Konsole

Jak podłączyć pad z Playstation 4 do Playstation 3

Konsola PlayStation 3 miała swoją premierę ponad 15 lat temu i pomimo kilkunastu lat na karku, wciąż potrafi przykuć do ekranu TV. Nic w tym dziwnego, dzisiaj naprawdę świetnie tytuły na ten sprzęt możemy wyrwać za kilkanaście złotych, więc zdobycie brakujących trofek do naszej kolekcji jest z pewnością mniej kosztowne.

Niestety jest to z leciwymi sprzętami bywa, pady potrafią odmawiać już posłuszeństwa. Moje dwa egzemplarze nadają się już całkowicie na złom i musiałem poszukać jakiegoś zamiennika. Jak się okazało, pady “Made in RPC” całkowicie nie nadają się do grania na tej konsoli, a oryginalne i sprawne pady do PlayStation 3 kosztują krocie. 

Dzisiaj przedstawiam wam prostą metodę na sparowanie Dualshock’a 4 z konsolą PlayStation 3.

Aby bezprzewodowo połączyć pada od konsoli Playstation 4 z Playstation 3 w pierwszej kolejności musimy odłączyć naszą młodszą konsolę od prądu, ewentualnie użyć DS4 niesparowanego z naszą Playstacją 4. W innym przypadku po włączeniu pada od PS4 ten uruchomi konsolę PlayStation 4 i nici z parowania 😉

Po włączeniu naszej Playstation 3 przechodzimy do ustawień:

Wybieramy Ustawienia akcesoriów > Zarządzaj urządzeniami Bluetooth

Zanim sparujemy nowe urządzenie naciskamy przycisk share oraz PS na kontrolerze z Playstation 4 wpędzając go w tyrb parowania. Poznamy go po tym, jak lightbar zacznie szybko mrugać 😉

Wracamy do konsoli, wybieramy rozpocznij poszukiwanie i cierpliwie czekamy, aż na naszej liście pojawi się Wireless Controler. Pod taką właśnie nazwą kryje się nasz Dualshock 4.

Niestety ta wsteczna kompatybilność nie jest tak różowa, jakby mogło się wydawać. 

Pad co prawda pozwala nam sterować w grach, jednak zapomnijmy o wibracjach, analogowych przyciskach czy nawet podstawowej funkcjonalności przyciska PS. Czujniki sixaxis również nie działają, więc wykorzystanie pada od paru ze starszą konsola to taka proteza pada – czyli działa, jednak trzeba liczyć się z niedogodnościami. 

Pad z konsoli Playstation 4 również działa z Playstation 3 gdy podłączymy go po kablu USB, jednak w dzisiejszych czasach na granie po kablu decydują się jedynie desperaci.

Osobiście gram na PS3 przy pomocy młodszego pada i rozglądam się za oryginalnym, sprawnym padem od PlayStation 3 na portalach aukcyjnych. Kto wie, może mi się uda takiego dorwać nie za kilkadziesiąt złotych…

Pozostaw coś po sobie - oceń ten post ! Zmotywujesz mnie tym do dalszej pracy.

Kliknij w gwiazdkę, by go ocenić !

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił tego wpisu.

Może cię zainteresować:

Trofea i osiągnięcia: Observer: System Redux

Kabson

Gramy w Fallout 2 na PlayStation Vita !

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Way Of The Hunter

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Hotel Transylvania Potworzaste Przygody

Kabson

Robimy screenshoty na konsoli Sony PSP

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Hot Wheels Unleashed

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.