Konsole

Farmimy legendarnie wyposażenie w Fallout 4

Wyposażenie z unikatowymi modyfikacjami w Fallout 4 zdobywamy masowo zabijając legendarnych przeciwników. Wydawać by się mogło, że to co pozostawią po sobie ci mocarni oponenci jest całkowicie losowa ale… nic bardziej mylnego !  Wykorzystując wiedzę, w jaki sposób gra “losuje” zawartość takiego loot’a w bardzo prosty sposób możecie nagiąć silnik generujący nam tego typu nagrody do własnych potrzeb.

Zastanawialiście się kiedyś ile czasu spędzić w Fallout 4, żeby zdobyć taką zabawkę ?

Nie ? To podpowiem… ok. 30 minut gry ! A to wszystko za pomocą tzw. “loot locking” czyli exploitu który zupełnie “za darmo” możecie wykorzystać w trakcie grania !

Nie wpływa on na osiągnięcia/trofki więc konsolowi gracze powinni się nim zainteresować zwłaszcza, że niedawno F4 wyszedł w GOTY Edition 😉 PCtowi gracze, z powodu dostępu do konsoli zostaną teraz pominięci 😉

No dobrze, ale o co chodzi z tym całym loot lockingiem ?

Otóż gracze rozgryźli mechanizm, w jaki sposób gra losuje nam legendarny ekwipunek i odkryli, że loot po części nie jest losowy. Gra wykorzystuje dokładnie dwa “generatory” – doczytując lokację losuje nam, czy natrafimy na elitarnego przeciwnika i jaki typ ekwipunku będzie on posiadał. Drugi generator odpala się, gdy przeszukujemy jeszcze ciepłe ciało denata – odpowiada on za to jaką modyfikację będzie posiadała wcześniej wylosowana część ekwipunku.

Wiedząc o tym mechanizmie, jesteśmy w stanie “zablokować” grę na wybranym przez nas sprzęcie i losować jego właściwość do czasu, aż uzyskamy nasze wymarzone “graty”

Oto co musicie zrobić:

 • Wykonać manualny zapis gry przed wejściem do (doczytującej się) lokacji, w której istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia elitarnego przeciwnika.
 • Po wejściu do lokacji musicie wykonać szybki zapis (dlatego, że gra wylosowała już nam jaką cześć ekwipunku dostaniemy od “eliki”)
 • Jeżeli po zabiciu elitki trafimy na coś co jest nam zupełnie niepotrzebne, wczytujemy manualny zapis gry aby Fallout 4 ponownie wylosował elitarnego przeciwnika (a raczej:  przedmioty, które posiada)
 • Jeżeli natomiast mamy farta i przeciwnik posiada sprzęt, który jest nam potrzebny jednak z inną właściwością – wczytujemy szybki zapis (spowoduje to zresetowanie unikalnej właściwości) i ponownie ubijamy delikwenta.
 • Jeżeli dostaliśmy to co chcieliśmy – zapisujemy grę ! 

Jak widzicie loot locking to naprawdę prosta sprawa. Wystarczy, że wiecie jak działa i już jesteście w stanie nagiąć silnik gry dla swoich potrzeb.

Teraz kilka lokacji, w których możecie natrafić na elitarnych przeciwników:

 • National Guard Training Facility
 • Mass Fusion Building
 • Fallon’s Dept. Store
 • Super Duper Mart
 • Sentinel Site (Glowing Sea)
 • Gunner’s Plaza 
 • Capsized Factory (Glowing Sea) 
 • Hubris Comics

Tych lokacji jest znacznie więcej – polecam oglądać poradniki na Youtube których są setki (jak nie tysiące…)

Jak łatwo się domyśleć loot locking nie działa na najwyższym poziomie trudności (przetrwanie), gdyż nie jesteśmy w stanie zapisywać menu gry z poziomu opcji. Jednak i na ten wyśrubowany poziom trudności istnieje pewna metoda którą przedstawię w kolejnym poradniku.

 

 

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 5 / 5. Głosów: 2

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Fallout 4 – kody na spawnowanie przeciwników (część pierwsza)

Kabson

Jak zdobyć BaseID dowolnego przedmiotu w Fallout 4

Kabson

Fallout 4 ReGrowth Overhaul

iPOD

Fallout 4: Trainer (+20) [1.0 – 1.7.7] [FLING]

iPOD

Jak sklonować książkę “You’re SPECIAL!” w Fallout 4

Kabson

Vivid Fallout – tekstury 1K/2k/4K

Kabson

1 komentarz

Avatar
FalloutMANIAC 2017-10-16 at 21:02

Dobry poradnik ale:
– Pełny Loot pool (czyli to co może wypaść w mobka) uzyskujemy ok 50 lvl na najwyższym poziomie trudności (nie licząc survival)

Odpowiedz

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.