Konsole

Jak sklonować książkę “You’re SPECIAL!” w Fallout 4

Premiera Fallout 4 miała miejsce 10 listopada 2015 roku. Gracze chwalili grę za bogaty świat, fascynującą historię, oraz rozbudowany system rzemieślniczy. Jednakże niektórzy krytykowali ograniczenia w dialogach, oraz grafikę, która nieco odstawała od standardów innych gier z tamtego okresu.

System S.P.E.C.I.A.L w Fallout 4 w porównaniu do poprzednich części serii został (moim zdaniem) znacznie ograniczony. S.P.E.C.I.A.L. to akronim od Strength (Siła), Perception (Percepcja), Endurance (Wytrzymałość), Charisma (Charyzma), Intelligence (Inteligencja), Agility (Zręczność), i Luck (Szczęście). Każda z tych cech miała wpływ na różne aspekty rozgrywki, takie jak umiejętności, zdolności bojowe, czy interakcje z innymi postaciami. Dodatkowo, w Fallout 4 wprowadzono system perków, który umożliwiał graczom dostosowanie swojej postaci do własnego stylu gry poprzez odblokowywanie różnych umiejętności i bonusów.

Jak z pewnością wiecie, w pokoju syna w domu gracza w Fallout 4 można znaleźć periodyk o nazwie “You’re SPECIAL!“, który umożliwia graczowi podniesienie jednej z cech S.P.E.C.I.A.L. o jeden punkt. Jest to świetny sposób na dostosowanie postaci do własnych preferencji i strategii rozgrywki.

Dzisiaj nauczę Was w jaki sposób go sklonować tak, aby rozpocząć grę “dopasowanym” niczym Pudzian. 

Oto co musimy zrobić:

W pierwszej kolejności ustawcie język w konsoli na angielski. Nie wiem dlaczego, ale nie byłem w stanie wywołać tego tricku w naszym języku.

Teraz najlepiej jest stworzyć nową postać, punkty S.P.E.C.I.A.L. rozdajemy tak, byśmy mogli bez problemu stworzyć jakąkolwiek modyfikację naszej broni. Nie jest to specjalnie trudne.

Koniecznie z krypty zbierzcie pistolet i trochę szpargałów, właściwie możemy zebrać wszystkie śmieci po drodze do Sanktuarium.

Teraz jedziemy zgodnie z fabułą, czyli wychodzimy na powierzchnię i udajemy się po książeczkę, bierzemy ją i wybieramy statystykę którą chcemy dopasować. 

Teraz udajemy się do warsztatu (Resztę możemy na razie olać) i do warsztatu chowamy wszystko, co mamy na sobie tak by został nam w kieszeniach pistolet (albo dowolna broń)  i książeczka. Zbieramy wszystko wokół warsztatu i upewniamy się, że możemy wykonać jakąkolwiek modyfikację broni, która pozostała nam w ekwipunku.

Teraz nazywamy naszą broń y. Koniecznie z małej litery. 

Wychodzimy z warsztatu i robimy quicksave (koniecznie).

Gdy zapiszemy stan gry ponownie podchodzimy do stołu i jednocześnie naciskamy kwadrat  i krzyżyk. Jeżeli zrobimy to poprawnie rozwalimy na czynniki pierwsze pistolet, zaś na jego miejsce “wskoczy” książeczka. 

Jak sklonować książkę "You're SPECIAL!" w Fallout 4Zauważycie, że gra się nam zglichowała. Możemy teraz “dodać” modyfikację do naszego periodyka. Wybieramy cokolwiek i wychodzimy z warsztatu.

Jeżeli glitch się nie uaktywnił… wczytujemy save i próbujemy ponownie.

Ponownie zapisujemy grę. 

W ten sposób książeczka została zmodyfikowana tak, że w trybie budowy możemy ją zniszczyć. Co również umożliwia nam również jej sklonowanie. 

Aby stworzyć duplikat “You’re SPECIAL!” wystarczy wyrzucić ten przedmiot na podłogę, następnie wejść w tryb budowy i… tutaj zaczyna się magia.

Musimy “przejechać” z kwadratu na kółko (tak, aby wybór tych dwóch przycisków nie odbył się jednocześnie) trzymając wciśnięte kółko naciskamy krzyżyk. W ten sposób zniszczymy zużyty periodyk. Ale z powodu glitcha będziemy mogli również odłożyć jego kopię do warsztatu. 

18f23388f3914 screenshotUrl kopia scaledOczywiście, jeżeli zrobiliśmy wszystko zgodnie z.w/w instrukcja. 

Następnie zabieramy książeczkę z magazynu, rzucamy ja o glebę, czytamy i po wyborze statystyki do podniesienia, ponownie ją klonujemy. 

W ten sposób w ciągu pół godziny od rozpoczęcia gry jesteśmy w stanie podbić wszystkie statystyki do maksimum.

Jest jeszcze pewny overkill, a mianowicie wykorzystując ten glitch jesteśmy w stanie podnieść bazowe statystyki znacznie wyżej, niż pozwala nam na to gra. w tym celu wystarczy przełączyć się na poziom trudności przetrwanie, następnie odczekać kilka dni w grze i gdy nasze statystyki poleca w dół, ponownie wykorzystać glitch z klonowaniem książeczki.

Tutaj mój finalny efekt (chociaż można to jeszcze bardziej podciągnąć):

over powered scaledJak będziemy mieli dosyć.tej zabawy przełączamy się ponownie ma poziom trudności, który od teraz będzie nam sprawiał naprawdę sporo frajdy. 

Dziękuję za uwagę. W komentarzach możecie dać info, czy ta metoda wciąż działa. 

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 4.5 / 5. Głosów: 2

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Vivid Fallout – tekstury 1K/2k/4K

Kabson

Fallout 4 – kody na spawnowanie przeciwników (część pierwsza)

Kabson

Fallout 4 Horizon

iPOD

Nielegalnie modyfikujemy broń w Fallout 4

Kabson

Fallout 4 – 10 porad na początek

Kabson

Fallout 4 – kody na (niemal) wszystko !

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.