Konsole

The Last Guardian – droga do platyny

last_guardian

The Last Guardian jest grą ponadprzeciętną. Mnie osobiście perypetie bezimiennego chłopca i Trico potrafią pochłonąć do tego stopnia, że dwugodzinna “sesyjka” na PS4 PRO potrafi się rozciągnąć  niemal trzykrotnie. A to wszystko dzięki niesamowitemu klimatowi gry, który dosłownie wylewa się z ekranu 😉 Dzisiaj zajmiemy się “wplatynowaniem” tego wiekopomnego dzieła które powinno stać na półce każdego szanującego się gracza 😉

Platynka jest dość trudna do zdobycia, i wymaga od nas przejścia gry co najmniej dwukrotnie. Ja jednak mam dla Was znacznie lepszą propozycję – ukończcie grę trzykrotnie:

Pierwszy raz – po prostu grajcie dla frajdy, bez żadnych poradników i pomocy. Nie przejmujcie się niczym – po prostu czerpcie przyjemność z obcowania z grą 😉

Drugi raz – W tym podejściu zdobywajcie większość trofeów (nie licząc Błyskawiczny posłaniec oraz Nietykalny posłaniec). Skoro znacie już rozkład lokacji z pewnością nie będziecie mieli problemów z większością pucharków.

Trzeci raz – po prostu sprzątamy po sobie i staramy się przejść grę w czasie poniżej 5 godzin nie ginąc ani razu.

platiniumOstatni strażnik – The Last Guardian

Jak wspomniałem, by ten pucharek wpadł do naszej kolekcji trochę się natrudzimy.

Trofki związane z ukończeniem gry:

goldBłyskawiczny posłaniec (Lightning Emissary)

Przejdź grę w czasie poniżej 5 godzin.

silverChyży posłaniec  (Fleet Emissary)

Przejdź grę w czasie poniżej 15 godzin.  Ten pucharek prawdopodobnie wpadnie po pierwszym przejściu gry.

bronzeZwinny posłaniec (Spry Emissary)

Aby te trofeum wpadło, musimy przejść grę w czasie poniżej 30 godzin. Uwierzcie mi, ten trofek wpada z “automatu” i nie musimy się nim przejmować.

bronzePomimo dzielącej nas odległości (Though We Are Far Apart)

Po prostu ukończ grę.

goldNietykalny posłaniec  (Untouchable Emissary)

Musimy ukończyć grę bez straty życia ! Nie jest to takie trudne jak by się mogło wydawać – po prostu jak już widzimy, że nasz bohater “odpuszcza” sobie dalszą rozgrywkę szybko pauzjemy grę i reloadujemy checkpoint. Warto też często wykonywać sobie kopie zapasowe stanów gry (np. na pendrive/chmurce PS +) aby niepotrzebnie nie “wkopać się” kolejnym przejściem gry. Ten trofek polecam wykonywać razem z pucharkiem Błyskawiczny posłaniec (Lightning Emissary).

Pucharki związane ze zbieractwem:

Gorąco polecam kierowanie się poniższym filmikiem, dzięki któremu nie przeoczycie żadnego z poniższych trofeów:

The Last Guardian - All Collectible Locations (Hints, Barrels, Trico Holes)
Przepraszamy, jedynie zalogowani użytkownicy mają wgląd w spoilery.

goldZ innej beczki (Lock, Stock, and Barrel)

Aby trofeum wpadło musimy podczas jednej rozgrywki zebrać wszystkie beczki – a jest ich 48.

silverWygadany (All Talked Out)

Podpowiedzi w grze uaktywniają się gdy “ugrzęźniemy” w jakiejś  lokacji zbyt długo. Kierując się w/w filmem nie będziecie mieli problemów ze skompletowaniem wszystkich. Pamiętajcie, że wciskanie R3 bądź L3 sprawi, że wskazówki pojawiają się znacznie szybciej !

silverElegant (Dressed for the Fest)

Możliwość przebierania chłopca otrzymamy dopiero w New Game +. Po prostu wduście pause podczas gry, i przejdźcie do “Przedmioty”. Stroje odblokowujemy za zdobyte (właściwie to zjedzone przez Trico) beczki. Aby zdobyć wszystkie stroje potrzebujemy aż 64 beczek więc musimy zbierać je w NG+ Aby trofeum wpadło musicie wyekwipować każdy ciuch dostępny w grze !

Pucharki związane z naszym Trico.

bronzeGromowładny (Thundering Wonder)

Musimy pokonać 20 przeciwników piorunami Trico.  Pucharek wpadnie podczas pierwszej rozgrywki. Pod koniec gry odzyskujemy talerz (tarczę?) którą celujemy i zabijamy kolejnych wrogów aż do usłyszenia Ding!

bronzeW ostatniej chwili  (Last-Minute Reprieve)

Aby trofeum zagościło w naszych zbiorach, wystarczy by Trico pokonał 20 zbrój, które niosą chłopca. Po prostu dajcie się łapać przeciwnikom i czekajcie, aż Trico zrobi z nich miazgę.

silverTaka piękna przyjaźń  (Beast Friends Forever)

Musimy pomalować całe ciało Tricko. Ta opcja pojawi sie dopiero w NG+ jako przedmiot po zebraniu 96 beczek ! Po zakupie przedmiotu ekwipujemy go a następnie barwimy Trico.

bronzeĆwiczenie czyni mistrza (Practice Makes Perfect)

Bardzo sympatyczne trofeum. Aby nam wpadło, musimy tak rzucić beczką z jedzeniem w Trico, by ten złapał ją w locie – całość musimy powtórzyć 20 razy.

goldZew natury (The Call of Nature)

Chociaż to pierwsze (!) trofeum jakie zdobyłem, jest dość kłopotliwe. Musimy przyłapać Trico gdy ten się ekhm…wypróżnia. Problem w tym, że dzieje się to zupełnie randomowo jednak gdy będziecie często “kręcić” się wokół tego olbrzyma powinno samo wpaść.

goldIntensywna opieka (Intensive Care)

To dość kłopotliwy pucharek. Aby nam go zaliczyło musimy zadbać o Trico a dokładniej – jak najszybciej usuwać włócznie z ciała bestii. Po prostu po każdej walce doglądajcie zwierzaka, czy przypadkiem nie jest ranny. Możecie również taranować wrogów (biegnąc na nich i wciskając kwadrat) aby wytrącać im włócznie z rąk.

bronzeObroża (Collar)

W grze znajduje się 15 miejsc, do których Trico może zmieścić swój łeb. Lokacje te przedstawiono na filmie związanym ze zbieractwem. Po prostu nakłońcie bestię do “zaklinowania” się we wszystkich otworach a pucharek będzie Wasz.

silverLinia życia (Lifeline)

Musimy sprawić, by Trico uratował nas dziesięć razy przed upadkiem w przepaść za pomocą swojego ogona. Te trofeum najprościej jest wyfarmić za pomocą wczytywania checkpointów w tym miejscu:

The Last Guardian - Lifeline Trophy Guide
Przepraszamy, jedynie zalogowani użytkownicy mają wgląd w spoilery.

Pucharki związane z lokacjami.

gold

Biegnij, biegnij! (Keep on Running)

W grze napotkamy 3 “anteny” przy których Trico wpada w szał i chce pożreć chłopca. Aby trofeum wpadło musimy do tego nie dopuścić przez 3 minuty. Trofek dość kłopotliwy – trzymajcie się przy ogonie/pod spodem Trico. Jeżeli macie niefart i Trico was schwyta, szybko przeładujcie Checkpoint i próbujcie do skutku 😉

bronzeBagaż doświadczeń (Broad-Backed)

To trofeum będzie można zaliczyć tylko w koloseum/arenie na której mamy do dyspozycji wóz. Aby trofeum wpadło musimy tak ustawić wóz by po wystrzeleniu nas w powietrze przez Trico chłopiec wylądował na jego grzbiecie. Trofek prosty i przyjemny – po prostu ustawcie wóz tak, by znajdował się poza obrębem kraty znajdującej się powyżej areny.

bronzeKryptozoolog  (Cryptozoologist)

Pod sam koniec gry zostaniemy zaatakowani przez 7 wrogich bestii. Aby trofeum wpadło musimy wspiąć się na każdą z nich. Trofeum banalne, jednak naprawdę łatwe do przeoczenia – więc radzę pamiętać o nim by niepotrzebnie nie przechodzić gry n-ty raz 😉

Pucharki związane z walką z przeciwnikami.

gold

Szaleństwo (Losing Their Minds)

Musimy dekapitować dziesięć zbrój w grze. Aby to zrobić Trico musi najpierw znokautować (nie zabić!) przeciwnika tak, by ten leżał na ziemi. Podchodzimy do takiego delikwenta od strony jego makówki i po prostu wyrywamy mu czerep trzymając kółko+kierunek. Ten trofek można wyfarmić przy pierwszej antenie – po prostu oderwijcie kilka łepetyn a następnie zanim Trico was pożre, wczytajcie ponownie checkpoint.

silverZłaź ze mnie! (Get Off My Back!)

Musisz wskoczyć na zbroję a następnie utrzymać się na jej grzebiecie przez 30 sekund. Na plecy przeciwnika wskakujemy naciskająć trójkąt, a następnie szybko wciśnij i trzymaj kółko. Następnie musisz wychylić lewą gałkę w lewo oraz prawo do momentu, aż zbroja nie podniesie nogi. Jeżeli zobaczysz tę animację przerwij wychylanie analoga do czasu, aż zbroja ją upuści ! Trofeum naprawdę prosto zdobyć w lokacji z pierwszą anteną jednak i tutaj Trico potrafi pospuć nam szybki rozwalając naszego “rumaka” Gdy tak się stanie to po prostu zróbcie reload checkpoint’a.

bronzeW sedno (That Hits the Spot)

Aby trofeum wpadło, musimy cisnąć w przeciwników beczkami/przedmiotami. Ponownie, najprostszym miejscem do wyfarmienia tego pucharka jest miejscówka z pierwszą anteną. Po prostu zlokalizujcie beczkę, rzućcie nią w oponenta a następnie… reload checkpointa. Będzie to trochę męczący trofek, gdyż musimy tę akcję powtórzyć aż 20 razy !

silverBalansujące beczki (Balancing Barrels)

Dość irytujące trofeum. Aby wpadło musimy ustawić dwie beczki z jedzeniem jedna na drugiej, następnie je podnieść i przespacerować z nimi 10 metrów. Trofek najprościej wbić już na samym początku gry korzystając z poniższego filmiku jako wskazówki:

Balancing Barrels Trophy Guide
Przepraszamy, jedynie zalogowani użytkownicy mają wgląd w spoilery.

 

 

 

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 5 / 5. Głosów: 2

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Trofea i osiągnięcia: Doctor Who: The Edge Of Time

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Verdun

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Demon Hunter Revelation

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Shadow Warrior 3

Kabson

Trofea i osągnięcia: Assassin’s Creed Valhalla

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Sail Forth

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.