Konsole

Kilka porad dla graczy rozpoczynających przygodę z Horizon: Zero Dawn

Horizon: Zero Dawn to niewątpliwie jedna z lepszych gier na PS4 w tym roku. Co prawda mechanika gry to kalka znanych od dawna rozwiązań, jednak gra wciąga jak wir na Wiśle i przygody Aloy ogląda się z zapartym tchem.

Jako, że gram w H:ZD od jej premiery daję Wam garść tipsów w jaki sposób gładko rozpocząć rozgrywkę.

Włącz dynamiczny HUD.

Horizon%2BZero%2BDawn%25E2%2584%25A2 20170306140741

Horizon to gra z przepięknie wykreowanym światem aż dziw bierze, że ta opcja nie jest domyślnie włączona. Ustawiając HUD na dynamiczny gra będzie ukrywać zbędne informacje (typu poziom energii/ekwipunek itd…) do czasu, aż będą potrzebne. Jest to chyba pierwsza rzecz, jaką musimy zrobić po uzyskaniu kontroli nad naszą protagonistką.

Używaj Focus’a

horizon-zero-dawn_20170305123255

Focus to urządzenie w działaniu podobne do Google Glass (tyle, że bardziej zaawansowane). Dzięki niemu możemy uzyskać naprawdę wiele istotnych informacji. Warto skanować nowo napotkanych przeciwników aby zaznajomić się z ich słabościami, focus również podświetla elementy przeciwników, które możemy odstrzelić (służą do tego strzały rozrywające) – w trakcie rozgrywki będziecie czasem atakowani przez prawdziwych zakapiorów i musicie mi wierzyć, że oderwanie z ich cielsk uzbrojenia potrafi znacząco przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę. Te urządzenie również podświetla możliwe do zebrania rośliny, żywych przeciwników (możemy ich widzieć przez ściany) oraz zwierzęta.Mało ? A co powiecie, na możliwość oznaczania wrogich celów i wyświetlanie ich ścieżek patrolowych ? Taki tam wszechstronny gadżet.

Horizon: Zero Down to skradanka…

No, może po części (chociaż na trailerach aż tak tego nie było widać…) Nasza bohaterka potrafi eliminować przeciwników z ukrycia (po odblokowaniu perku Bezszelestny Cios) co potrafi pomóc w początkowym etapie rozgrywki. Łącząc tę umiejętność z Wabikiem, czyli gwizdaniem możecie wybijać całe tabuny przeciwników nie tracąc cennej amunicji. Po prostu zaczajcie się w trawie, i zwabiajcie kolejnych przeciwników do siebie po czym róbcie im kuku 😉

Zbieraj, zbieraj wszystko !

Przeżycie w tej grze to ciągłe zbieranie surowców. Generalna zasada jest taka, że powinniście zbierać wszystko, co wam nawinie się pod rękę. To samo dotyczy polowania na zwierzęta – za pomocą skór, kości i tym podobnych “części” pozyskanych ze zwierząt możemy dokonać upgrade kołaczanów i innych “kieszeni” naszej postaci. Nadmiar gratów zawsze sprzedajemy u kupców. W ten sposób bardzo szybko rozwiniecie swoją postać i zdobywacie tyle waluty, że kupno nawet najdroższych broni nie jest problemem.

Olej stroje.

Aloy jak każda kobieta, lubi się przebierać. Niestety profity z nowych pancerzy są w tej grze znikome, zatem zalecam nie bawienie się w przebieranie się w inne ciuszki – po prostu szkoda na to zasobów ! Jedyny pancerz, jaki jest nam potrzebny to ten który otrzymacie za wykonanie zadania “Starożytnia zbrojownia” – dzięki niemu nasza bohaterka staje się niemal nieśmiertelna… tak wiem, że ten ubiór jest “overpowered” jednak skoro jest w grze dostępny…

Schodząc/Wchodząc do Kotłów przygotuj się !

Kotły to coś w stylu dungeonów w grze. Na końcu każdego z nich walczymy z ciężkim przeciwnikiem (bądź przeciwnikami) i uzyskujemy możliwość przeładowania nowych typów maszyn. Te podziemia są całkiem fajnym urozmaiceniem rozgrywki, jednak wchodzenie do nich bez dozbrojenia się mija się z celem – nie mówię, że nie dacie rady ich przejść będąc kompletnie nieprzygotowanym na to, co was czeka ale… przezorny zawsze ubezpieczony, zatem bierzcie zapas amunicji i do dzieła !

W trakcie walki, nie bądź gnuśny !

H:ZD to nie “wiesiek” w którym Geralt potrafił nakopać do tyłka wszystkim zbytnio się przy tym nie pocąc. Aloy jest delikatna, i większość przeciwników potrafi z jej tyłka zrobić jesień średniowiecza jak im na to pozwolimy. Studiujcie zachowanie przeciwników, skanujcie ich Focusem aby nauczyć się ich słabości i będąc w walce cały czas się ruszajcie. Stanie w miejscu jak przysłowiowy “kołek” nie ułatwi wam rozgrywki.

To by było na tyle, z pewnością napiszę jeszcze kilka poradników do tej wspaniałej gry 😉

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 3.3 / 5. Głosów: 3

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

9 klientów sieci torrent, które musisz poznać.

Kabson

MGS Phantom Pain – droga do platyny

Kabson

Tworzymy i nagrywamy zaszyfrowaną płytę DVD

Kabson

Tworzymy bezpieczny folder w systemie Windows

Kabson

O jasny Gwint ! – czyli kilka porad dla grających w Gwinta

Kabson

Wiedźmin III – Droga ku zagładzie

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.