Konsole

Metal Gear Solid V Phantom Pain – farmimy żołnierzy S+/S++

Dobra armia potrzebuje wyszkolonych żołnierzy, a tych w MGS:PP jest jak na lekarstwo. W tym poradniku przedstawiam Wam jak hurtowo zdobywać żołnierzy S+/S++.

Moment w którym pojawiają się ci weterani niestety nie jest ściśle określony jednak z pewnością powiązany jest z naszymi postępami w grze. Zatem starajmy się posiadać wysoki poziom Heroism (w moim przypadku S+ byli dostępni od ok. 550,000), zaliczajmy misje główne na maksymalną ocenę, rozbudowujmy bazę i FOB, od czasu do czasu atakujcie FOB’y oponentów (wiem, że to jest nudne ale celujemy przecież w platynę…) .

Co będzie nam potrzebne:

Int-Scope na maksymalnym lvl. – tylko w ten sposób możemy przeskanować przeciwnika z rangą S++

Fulton Device bądź D-Dog wyposażony w Tactital (Fulton) Vest – druga opcja znacznie skraca czas potrzebny na wysyłanie przeciwników w powietrze.

Wormhole Device – korzystając z mojego poradnika często będziecie znajdować się blisko przeciwników, więc raczej zależy Wam na 100% powodzeniu ekstrakcji.

Stealth Camo – potrzebny z w/w powodów, niewidzialność gwarantuje nam mniej stresu oraz znacznie zwiększa szybkość rekrutacji.

Cyborg Ninja Uniform – dzięki temu skinowi Snake znacznie szybciej się porusza co również skraca czas potrzebny na pozyskanie kamratów z wysokimi rangami.

Infinity Bandana (opcjonalnie) – aby trochę zaoszczędzić na zrzutach amunicji.

WU S.Pistol lvl.5 (opcjonalnie) – ten pistolet posiada wbudowany tłumik, zatem korzystamy z niego wraz z Infinity Bandaną, w przeciwnym razie polecam dowolną broń STN z tłumikiem (moim ulubieńcem jest wyciszony S-1000 Air S na 7 lvl który polecam.)

Jak zapewne już się domyślacie, te przedmioty zdobywamy niemal pod koniec gry ale spokojnie – rekrutacja żołnierzy to robota na end game.

Zasada rekrutacji:

Potrzebujemy dostać się w okolice dowolnej z niżej wymienionych misji Side- Op

a) Prisoner Extraction
b) Extract The Highly-Skilled Soldier
c) Eliminate The Tank Unit
d) Eliminate The Armored Vehicle Unit

Generalna zasada jest taka, by znaleźć misję z dużą ilością żołnierzy i to najlepiej na otwartym terenie (przyśpiesza to skanowanie przeciwników).

Teraz to, co musimy zrobić:

1) Aktywujemy misję Side-Op (w prawym-górnym rogu pojawi się napis checkpoint, oraz gra zrobi save)
2) Skanujemy przeciwników, jeżeli napotkamy jakichś S/S+/S++ to zabieramy ich ze sobą, ważne jest to by zostawić co najmniej 1 oponenta.
3) Wracamy w miejsce, w którym aktywowaliśmy Side-Opa (bądź oddalamy się w dowolnym kierunku) aby gra zapisała nasz progres/checkopint.
4) Z menu głównego wybieramy opcję Checkpoint, po jego wczytaniu aktywujemy ponownie Side-Opa. Jak się okazuje, gra zrespawnowała wszystkich oponentów więc zapętlamy się do punktu pierwszego i powtarzamy ten proces aż do znudzenia.

Jak się już domyślacie, gra losowo obdarowuje statystykami naszych oponentów od czasu do czasu rzucając w wir walki prawdziwych koksów. Jednak nie jest tak różowo, przeciwnicy z umiejętnością Boaster  potrafią kamuflować swoje (zazwyczaj niższe) statystyki:

Pisząc ten poradnik niestety nie zrobiłem fotki żadnemu S++ jednak macie moje słowo, że i takie kozaki się trafiają – niestety dosyć rzadko, gdyż w ciągu godziny udaje mi się “ustrzelić” ze 2-3 sztuki…

Powodzenia !

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 0 / 5. Głosów: 0

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Usuwamy OneDrive z systemu Windows 10

Kabson

Poradnik Autoit – Tworzymy proste GUI

Kabson

Konfiguracja VBA (Emulator GB Advance)

Kabson

Pobieramy za darmo system Windows bezpośrednio ze strony Microsoftu

Kabson

Przenoszenie profilu Firefox i Thunderbird

Kabson

Sprawdzamy czy nasza karta pamięci jest oryginalna.

Kabson

7 komentarzy

Avatar
Dabra 2016-05-15 at 00:50

Witam. Mam problem z tą grą, a mianowicie na swojej drodzę spotykam żołnierzy z rangą S. Problem polega na tym iż gdy porywam takowych żołnierzy do bazy i wykonuje do końca misję to ci żołnierze nie pojawiają się ani w podsumowaniu ani nawet w bazie. Pojawiają się o rangę mniejszą, czyli zamiast S, pojawia się A++. Dodam że mam 90 % gry. Wszystkie misję ukończone na rangę S wraz z dodatkowymi celami, 100 ukończonych side opsów, 445 tyś heroizmu oraz najnowszy patch. Od czego to może zależeć? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odpowiedz
Kabson
Kabson 2016-05-15 at 13:46

Ja w w/w sposób zdobyłem 2-3 żołnierzy z rangą S+, do zaliczania tego nieszczęsnego trophy Deployment wcale nie potrzebujesz lepszych żołdaków niż S+. 445 tyś heroizmu to raczej niewiele, ja pod koniec gry miałem coś ok. bańki 😉 A za spadek rangi przechwytywanych żołnierzy związana jest z ich umiejętnością Boaster.

Odpowiedz
Avatar
Dabra 2016-05-15 at 19:14

Czyli mam rozumieć, żeby otrzymywać żołnierzy rangi S do bazy to trzeba mieć min 500 tyś heroizmu i dodatkowo pozbyć się żołnierzy ze skillem Boaster? Po porwałem ich już ze 30 i żaden nie pojawił mi się w bazie, a to dość dziwna sytuacja. Dziękuję za wcześniejszą odpowiedź;)

Odpowiedz
Kabson
Kabson 2016-05-16 at 14:20

Ci boaster to właśnie takie osiedlowe seby które nigdy nie mają satystyk wyświetlanych podczas skanu;-) i nie nie musisz się ich pozbywać ja nagminnie robiłem te deployment, zabierałem ich na FOBy zamiast Snejka i powtarzałem najprostsze misje. Jeżeli taka postać zdobędzie te 3 medale (czy też odznaczenia – nie pamiętam) to staty rosły o jedną rangę zatem z np. A robiło się A+, z A++ S itd.

Odpowiedz
Avatar
Dabra 2016-05-16 at 17:04

Dziękuje za odpowiedź, a tak w ogóle to ja mam na imię Seba i akurat z osiedlem mam mało wspólnego;) Mam jeszcze trochę pytań ale głównie o Dispatch Mission. Jakich wojaków trzeba wysyłać na główne misje Rangi S? Mam misję “Rescue the Peacekeepers” i wysyłam wojaków z Rangą S ale ża żadne skarby świata, żaden nie potrafi ich ukończyć, dodatkowo zawsze jest jakaś strata w żołdakach. Następne pytanie jest właśnie o awans. Jak sprawić żeby żołdaki dostały medale?

Odpowiedz
Avatar
iPOD 2016-05-27 at 17:22

Jak dobrze pamiętam, każdy żołdak może zdobyć 3 medale – jeden jest za ukończenie standardowych misji w grze, drugi za FOB i trzeci za dispacze, w ten sposób czasem można podnieść piechura o rangę wyżej. Ja wysyłałem z coś koło 50% szansy na powodzenie ze 4 razy aby to ukończyć, ale platyna to platyna 😉

Odpowiedz
Avatar
Dabra 2016-07-11 at 19:21

Dziękuje za odpowiedzi. Platyna już dawno wpadła (oczywiście wersja na PS3). A tak btw, twój blog jest świetny. Oby tak dalej 😉

Odpowiedz

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.