Konsole

The Last Guardian – droga do platyny (errata)

blog_-kopia

Muszę się Wam do czegoś przyznać, poradnik do The Last Guardian napisałem trochę zbyt chaotycznie i nie zawarłem w nim kilku ważnych kwestii, które z pewnością są pomocne we wbijaniu trofek w tej wspaniałej grze. Oczywiście mógłbym wy-edytować poprzedni wpis oraz udawać, że “nic się nie stało” jednak postanowiłem, że “dopiszę” co nieco o zbieraniu pucharków w tej sympatycznej grze.

Pierwszą rzeczą, o czym nie poinformowałem to fakt, że niektóre progres w niektórych trofeach przechodzi na kolejne rozgrywki i nie musimy np. urwać 10 głów przeciwnikom w trakcie jednego podejścia. Trofea do których możemy zebrać w ten sposób to:

goldZ innej beczki (Lock, Stock, and Barrel)

Jeżeli po drodze “zgubimy” kilka beczek to w trakcie NG+ trofek wpadnie nam dokładnie po ostatniej brakującej beczułce do “kolekcji” – nie musicie zbierać wszystkich od nowa, chociaż i tak zalecam to zrobić – aby odblokować trofeum Taka piękna przyjaźń  (Beast Friends Forever) Trico musi zjeść aż 96 beczek. Przypominam, że  w trakcie jednej rozgrywki możemy zebrać maksymalnie 48 sztuk.

Pozostałe trofki, które możemy odblokować w trakcie NG+

bronzeGromowładny (Thundering Wonder)

bronzeW ostatniej chwili  (Last-Minute Reprieve)

bronzeĆwiczenie czyni mistrza (Practice Makes Perfect)

bronzeObroża (Collar)

bronzeW sedno (That Hits the Spot)

silverLinia życia (Lifeline)

gold

Szaleństwo (Losing Their Minds)

 

Teraz pora omówić moim zdaniem najgorszy pucharek do odblokowania – czyli Wygadany (All Talked Out). Podstawą do bezproblemowego “ding!” przy tym osiągnięciu jest poznanie gry oraz anielska cierpliwość, gdyż kilka z hintów pojawia się dopiero wtedy, gdy utkniemy w jakiejś lokacji na 5-10 minut co naprawdę potrafi zirytować. Aby tego było mało, kilka z tych dialogów naprawdę łatwo “zablokować” przez co jeżeli nie robiliście kopii stanów gry uraczycie się kolejnym przejściem gry ! Dodatkowo, jeżeli już usłyszymy jakąś podpowiedź i zginiemy w trakcie rozgrywki przed dojściem do kolejnego punktu kontrolnego będziemy musieli ponownie poczekać, aż gra “litościwie” odtworzy tę samą wskazówkę. Zauważyłem również, że po naszym zgonie niektóre wskazówki nie chcą się ponownie odtworzyć – jednak jest na to proste rozwiązanie – po prostu wyjdźcie z gry (aż do XMB, samo wyjście do ekranu tytułowego mi nie pomogło…) Jest to naprawdę męczące, osobiście ten pucharek odblokowałem w trakcie 4-go przechodzenia gry i moim zdaniem jest najgorszym do zdobycia osiągnięciem w 2017 roku (a przypominam, że erratę piszę w styczniu…)

Zamierzam napisać poradnik, który krok po kroku opisuje bezproblemowy sposób na odblokowanie tego trofeum jednak kiedy to będzie…

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 4 / 5. Głosów: 1

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Zdobywamy trofeum “Best Bromance” w Final Fantasy 7

Kabson

Stray – droga do platyny

Kabson

MGS Phantom Pain – droga do platyny

Kabson

Quake 2 – droga do platyny.

Kabson

Moje zdanie o: The Last Guardian.

Kabson

Monster Hunter World – droga do platyny

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.