Konsole

Jak szybko rozwijać umiejętności w Skyrim: Edycja Specjalna

the-elder-scrolls-v-skyrim-kniga-drakon-imperiya

Skyrim Special Edition to niewątpliwie bardzo dobry, odgrzewany kotlet w którym możemy ponownie spędzić kilkaset godzin na ubijaniu smoków, draugr’ów i innej maści oponentów. Oczywiście nie robimy tego bezinteresowanie – wraz ze wzrostem liczby zabójstw na naszym koncie podnoszą się nam statystyki. W tym poradniku przedstawiam wam najprostsze (jednak nie oznacza  to wcale, że najszybsze) sposoby na podniesienie umiejętności naszej postaci na 100 poziom.

Posługiwanie się orężem/magią destrukcji:

Do tej grupy zaliczamy umiejętności których wzrost zwiazany jest z posługiwaniem się daną grupą broni:

  • Broń jednoręczna (One-handed)
  • Broń oburęczna  (Two-handed)
  • Łucznictwo (Archery)
  • Blokowanie (Block)
  • Zniszczenie, Destruction

Najprostszym sposobem na rozwój w/w umiejętności jest… walenie konia. Serio, wystarczy zakupić rumaka w którejś ze stajni, a następnie wyciągamy broń i katujemy biedaka. Tylko uważajcie, jak życie wierzchowca będzie bliskie zeru przerywacie maltretowanie i przyśpieszacie (odczekujecie) czas gry o jedną godzinę. W ten sposób energia konia zregeneruje się i będzie on gotowy na drugą rundę. Jeżeli wykonaliście już kilka misji dla Mrocznego Bractwa i zdobyliście Cieniastego (Shadowmere) to rozwój tych perków będzie znacznie wygodniejszy.

maxresdefault

Rumak z piekła rodem jest niemal nieśmiertelny, więc naprawdę będziecie musieli się postarać aby go ubić podczas rozwijania umiejętności.

Szkolenie Blokowania jest dużo prostsze i może się odbywać zupełnie bez Waszego udziału. Jedynie co musicie zrobić to zdobyć mocną tarczę (najlepiej taką z bonusem do blokowania) oraz jakiś element ekwipunku regenerujący zdrowie. Gdy to zdobędziecie udajcie się do jakiejkolwiek twierdzy i wybijcie w niej wszystkich przeciwników prócz jednego, którego ciosy zamierzacie blokować. Teraz przysuńcie się w kąt ściany, zablokujcie klawisz odpowiedzialny za wykorzystanie tarczy i upewnijcie się, czy wasz regen zdrowia wystarcza by przeciwnik Was nie ubił gdy będziecie AFK’ować. Możecie zmienić poziom trudności na najłatwiejszy, gdy tak nie jest. Po kilku godzinach umiejętność blokowania tarczą osiągnie 100 poziom.

Rozwój pancerzy.

  • Lekki pancerz (Light Armor)
  • Ciężki pancerz (Heavy Armor)

Tutaj nie ma lekko. Umiejętności związane z pancerzami rozwijają się gdy otrzymujemy obrażenia. Jedyny mi znany sposób na rozwój pancerzy to zaopatrzenie się w dużą ilość mikstur uzdrawiających i ekwipunku z +% do regeneracji zdrowia. Proponuję zrezygnować również z pomocnika, gdyż będzie nam tylko przeszkadzał. Ustawiamy poziom trudności na najłatwiejszy i dajemy się bić jednemu przeciwnikowi. Zależnie od zadawanych przez oponenta obrażeń i naszych zdolności leczniczych będziemy mogli nawet AFK’ować jednak podobnie jak w przypadku blokowania dobicie 100 poziomu zajmie nam kilka ładnych godzin.

Magia.

Umiejętności magiczne rozwijamy po prostu czarując – poniżej przedstawiam Wam proste i sprawdzone metody:

Przemiana (Alternation)

Wystarczy ciągle spamować Wykrycie życia (Detect Life) w lokacjach obfitujących w NPC’ów (polecam karczmy). Czar ten możemy zakupić u Tolfdir’a w Akademii Zimowej Twierdzy. Czar ten zużywa naprawdę wiele punktów magii, więc po wyzerowaniu paska czekamy 1 godzinę i powtarzamy proces.

Przywracanie (Restoration)

Moim zdaniem szkoła przywracania jest najtrudniejszą grupą czarów do szybkiego levelowania. Najprostszą i najskuteczniejszą metodą jest wyuczenie się zaklęć związanych z odpędzaniem nieumarłych i ciągłe ich wykorzystywanie – po prostu ekwipujecie zaklęcie w jednej z rąk i lecicie z koksem.

Przywołanie (Conjuration)

Chyba najprostsza szkoła do wymasterowania – musicie nauczyć się takich zaklęć jak Pułapka Duszy (Soul Trap) bądź Ożywienie Zwłok i… po prostu ciągle je używajcie.

Iluzja (Illusion)

Najszybszym sposobem na dobicie “setki” w tej umiejętności jest nagminne używanie zaklęcia Wyciszenie (Muffle). Tak samo jak w przypadku trenowania magii przemiany możemy znacznie przyśpieszyć proces wykorzystując do tego czekanie.

Zaklinanie (Enchanting)

Przyjemne i bardzo prosty perk. Musicie zdobyć Gwiazdę Azury.Jest to nagroda za wykonanie zadania “Czarna Gwiazda” które otrzymujemy od NPC’a Aranea Ienith w lokacji Kaplica Azury (znajduje się nieopodal Akademii Zimowej Twierdzy). Następnie wywalamy z ekwipunku wszystkie klejnoty duszy, ekwipujemy broń pochłaniającą dusze pokonanych przeciwników. Teraz wystarczy wyruszyć na łowy i doładowywać naszą broń za pomocą gwiazdy po każdym “Wchłoniętym” przeciwniku. Gwarantuję Wam, że 100 poziom zobaczycie bardzo szybko. 

Bardziej skuteczną metodą jest kradzież wszystkich możliwych pierścionków i ich zaklinanie przy pomocy stołów. Jest to dość kosztowna metoda (potrzebujemy naprawdę sporo klejnotów dusz) ale na dłuższą metę bardziej opłacalne od wykorzystania gwiazdy. Raz, szkolimy się w dwóch drzewkach jednocześnie (Kradzież oraz Zaklinanie) a dwa te “dobra” możemy sprzedać jednemu z handlarzy Gildii Złodziei który przymyka oko na trefny towar.

Inne perki:

Kowalstwo (smithing)

Dumni posiadacze Edycji Specjalnej mają do dyspozycji dodatek Hearthfire który umożliwia produkcję gwoździ w kuźni. Jest to najszybsza znana mi metoda na wbicie setnego poziomu jednak niestety nie najtańsza. Po prostu zaopatrzcie się w ogromną ilość sztabek żelaza i klepcie gwoździe do upadłego. Alternatywą jest ubijanie wszystkich zwierząt “futerkowych” i za pomocą ich skór tworzenie nowych rodzajów uzbrojenia.

Skradanie (Sneak)

Tę umiejętność możemy rozwijać będąc zupełnie z dala od pada. Wystarczy podejść do jakiegoś fortu (tak by nikt nie podniósł alarmu) i zablokować lewy analog tak, by nasza postać ciągle “szła” w kierunku kąta jakiejś ściany (polecam gumki recepturki…) . Po 2-3 godzinach poziom umiejętności wzrośnie do setki.

Kradzież (Pickpocket)

Bardzo przydatna umiejętność dzięki której zarobimy naprawdę górę pieniędzy. Po prostu chodzicie cały czas w kuckach, robicie szybki zapis przed kradzieżą i zwijacie dobra nieświadomym NPC’om. Zeby ułatwić nam zadanie, gra wyświetla nam jakie szansę mamy na udane włożenie łapsk do cudzych kieszeni. Jeżeli nas zauważą to wczytujemy zapis gry i próbujemy do skutku 😉

Alchemia (Alchemy)

Alchemia jest niezbędna do tworzenia potężnych mikstur, za które kupcy są w stanie zapłacić góry septimów. Radzę nie korzystać z opcji szybkiej podróży po mapie (w końcu Skyrim to pełnoprawne RPG…), zbieranie wszystkich napotkanych składników i wytwarzanie z nich mikstur. 

Otwieranie Zamków (Lockpicking)

Na tę szkołę nie ma metody. Po prostu zaopatrzcie się w kilka kilogramów wytrychów (są bardzo tanie) i wykorzystujcie je w każdej nadarzającej się ku temu okazji.

Retoryka (Speech)

Retoryka rozwija się gdy zastraszamy/przekonywujemy naszych rozmówców. Moim zdaniem jest to chyba najmniej potrzebne drzewko w grze – osobiście rozwijało mi się “samo” w trakcie handlu z kupcami.

To by było na tyle, na pytania odpowiem tradycyjnie w sekcji komentarzy.

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 4 / 5. Głosów: 1

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Trofea i osiągnięcia: Vaporum: Lockdown

Kabson

Jak podłączyć pada PS4 do PC

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Blair Witch

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Sniper Ghost Warrior Contracts 2

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Ben 10 Wyprawa po moc

Kabson

Instalujemy Playstation Remote Play na każdym telefonie z Androidem

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.