Konsole

Jak wykonać reset kontrolera DualSense ?

Kontroler DualSense firmy Sony to niesamowite osiągnięcie w świecie rozrywki wideo. Od momentu, gdy pierwszy raz wziąłem go do ręki, poczułem, że to coś zupełnie nowego i rewolucyjnego. 

Niestety, DualSense tak samo jak DualShock 4 od czasu do czasu potrafi spłatać nam różnego rodzaju figle. Problemy z łącznością, olbrzymi input lag czy też inna niestabilność powoduje, że rozgrywka staje się dla nas męcząca i/lub niemożliwa.

Na szczęście tak samo jak w przypadku starszej konsoli, Sony ponownie umożliwiło nam zresetowanie pada co w teorii powinno naprawić kłopoty z łącznością. Oczywiście w przypadku, gdy problem z DualSense wynikają z jego nieprawidłowego działania w sferze jego oprogramowania. 

Z całą pewnością mogę stwierdzić, że próba “ratowania” pada który zaliczył grzmot o ścianę z powodu trudności niektórych tytułów się nie powiedzie. No ale zawsze możecie spróbować 😉

Jak wykonać tzw. “miękki” reset DualSense ?

Jeśli napotykasz na niewielkie kłopoty z wydajnością lub łącznością kontrolera DualSense, przeprowadzenie miękkiego resetu może okazać się korzystne. Taki reset pozwala na wyeliminowanie ewentualnych przejściowych błędów w oprogramowaniu kontrolera (firmware), które mogą być odpowiedzialne za te problemy.

Miękki reset to nic innego jak najzwyklejsze wyłączenie i włączenie naszego kontrolera. Możecie to zrobić bezpośrednio z menu konsoli:

20230819181442 kopia

Jeżeli po próbie ponownego uruchomienia kontrolera nadal pojawiają się problemy, warto rozważyć przeprowadzenie twardego resetu. Ten bardziej radykalny krok może być konieczny, aby skutecznie rozwiązać trudniejsze problemy z działaniem kontrolera PlayStation 5.

Jak wykonać twardy reset kontrolera DualSense ?

Twardy reset kontrolera DualSense przeprowadza się dokładnie tak samo, jak w przypadku twardego resetu poprzedniego pada DualShock 4.

Pod spodem pada znajduje się niewielki otwór, w którym umieszczony jest mały przycisk. Aby go wcisnąć, możesz użyć na przykład wykałaczki lub innego drobnego narzędzia. Wciśnięty przycisk trzymamy kilka sekund, by wywołać twardy reset.

Jak wykonać reset kontrolera DualSense

Ostrzegam jednak przed użyciem w tym celu ostro zakończonego przedmiotu, takiego jak igła lub szpilka. Tego rodzaju narzędzia mogą potencjalnie trwale uszkodzić kontroler DualSense, dlatego należy zachować szczególną ostrożność podczas próby resetu.

Dziękuję za uwagę.

Pozostaw coś po sobie - oceń ten post ! Zmotywujesz mnie tym do dalszej pracy.

Kliknij w gwiazdkę, by go ocenić !

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił tego wpisu.

Może cię zainteresować:

Trofea i osiągnięcia: Destruction AllStars

Kabson

Dodajemy okładki do gier na DuckStation

Kabson

Trofea i osiągnięcia: The Callisto Protocol

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Assassin’s Creed Mirage

Kabson

Trofea i osiągnięcia: The Entropy Centre

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Assetto Corsa Competizione

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.