Konsole

Jak skutecznie zarabiać w Horizon Zero Dawn

W dzisiejszym poradniku zajmiemy się kryzysem finansowym Aloy, czyli farmieniem funduszy (oraz najrzadszych modyfikacji w grze. Znane mi są trzy bardzo skuteczne metody na powiększenie zawartości swojej sakiewki dlatego nie przedłużam wstępniaka i zaczynamy !

Metoda#1 – zbieramy drop z siedliska złomiarzy

To jest chyba najprostsza, jednak dość czasochłonna metoda na powiększenie stanu swojego posiadania. Jako, że możemy zdobyć dwie bardzo rzadkie modyfikacje niemal bez walki. Jest to idealny sposób dla osób które nie posiadają dobrego sprzętu bądź umiejętności walki. Po prostu udajemy się do siedliska Złomiarzy które znajduje się tutaj:
Horizon Zero Dawn™ 20170912142643 0 02 14 010
Jest to dość prosta lokacja, w której znajdziemy kilku przeciwników (można też ich zabić aby zdobyć jeszcze więcej profitów) oraz dwa dosłownie “walające” się na ziemi purpurowe modyfikacje:

Po zebraniu śmieci, należy wrócić do ogniska, zapisać i ponownie wczytać stan gry. W ten sposób w w/w lokaliacji ponownie pojawią się przyciwnicy i… dwie losowe modyfikacje do zebrania.

Metoda#2 – tłuczemy Gromoszczęka do upadłego !

Jest to chyba najbardziej popularna metoda dzięki której po zdobyciu drobnej wprawy jesteście zdobyć górę odłamków, dwie taczki różowych modyfikacji oraz dosłownie kontener części (o dość pokaźnej ilości expa nawet nie wspomnę). Gromoszczęki pojawiają się w kilku miejscach na mapie, jednak najlepsza lokalizacja ze względu na bliski dostęp do ogniska znajduje się tutaj:

gromoszczęki

Co należy zrobić ? Jak najszybciej odstrzelić wyrzutnie dysków z gromoszczęka i za ich pomocą ubić gada – zależnie od naszych umiejętności jesteśmy w stanie zdobyć od 30 do 50 tysięcy okruchów w ciągu godziny !

Możecie wspomóc się tym filmikiem:

Jednak w przeciwieństwie do autora filmu, po ubicu Gromoszczęka pędzicie do ogniska, zapisujecie stan gry a następnie… spadacie w przepaść znajdującą się za ogniskiem. Nie wiem dlaczego ale gra szybciej wczytuje się po zgonie, niż po standardowym wczytaniem gry, więc zaoszczędzicie w ten sposób naprawdę dużo czasu.

Metoda#3 – Wykorzystujemy glitch i… kupujemy potrzebne nam purpurowe modyfikacje.

W ten sposób możecie zdobyć niemal każdą unikalną modyfikację w ciągu 10 minut gry ! Niestety aby skorzystać z tej modyfikacji musicie wyłożyć trochę kasy, dlatego też polecam tę metodę wyłącznie masochistom 😉

Aby zdobyć modyfikacje, udajemy się do kupca w Południku i kupujemy za 1350 okruchów Specjalną Skrzynię Modyfikacji:

skrzynie 1Następnie udajemy się do ogniska i zapisujemy stan gry. Teraz czas na magiczna sztuczkę, czyli otwieramy skrzynkę i…

  • Jeżeli nie podoba nam się wylosowana modyfikacja, zamykamy okno za pomocą kółka i wczytujemy stan gry. Zawartość takich skrzynek jest losowana przy ich otwarciu, zatem po wczytaniu zapisanej gry mamy kolejną szansę na zdobycie czegoś ciekawego.
  • Jeżeli jesteśmy zadowoleni z modyfikacji, zapisujemy stan gry i otwieramy kolejną skrzynkę.

To by było na tyle mam nadzieję, że ten poradnik przyda się komuś kto tak jak ja “chomikuje” zasoby na przejście gry na New Game + oraz najwyższym poziomie trudności 😉

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 4.7 / 5. Głosów: 3

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Wyjaśniamy tryb Nowej Gry + w Horizon: Frobidden West

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.