy trofeum “Best Bromance” w Final Fantasy 7

Kabson

Wymiana analogów w padzie Playstation 4

Kabson

Włączanie trybu awaryjnego w Windows 10

Kabson

Instalujemy Windows 95 na Virtualbox

Kabson

5 komentarzy

Avatar
Karolek 2015-12-17 at 18:18

Warto jeszcze stworzyć kilka sklepów, tak aby nie latać ciągle do diamond city – ja na jeden “haust” zarabiam na wodzie około 3 tyś kapsli co daje jakieś 20 tyś kapsli co godzinę – więcej mi nie trzeba :D:D:D:D

Odpowiedz
Avatar
Joasia 2016-09-08 at 12:50

czy ktoś mi to wytłumaczy na priv?

Odpowiedz
iPOD
iPOD 2016-09-08 at 13:32

Wydawało mi się, że Kabson opisał cały proces przejrzyście – po prostu potrzebujemy oczyszczalników do wody i ją sprzedajemy/wymieniamy na dobra. Woda pojawia się w naszym składzie co kilka(naście) minut.

Odpowiedz
Avatar
Joasia 2016-09-21 at 13:51

przy małym generatorze to nie działa?

Odpowiedz
iPOD
iPOD 2016-09-21 at 14:05

Działa przy każdym, ale z finansowego punktu widzenia najlepiej zacząć od średnich.

Odpowiedz

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.