Konsole

Instalujemy Playstation Remote Play na każdym telefonie z Androidem

Za pomocą aplikacji Remote Play Playstation 4 umożliwia streamowanie obrazu bezpośrednio na kompatybilne telefony komórkowe, a nawet jesteśmy w stanie używać smartphone jako prymitywnego kontrolera do PS4. Ta usługa nie licząc (PS Vity) jest niestety zarezerwowana dla telefonów kompatybilnych z Remote Play (głównie flagowce od firmy Sony – Xperia etc.)

Wykorzystując informacje zawarte w tym poradniku postaramy się o współpracę Remote Play z niemal każdym telefonem działającym pod systemem Android. Jedynym wymogiem którego nie przeskoczymy jest wersja andka – Remote Play działa z urządzeniami wyposażonymi w system w wersji 4.0 bądź nowszym.

Zatem zaczynamy.

Pobieramy zmodyfikowaną aplikację Remote Play z forum XDA Developers i instalujemy ją na naszym telefonie.

Uruchamiamy apkę i staramy się połączyć z naszą konsolą. Upewnijcie się, że zarówno PS4 jak i smartphone jest podłączony do tej samej sieci. Niby to oczywiste, jednak z powodu swojego roztargnienia zapomniałem to sprawdzić u siebie przez co straciłem trochę czasu i nerwów 😉 Warto wspomnieć, że aplikacja wymaga podania swoich danych do konta PSN.

Screenshot_2016-03-09-13-34-02W tym momencie apka zacznie wyszukiwać naszą konsolę, prawdopodobnie jednak jej nie znajdzie i będziemy musieli ją sparować ręcznie. Przechodzimy zatem do ustawień konsoli i wybieramy kolejno:

remote 1

a następnie:

remotte 2

W tym momencie na ekranie telewizora pojawi się 8 cyfrowy kod a naszym zadaniem jest przepisanie go do aplikacji Remote Play w naszym telefonie

Ps4 Add Device

Po kilku sekundach nasz telefon powinien odnaleźć PS4 w sieci i się z nią połączyć. W tym momencie konsola jest już w stanie streamować obraz na nasz telefon:

nfs remote playJak łatwo się domyślić, takie granie raczej mija się z celem – dotyk w smartphonie nie jest w stanie zastąpić fizycznego pada zatem musimy sparować pada od PS4 z naszym telefonem. Aby sparować Dualshocka 4 z naszym telefonem wciskamy i przytrzymujemy klawisze Share oraz PS na padzie przez kilka sekund aż Lightbar zacznie szybko migać, a następnie wyszukujemy go poprzez telefon jak każde urządzenie oparte na interfejsie bluetooth:

bluetooth_To by było na tyle w tym temacie od siebie dodam, że Remote Play lepiej traktować wyłącznie jako ciekawostkę gdyż bardzo szybko zżera baterię.

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 4 / 5. Głosów: 2

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Zdalnie sterujemy komputerem za pomocą smartphona

Kabson

Fear the Walking Dead:Dead Run – poradnik cheatera (Gameguardian)

Kabson

Jak podłączyć pada PS4 do PC

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Wolfenstein: The New Order

Kabson

Kilka porad dla graczy rozpoczynających przygodę z Horizon: Zero Dawn

Kabson

Trofea i osiągnięcia: FIFA 21

Kabson

3 komentarze

Avatar
Gamera 2017-03-14 at 00:22

Czytelna i skuteczna instrukcja. Szybko i sprawnie. Wielkie podziękowania. Chce się w końcu trochę pobawić tym połączeniem.

Odpowiedz
Avatar
kamko1595 2017-11-09 at 17:49

U mnie na huawei p10 Lite nie działa ta aplikacja pomoże ktoś z tym

Odpowiedz
Kabson
Kabson 2017-11-10 at 12:04

Apka jest “przeterminowana”. Autor obiecuje, że jak skończy swój aktualny projekt to to naprawi.
Trzeba czekać, albo kupić Vitę/Xperie ;]

Odpowiedz

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.