Konsole

Monster Hunter World – droga do platyny

Witajcie w moim poradniku do Monster Hunter World. Na początku artykułu przyznam się bez bicia, że gry jeszcze nie ukończyłem w 100 procentach (ehh te korony..), jednak w grze spędziłem już ponad 150 godzin więc śmiało można uznać, że “coś tam” już o tym tytule wiem 😉

platiniumZdobywca Nowego Świata (Conqueror of the New World)

Aby zdobyć platynkę w tej grze będziecie musieli poświęcić coś ponad 250 godzin ze swojego życia ! Spowodowane to jest głównie za sprawą zbierania koron (o nich później) i coś mi się zdaje, że będzie to najrzadszy dzbanek w waszej kolekcji… o ile razem wytrwamy do końca 😉

bronzeWitaj w Nowym Świecie (Welcome to the New World)

Trofeum wpadnie gdy zabijemy Wielkiego Jargasa co odblokuje nam możliwość wykonywania zleceń dwugwiazdkowych. Jest to pierwszy potwór w grze którego będziemy musieli pokonać, więc nie da się tego pominąć.

bronzeNic nie powstrzyma tej Komisji (Nothing Stops This Commission)

Musimy odblokować zlecenia o trzygwiazdkowym stopniu trudności. Wpadnie gdy wykonamy zlecenie na Pukei-Pukei.

bronzeObrońca Astery (Defender of Astera)

Kolejne trofeum które wpadnie samo gdy odblokujemy czterogwiazdkowe zadania. Dokładniej po pokonaniu Anajanth’a – jest to pierwszy przeciwnik w grze który dosłownie da nam popalić 😉

bronzeW głąb (Into the Deep)

Trofeum wpadnie po zabiciu Legiany z zadania Legiana: wcielenie elegancji. Polecam używać Błyskowych strąków (czy jak one się nazywają po PL, ja gram z ang. napisami…) gdy monstrum jest w powietrzu – spowoduje to jej upadek na glebę, a my możemy jej zadać naprawdę olbrzymie obrażenia.

bronzeŚmierć rodzi życie (Death Begets Life)

Trofeum związane z Zorahem Magnarosem. Wpadnie w trakcie przechodzenia gry.

bronzeCesarzowa Pogórza (The Empress of the Highlands)

Trofeum wpadnie po ubiciu Rathiany z zadania Różowo mi. Odblokujecie w ten sposób zadania 7 – gwiazdkowe. Wystarczy “grać w grę” a samo wpadnie 😉

bronzeJeden pozostanie, jeden upadnie (One Shall Stand, One Shall Fall)

Kolejne trofeum które wpada w trakcie przechodzenia gry. Związane jest ono z pokonaniem Nergigante.

silverSzafirowa Gwiazda (The Sapphire Star)

Trofeum otrzymujemy po zabiciu ostatniego bossa w grze, więc jest nie do przeoczenia 😉

bronzePojedziemy na łów (The Hunter’s Life for Me)

Trofeum wpadnie po wykonaniu 50 zadań opcjonalnych. Tych zadań jest grubo ponad 50 i w większości przypadków zlecane są nam przez mieszkańców Astery – wystarczy trochę pobiegać i rozglądać się za żółtymi wykrzyknikami które aktywują te zadania.

bronzeDociekliwy umysł (An Inquisitive Mind)

Trofeum wpadnie po wykonaniu pierwszego śledztwa. Są to zadania które odblokowujemy zbierając ślady potworów/ubijając je i musimy je aktywować w Centrum Zasobów.

bronzeWierny łowca (The Franchise Hunter)

Ding! usłyszymy po ukończeniu 50 śledztw. Jako, że te zadania to główny sposób na zdobywanie koron oraz materiałów do wytwarzania ekwipunku w drodze do platynki wykonacie ich znacznie więcej niż wymagane 50.

bronzeWejdź na arenę (Step into the Arena)

Arena znajduje się w Centrum Zgromadzeń. Na Arenie odbywają się walki z jednym, bądź kilkoma przeciwnikami. W przeciwieństwie do standardowych zadań w grze arena narzuca nam ekwipunek (możemy wybrać z pięciu kombinacji) i w trakcie wykonywania zadań nie możemy wystrzelić flary SOS.  Trofeum wpadnie, gdy wygramy pierwszy taki pojedynek.

bronzeTylko w górę (Nowhere to Go but Up)

Trofeum wpadnie po wykonaniu 50 zadań na arenie. Reszta uwag j/w.

bronzeOsadnik w Nowym Świecie (New World Settler)

W trakcie zwiedzania świata gry natraficie na miejsca, w których możecie rozbić obóz. Aby to zrobić musicie odnaleźć lokację nadającą się na obóz i wykonać zadanie polegające na dostarczeniu odpowiednich przedmiotów w Centrum Zasobów. Zadania w Centrum Zasobów powinny odblokować się w trakcie grania online, więc nie przejmujcie się tym dzbankiem.

bronzeSztuka kamuflażu (The Art of Camouflage)

Aby odblokować ten pucharek musimy uciec przed wzrokiem sfory Jargasów chowając się w zarośla. Trofeum związane jest z fabułą gry i wpadnie nam zaraz po jej rozpoczęciu.

bronzeRybka połknęła haczyk (Angling for a Bite)

Trofeum wpadnie nam gdy złapiemy na wędkę naszą pierwszą rybę. Wędkę mamy zawsze w ekwipunku więc wystarczy znaleźć zbiornik wodny i pomoczyć trochę kija 😉

bronzePycha! (Mmm, So Tasty!)

Trofeum wpadnie po przyrządzeniu dobrze wysmażonego stek. Rożen jest dostępny w ekwipunku, zaś surowe mięso zdobywamy zabijając małe potwory w grze. Naszym zadaniem jest zdjęcie przekąski z rożna zanim zamieni się w węgielek. Jest to prosta mini gra więc kilka prób i pucharek jest nasz.

bronzeWielki do nieba… (The Bigger They Are…)

Kolejne proste trofeum do naszej kolekcji. Wystarczy dosiąść swojego pierwszego potwora i aby to zrobić musicie wyposażyć się w broń białą i znaleźć miejsce z którego możecie zeskoczyć na bestię. Zadanie to wymaga odrobiny wprawy oraz odpowiedniego timingu, jednak w trakcie grania takich szans będziecie mieli setki…

silverŻywa skamielina (A Living Fossil)

Trochę irytujące trofeum. Aby wpadło musicie złapać rybę nazywaną “żywą skamieliną”. Petrykanta bo o nim mowa można sporadycznie spotkać w Gnijącej Dolinie. Przygotowałem filmik, który prezentuje lokalizację.

Jeżeli nie będzie go w tej lokacji, wróćcie do Astery i próbujcie do skutku. Petrykant pojawia się około raz na dwadzieścia prób…

silverTulaski dla wszystkich (Snuggles for All)

(tutaj do zrobienia)

silverSzczecina dla wszystkich (Bristles for All)

(tutaj do zrobienia)

silverJasne jak tęcza (Rainbow Bright)

Kolejny irytujący dzbanek. Musimy złapać w siatkę Herkudroma Pryzmatycznego. Robal pojawia się wyłącznie wieczorem/ nocą w Starodrzewie.

bronzeZlecona robota (Commissioned Work)

Musisz zdobyć łącznie 100,000 punktów badawczych. Punkty zdobywamy śledząc potwory/wykonując zlecenia etc. Wydawać by się mogło, że uzbieranie 100K może stanowić problem ale uwierzcie mi, po 100 godzinach czasu gry wpadnie samo 😉

bronzeŁowca-burżuj (Bourgeois Hunter)

Trofeum odblokujemy gdy na naszym koncie pojawi się 1,000,000 kasy. Trofeum banalne do odblokowania. Po kilkudziesięciu godzinach grania sprzedajcie niepotrzebne wam już materiały do tworzenia przedmiotów.

bronzeObrona nie do pokonania (Impregnable Defense)

Musisz stworzyć 5 bardzo rzadkich (8 poziom) elementów pancerza. Trofeum odblokujecie z automatu – mieszanie ekwipunku to podstawa w tej grze 😉

bronzeMoc jest wszystkim (Power is Everything)
 
Trofeum podobne do powyższego – musicie wykuć 5 bardzo rzadkich broni. Samo wpadnie, chociaż na niektóre materiały będziecie musieli trochę popolować.
 
bronzeElegancka chata (Movin’ On Up)
 
Opcja przeprowadzki do lepszej kwatery odblokuje się po drugim spotkaniu z Zorahem. Po prostu udajcie się do swojej kwatery i wybierzcie opcje przeprowadzki.
 
bronzePierwsi przyjaciele (First Friends)
 
W trakcie rozgrywki spotkacie wałęsające się tu i ówdzie obce koleżkoty. Jeżeli podejdziemy do nich nasz koleżkot (bosh jakie tłumaczenie…) “pogada” z nim i trofek nam wpadnie.
 
bronzeNierozłączki (Bosom Buddies)
 
Naszego Palico (koleżkota) możemy wyposażyć w 6 rodzajów gadżetów. Zaraz na początku gry kotek posiada tylko jeden gadżet, dopiero po wykonywaniu zadań pobocznych dostajemy nowe. Nasz Palico “uczy” się wykorzystywać gadżety po prostu je wykorzystując. Gdy wbijecie 10 poziom doświadczenia w jednym z gadżetów, trofek wpadnie.
 
silverDoktor potworologii (Monster Ph.D.)
 
Aby odblokować ten dzbanek musimy nabić maksymalny poziom badań każdemu potworowi w grze. Poziomy badań zwiększa się po prostu zbierając ślady i zabijając potwory. Aktualny poziomy badań możecie sprawdzić w osobistym notatniku i polecam się nie przejmować tym trofkiem – wpadnie sam podczas farmienia koron.
 
bronzePolowanie z hartem (Temper Temper)
 
Zahartowane potwory to te z niebieską poświatą – są znacznie groźniejsze od swoich “zwykłych” odpowiedników więc radzę się odpowiednio przygotować przed walką. Trofek wpadnie gdy ubijemy pierwszego z nich.
 
silverNiezłomny (Indomitable)
 
Trofek wpada po zabiciu piędziesięciu zahartowanych potworów. Wpadnie samo, gdyż z “niebieskich” wypadają materiały potrzebne do ulepszania naszej postaci i nijak tego nie pominiemy 😉
 
bronzeMiniaturowa korona (Miniature Crown)/silverKolekcjoner miniaturowych koron (Miniature Crown Collector)/goldMistrz miniaturowych koron (Miniature Crown Master)
 
Miniaturowe korony otrzymujemy gdy zabijemy bądź schwytamy potwora który rozmiarem jest mniejszy o ok. 25% od standardowych odmian. Trofki odblokujemy za zebranie pierwszej, dziesięciu i wszystkich miniaturowych koron. Uwaga: Xeno’jiiva oraz Zorah Magdaros nie są brane pod uwagę – te potwory występują zawsze w tych samych rozmiarach.
 
bronzeOgromna korona (Giant Crown)/silverKolekcjoner ogromnych koron (Giant Crown Collector)/goldMistrz ogromnych koron (Giant Crown Master)
 
Trofki podobne do poprzednich z tą różnicą, że musimy złapać/zabić potwory które są znacznie większe niż ich podstawowe wersje. Niestety, nie ma prostego sposobu na przyśpieszenie tego osobliwego zbieractwa. Po prostu musicie odpalać śledztwa i liczyć na sporo szczęścia, gdyż gra losuje wielkość potworów więc zdobycie obu koron może was kosztować od godziny czasu do… chyba nigdy !
Dla przykładu macie mój przypadek:
kuku anjanthJak widzicie “dolosowanie” przeciwnika o odpowiedniej wielkości to tylko kwestia szczęścia.
 
bronzeAdept łapania (Capture Novice)
 
Jak nazwa sama wskazuje, musicie złapać swojego pierwszego potwora. Aby złapać potwora musicie posiadać środki usypiające oraz pułapkę. Ale to nie wszystko, potwora możemy złapać jedynie wtedy, gdy jest na skraju śmierci (obserwujcie mapę- jeżeli obok “ikonki” bestii będzie pokazywać się trupia czaszka to właśnie jest moment by przestać atakować). Wtedy rozstawiacie pułapkę i gdy potwór w nią wdepnie podbiegnijcie pod łeb i usypiacie milusińskiego.
 
silverSpec od łapania (Capture Pro)
 
Wpadnie po złapaniu 50 potworów. Jako, że za schwytanie żywcem dostajemy więcej doświadczenia oraz przedmiotów trofek wpadnie po kilku godzinach grania.
 
bronzePogromca Starszych (Elderslayer)
 
Trofek wpadnie gdy zabijemy piędziesiąt Starszych Smoków. Są to Kirin (smok wyglądający jak koń…heheh), Kushala Daora, Nergigante, Teostra, Vaal Hazak oraz Xeno’Jiiva.
 
bronzePogromca potworów (Monster Slayer)/silverWierny łowca (The Franchise Hunter)
 
Oba dzbanki wpadną same z siebie w drodze do skompletowania złotych koron. Pierwsza z nich za 100 ubitych stworzeń drugi zaś za pół tysiąca.
 
bronzePOMOCY! (HELP!)
 
Po prostu wystrzelcie flarę SOS w powietrze. Dostępna jest ona w ekwipunku i jej użycie spowoduje, że inni gracze dołączą do naszego zadania. Oczywiście aby trofeum wpadło musicie grać online.
 
bronzeWsparcie to ja (I Am the Reinforcements)
 
Musicie dziesięć razy pomóc innym graczom w ukończeniu zadania. Po prostu podejdźcie pod tablicę zadań i korzystając z opcji dołącz do misji SOS.
 
bronzeZjednoczeni łowcy (Hunters United)
 
Banał wpadający po tym, jak wykonacie pierwszą misję grając online.
 
bronzeWiecznie zjednoczeni łowcy (Hunters United Forever)
 
Trofeum wpadnie po ukończeniu 100 misji online.

bronzeGłoszenie słowa (Spreading the Word)

Musisz zebrać 50 kart gildii. Trofeum samo wpadnie, gracze online ochoczo je rozdają i nie zdarzy się, że codziennie nie zgarniecie kilku(nastu) sztuk. Po prostu musicie je tylko odbierać, a robi się to z menu opcji.

bronzeUznany łowca (Established Hunter)

Dzbanek wpadnie do kolekcji gdy wbijemy setny poziom łowcy.

Uwaga – poradnik jest ukończony w ok. 90% – brakuje w nim opisu kilku trofek – nakręcę materiały video to to poprawię. No i popoprawiam literówki 😉

Pozostaw coś po sobie - oceń ten post ! Zmotywujesz mnie tym do dalszej pracy.

Kliknij w gwiazdkę, by go ocenić !

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił tego wpisu.

Może cię zainteresować:

Usuwamy dane z wolnej przestrzeni dyskowej w systemie Windows

Kabson

Przenoszenie profilu Firefox i Thunderbird

Kabson

Wyłączamy Hello w Firefox

Kabson

Przenosimy zainstalowane aplikacje na inny dysk

Kabson

Poradnik Autoit – kontrolujemy klawiaturę i myszkę

Kabson

Tworzymy skróty do ustawień systemu Windows 10

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.