Konsole

Wiedźmin – droga do platyny (poradnik).

witcher3_platynka

Postanowiłem podsumować swoją przygodę z tą niesamowitą grą jaką jest Wiedźmin 3: Dziki Gon i naskrobać ostateczny poradnik do tego tytułu. W grze mamy do zdobycia 53 osiągnięcia, jednak niektóre z nich możemy łatwo przeoczyć bądź zablokować – oznaczyłem je ikonką ważne.

Jest to pierwszy poradnik takiego typu napisany przeze mnie, więc proszę o wyrozumiałość – wszelkie błędy proponuję zgłaszać w komentarzach.

platiniumGranica możliwości.

Platynka wpada standardowo po zdobyciu wszystkich innych osiągnięć. Droga do platyny to jakieś 100-120 godzin spędzonych  w grze. Jest to dość sporo czasu jednak zapewniam – rozgrywka jest tak zbalansowana, że nie będziecie się nudzić nawet 10 minut. Generalnie, jeżeli niczego nie pominiemy bądź nie natrafimy na żaden błąd wystarczy tylko jedno przejście gry aby zdobyć te osiągnięcie.

Rozpoczynając swoją znajomość z grą proponuję przeczytać mój pierwszy poradnik – 15 porad dla graczy rozpoczynających przygodę z Wiedźminem 3

Trofea zawiązane z rozwojem fabuły gry 

(nie do pominięcia)

bronzeBez i agrest.

Znajdź Yennefer z Vengerbergu.

bronzePrawdziwy przyjaciel.

Znajdź i uwolnij Jaskra.

bronzeNekromanta.

Pomóż Yennefer wydobyć informacje z martwego Skjala.

bronzeMediator rodzinny.

Znajdź żonę i córkę Barona.

bronzeCoś więcej.

Znajdź Ciri.

bronzeKsenonauta.

Odwiedź Tir na Lia i przekonaj Ge’elsa do zdradzenia Eredina.

silverKrólobójca.

Pokonaj Eredina.

 Trofea związane z poziomem trudności.

Przechodząc grę, od razu wybieramy na ekranie startowym najwyższy poziom trudności. Aby ponownie nie rozpisywać się zalecam zajrzeć do tego poradnika w którym zamieściłem garść przydatnych porad dotyczących przetrwania w tej grze. Po ukończeniu głównego wątku na “Drodze ku zagładzie” odblokujemy automatycznie “Dziecko niespodziankę.” oraz “Trening na mordowni”. Zmiana poziomu trudności w trakcie gry zablokuje nam dostęp do złotego trofeum !

bronze Dziecko niespodzianka.

Ukończ grę na dowolnym poziomie trudności.

silverTrening na mordowni.

Ukończ grę na poziomie trudności “Krew, pot i łzy” lub “Droga ku zagładzie”.

goldWiedźmin na szlaku.

Ukończ grę na poziomie trudności “Droga ku zagładzie”.

Trofea związane z wykonywaniem zadań wiedźmińskich:

Zadania wiedźmińskie polegają na ubiciu dość silnych bestii, aktywujemy je czytając zlecenia na tablicach ogłoszeń. Zleceń wiedźmińskich jest 26 (plus te dodatkowe z DLC, ale za ich wykonanie nie otrzymujemy żadnego trofeum). Proponuję odłożyć sobie 2 łatwe  zadania na później gdy będziemy ok. 10 poziomów wyżej od oponenta by nie mieć problemów ze zdobyciem trofeum “Równe szanse”

bronze Geralt zawodowiec.

Ukończ wszystkie zlecenia Wiedźmińskie. Zadanie czasochłonne, jednak całkiem przyjemne.

Po drodze do trofeum “Geralt zawodowiec” wpadną nam następujące trofea:

bronzeSkrzekacz.

Zadanie otrzymujemy we Wrońcach.

bronzeNieustraszony pogromca wampirów.

Musimy ubić Sarasti’ego, zlecenie na niego znajdujemy we wsi Rudnik,Velen.

bronzeważne Duch Lasu.

To trofeum jest łatwo przeoczyć. Zupełnie inaczej niż w przypadku pozostałych zadań wiedźmińskich w trakcie trwania tego zadania możemy wybrać w jaki sposób rozprawimy się z nękającą osadę bestią. Pierwszą możliwością jest odprawienie rytuału polegającego na złożeniu ofiary i ułaskawieniu bestii, drugą opcją jest po prostu ubicie Leszego i to właśnie dokonując tylko tego wyboru wpadnie nam to trofeum. Aby mieć możliwość zabicia potwora wystarczy w trakcie “namierzania” naszej ofiary rozmawiać jedynie ze Sven’em.

bronzeCzy to pies, czy to bies ?

Zlecenie dostępne w wiosce Rannvaig w archipelagu Skellige.

bronzeW proch się obrócisz.

Zlecenie otrzymamy od Kurt’a Dysart’a w Novigradzie.

bronzeEfekt dopplera.

Te zlecenie również otrzymujemy w Novigradzie.

Trofea związane z minigrą “Gwint”:

Gwint to bardzo ciekawy przerywnik pomiędzy pchaniem fabuły do przodu a ubijaniem potworów, zalecam skorzystanie z kolejnego poradnika aby niemieć żadnych problemów z tymi trofeami.

bronzeważne Kolekcjoner kart.

W grze do zebrania mamy 195 kart do gry, aby zdobyć te trofeum wystarczy zebrać “tylko” 120, gdyż do trofeum nie potrzebujemy duplikatów. Ten pucharek jest bardzo łatwo przeoczyć (mi się to udało 😉 ) zatem polecam przestudiowanie mojego wcześniejszego poradnika w którym opisałem ogólne zasady zdobywania kart i rozpisałem się na temat tych najbardziej kłopotliwych.

bronzeważne Mistrz Gwinta.

Aby wpadł nam ten pucharek musimy pokonać Tybalta i resztę uczestników turnieju zorganizowanego w Passiflorze.  Jest to dość trudne zadanie, gdyż przegranie któregokolwiek rozdania blokuje nam trofeum. Zalecam wykonanie kopi stanów gry (albo chociaż stworzenie nowego zapisu) ponieważ gracze z którymi przyjdzie się zmierzyć mają dość silne karty oraz całkiem spory zapas szarych komórek pod baniakami. Zdobycie tego trofeum zajęło mi prawie 45 minut prób – generalnie cała taktyka sprowadza się do tego, że musimy mieć szczęście podczas doboru kart na start rozgrywki. Pamiętajcie o zapisaniu stanu gry przed każdą rozgrywką – w ten sposób gdy coś pójdzie nie tak,  nie będziecie musieli powtarzać wcześniejszych partii.

bronzeGeralt i przyjaciele.

Musimy wygrać jedną rundę jedynie za pomocą neutralnych kart. To trofeum na bank wpadnie samo podczas kompletowania zestawu. Karty “Geralt z Rivii“, “Cirilla“, “Yennefer z Vengerbergu“, “Villentretenmerth” oraz “Tajemniczy Elf” są bardzo praktyczne i sprawdzają się niemal w każdym rozdaniu karty proponuję więc dodać je do talii i wykorzystać moment, w którym oponent spasuje a po naszej stronie nie wyłożyliśmy jeszcze żadnej karty.

bronzeHat-Trick.

Musimy w trakcie jednej rundy użyć trzech kart bohaterów oraz wygrać rozgrywkę. Trofeum jest banalne do wykonania i niemal na pewno wpadnie nam samo.

 

Trofea związane z walką, oraz rozwojem postaci:

bronzeDendrolog.

Musimy odblokować wszystkie umiejętności z jednego drzewka. Proponuję wykupić wszystko z drzewka “zdolności” a następnie zresetować statystyki (szkoda punktów).

bronzeMesmer.

Znak Aksji jest bardzo przydatny, zwłaszcza na początku rozgrywki. Aby ten pucharek wpadł do naszej kolekcji musimy wykupić oraz wyekwipować drugi poziom tej umiejętności “Marionetka” której używa się przytrzymując przycisk rzucenia znaku. Jeżeli będziemy pamiętać o mąceniu oponentom w głowach to nie będziemy mieć problemów z tym pucharkiem.

bronzeŚmierć w przestworzach.

Musimy używając znaku Aard zabić 20 przeciwników wrzucając ich w przepaść. Trofeum raczej nie wpadnie samo podczas grania – aby je zdobyć polecam farmić  lokację Diabli Dół wg. tego filmu:

bronzePandemonium.

Musimy zabić 50 przeciwników używając przy tym otoczenia (gaz bagienny, owady, obiekty itp.) Trofeum powinno wpaść samo, gdyż na najwyższym poziomie trudności z pewnością docenicie możliwość podpalania za pomocą Igni wszelakich elementów otoczenia które wyrządzają krzywdę przeciwnikom. Jeżeli tak się nie stanie, pokręcicie się po Velen – w tej lokacji jest mnóstwo miejsc występowania eksplodujących oparów.

bronzeKontra.

Kontry to zarówno efektowne jak i efektywne nękanie przeciwników. Trofek jest banalny do zdobycia, wystarczy zostawić sobie jednego przeciwnika (polecam bandytów) i cierpliwie kontrować jego ataki nie zabijając go. Puchar wpadnie po 10 udanych kontrach pod rząd.

bronzeZabójcza sekwencja.

Grając na najwyższym poziomie trudności to trofeum może okazać się trudne do zdobycia. Polecam zabrać się za nie na ok. 22-25 poziomie rozwoju naszej postaci. Wracamy zatem do Białego Sadu i szukamy stada wilków. Z dobrym ekwipunkiem nie będziemy mieli problemów z rozgromieniem 5 sztuk bez użycia znaku Quenn nie otrzymując przy tym żadnych obrażeń (pamiętajcie o unikach..).

bronzeŻywy zapalnik.

Podpalamy za pomocą znaku Igni przeciwnika, a następnie doprawiamy go petardą “Smoczy Sen” Musimy to powtórzyć  dziesięć razy a trofek wpadnie.

silverRzeźnik z Blaviken.

Pozornie zatłuczenie 5 przeciwników w dziesięć sekund może wydawać się trudne jednak te sreberko jest dość proste do zdobycia. Podobnie jak w przypadku “Zabójczej sekwencji” zabieramy się za nie mając dość podpakowaną postać. Osobiście udało mi się to wbić “zbierając” zgraję niskopoziomowych wilczków w grupę i potraktowałem ich Wyśmienitą Gwiazdą Tańczącą, a niedobitków szybko dobiłem z miecza.

bronzeMutant.

Kolejny prosty pucharek do kolekcji – wpadnie sam w trakcie dążenia do osiągnięcia “Munchkin”. Po prostu wystarczy wyekwipować dowolne mutageny w 4 sloty jednocześnie. Zdobywamy go na 28 poziomie rozwoju postaci.

bronzeDywersyfikacja.

W trakcie jednej walki musimy zabić 3 przeciwników na 3 różne sposoby.  Wybieramy zatem 1 oponenta, któremu robimy krzywdę za pomocą miecza, drugi dostaje od nas petardę “gratis” a trzeciego jegomościa podpalamy Igni lub faszerujemy bełtami z kuszy. Banał.

bronzeStrzelec wyborowy.

Musimy wykonać 50 headshotów zabijając niziołków, ludzi bądź elfów (potworów nie zlicza). Trofeum mozolne, jednak jeżeli pamiętamy o nim i od początku gry zabijamy przeciwników za pomocą umieszczania bełtów między ich oczami to nie powinniśmy mieć z nim problemów. Przeciwników proponuję uspokajać znakiem Aksji, a następnie robić im kuku 😉

bronzeCo to było ?.

Aby najprościej zdobyć to trofeum, musimy użyć kontry, szybko zaatakować, następnie użyć Aksji i doprawić oponenta petardą. Z tym wszystkim musimy wyrobić się w czasie 4 sekund. Po kilku próbach trofeum będzie Wasze.

silverważne Równe szanse.

Aby zdobyć to trofeum, musimy wykonać 2 zlecenia na potwory nie używając żadnych znaków, eliksirów, mutagenów, olejów i petard. Zadanie proste do ogarnięcia, jednak łatwe do pominięcia – zostawcie sobie 2 niskopoziomowe zlecenia, przed walką schowajcie do ekwipunku wszystkie przedmioty (proponuję wyekwipować tylko żarcie typu woda itp.) i ruszajcie ubić te pokraki.

bronzeNa każdą okazję.

Musimy zebrać 12 różnych receptur na eliksiry. Wpada samo w trakcie rozgrywki.

bronzeGrenadier.

Wpadnie samo podczas rozgrywki, tym razem ze zebranie 6 unikatowych receptur na petardy.

bronzeMól książkowy.

Kolejny banał, czytajcie każdą zebraną książkę a trofeum wpadnie po odłożeniu na półkę 30 z nich.

silver Uzbrojony i niebezpieczny.

Wystarczy zebrać i wyekwipować cały zestaw wiedźmińskiego zestawu (łącznie z kuszą). Jako, że zestawy tych zbroi są podstawą naszego przeżycia powinno nam to wpaść gdy będziemy dobijać 30 poziom doświadczenia.

bronzeBuffon.

Musimy aktywować wszystkie premie do znaków jednocześnie korzystając z Miejsc Mocy. Ten pucharek raczej sam nam nie wpadnie – najprościej udać się do Białego Sadu, dosiąść Płotkę i pozwiedzać okoliczne Miejsca Mocy.

bronzeWielki, zły wilk.

Trofek wpadnie nam przy okazji wykonywania trofeum “Deratyzator” – po prostu musimy wysadzić w powietrze 10 siedlisk potworów.

bronzeNietykalny.

Bardzo proste trofeum, o ile opanowaliście stosowanie kontr – po prostu zapisujecie się na turniej pięściarski a następnie musicie go wygrać w taki sposób, aby nie dostać ani razu w japę 😉

silver Deratyzator.

Musimy zniszczyć wszystkie gniazda potworów w Velen i pod Novigradem, albo w Skellige.Lokalizacje gniazd potworów poznajemy czytając wieści na tablicach ogłoszeniowych. Powinno wpaść w trakcie odkrywania mapy.

silver Utrapienie koronera.

Musimy jednocześnie nałożyć na oponenta krwawienie, zatrucie i podpalenie. Trofek bardzo prosty do wykonania, posiłkujcie się tym filmikiem:

Aby kolejne sreberko pojawiło się na naszej liście, musimy tak wykończyć przeciwnika 10 razy.

goldMunchkin.

Osiągnij 35 poziom rozwoju postaci. Jestem niemal na 100% pewny, że wpadnie samo pod koniec gry o ile nie przeoczyliście żadnych zadań pobocznych. Jeżeli tak się nie stanie, polecam skorzystać z tego poradnika aby szybko dobić wymagany poziom.

Pozostałe trofea:

bronzeGon, czarownica i stara wieża.

Musimy ukończyć wszystkie zadania, które dostajemy od Keiry. Aby nie zablokować osiągnięcia “Drużyna w komplecie” podczas ostatniej rozmowy z Keirą (tą odbywającą się pod wieżą) wybieramy opcje 2,2,2,2,1,1.

bronze Twórca królów.

Musimy pomóc jednemu z dzieci Cracha an Craite zasiąśc na tronie. Dokonamy tego wykonując dwa zadania poboczne polegające na pomocy Cerys “Wybraniec bogów” oraz Hjalmarowi w “Władca Undvik”. Następnie udajemy się na ucztę w Kaer Trolde i decydujemy się z kim ukończymy powierzone nam zadanie. W tym momencie musimy wybrać Cerys bądź Hjalmara. Inne opcje blokują to trofeum !

bronzeważneważneDrużyna w komplecie.

To trofeum jest łatwe do przeoczenia, polega ono na zwerbowaniu określonych osób na finalną bitwę w Kaer Morhen. Aby nie zablokować tego trofeum musimy wykonać kilka zadań pobocznych, wybierając w nich odpowiednie opcje podczas dialogów. Polecam zakończyć wszystkie zadania z serii “Towarzysze broni…” gdyż czym większą ekipę zbierzemy na ostatnie starcie z Dzikim Gonem, tym lepiej dla nas.

Keira MetzMusimy ukończyć watek fabularny związany z Keirą, a na jego końcu pokierować rozmową wybierając opcje 2,2,2,2,1,1. W ten sposób nie sprowokujemy czarodziejki do walki i odeślemy ją do Kaer Morhen.

Triss Merigold – Pod koniec zadania “Teraz albo nigdy”  w sekwencji pożegnania Triss, musimy wyznać jej miłość i poprosić by została w Novigradzie. W ten sposób Geralt ją zaliczy a my mamy pewność, że trofeum nam się nie zablokuje 😉

Roche i Ves – Wykonaj zadanie “Oko za oko” a następnie wystarczy z nim pomówić w trakcie trwania zadania “Towarzysze broni: Novigrad”

Zoltan Chivay – po prostu porozmawiaj z nim w trakcie trwania zadania “Towarzysze broni: Novigrad”

Ermion – porozmawiaj z nim w trakcie trwania zadanie “Towarzysze broni: Skellige”

W trakcie wykonywania zadań “Towarzysze…” możemy zwerbować znacznie więcej osób do pomocy jednak tylko w/w  zaliczają się do trofeum.

bronze Zamachowiec.

Wystarczy pomóc Sigismundowi Dijkstrze w obaleniu króla Radowida. Jest to jedno z zadań pobocznych. Jako, że Radowid to totalny psychol więc skrócenie  go o głowę to czysta formalność po wykonaniu szeregu misji pobocznych.

silver Pięściarz.

Musimy pokonać Olafa, mistrza walk na “lepy” ze Skellige.

bronze Mistrz Mistrzów.

Ukończ wszystkie zadania związane z walkami na pieści w Velen, w Novigradzie i na Skellige. Kolejne dość proste zadania, o ile pamięta się o kontrach.

bronze Szybki i Wściekły.

Musimy wygrać wszystkie wyścigi konne w grze. Jest to bardzo łatwe, a dodatkowo za każdy wygrany wyścig dostajemy bardzo dobre nagrody.

bronze Światowidz.

Aby odblokować to trofeum musimy odblokować 100 punktów szybkiej podróży na mapie. Wcześniej czy później wpadnie samo.

 

Pozostaw coś po sobie - oceń ten post ! Zmotywujesz mnie tym do dalszej pracy.

Kliknij w gwiazdkę, by go ocenić !

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił tego wpisu.

Może cię zainteresować:

Blokujemy update Windows 7/8.1 do Win 10

Kabson

Metal Gear Solid V Phantom Pain – Trofeum “Conservation”

Kabson

Przenoszenie profilu Firefox i Thunderbird

Kabson

Moje 4 sposoby na zarabianie z adf.ly

Kabson

Emulacja konsoli NES/Pegasus

Kabson

Poradnik Autoit – polecenia warunkowe

Kabson

12 komentarzy

Avatar
Michal 2016-01-08 at 23:51

Witam, mam nadzieje ze ktos tutaj jeszcze trafi i to czyta, czy jezeli podczas wykonywania misji zwiazanej z gra w Gwinta nie zagrałem z krwawym Baronem bede mial mozliwosc gry w przyszlosci czy karta ktora od niego powinienem wygrac przepadła na wieki ?

Odpowiedz
Avatar
Karolek 2016-01-09 at 18:55

Zawsze możesz próbować w new game + jednak nie jestem pewien czy karty zostają – trzeba by się do tego dokopać w internetach 🙂

Odpowiedz
Avatar
Michal 2016-01-10 at 14:59

nie jestem pewien ale podczas tego zadania gdy wracalem do Krawego Barona jedna karta lezala na stole to nie byla ta karta ktora mialem wygrać ?

Odpowiedz
Avatar
Kuba :) 2016-07-31 at 18:11

Tak to była ta karta którą miałeś wygrać od Krwawego Barona 🙂

Odpowiedz
Avatar
Michał Seńczuk 2017-02-18 at 11:56

Witam. Jeżeli gram na najwyższym poziomie trudności i ominę jedno bądź kilka trofeów do platyny. I przejdę grę i zacznę na new gamę + albo zacznę od nowa na najniższym poziomie trudności i dokończę te pominięte trofea to wpadnie mi platyna? Czy wszystkie trofea muszę zrobić na najwyższym poziomie trudności?

Odpowiedz
Kabson
Kabson 2017-02-19 at 14:38

Możesz przechodzić grę ile razy chcesz, platynka wpada po zdobyciu innych trofek i nie jest w żaden sposób powiązana z zapisanymi stanami gry.

Odpowiedz
Avatar
Robert 2018-09-06 at 10:14

Mam pytanko czy trening na mordowni dostane za podstawową fabułe czy musze jeszcze dodatki pszejsc serce z kamienia i krew i wino proszę o radę? ?

Odpowiedz
Kabson
Kabson 2018-09-06 at 10:16

Wystarczy tylko podstawkę, dlc nie wliczają się do tego dzbanka.

Odpowiedz
Avatar
Jakub Marciniak 2018-11-03 at 10:21

Czy żeby zdobyć platynę trzeba przejść grę na najwyższym poziomie trudności??

Odpowiedz
Kabson
Kabson 2018-11-03 at 12:33

Zgadza się. Ale nie jest to specjalnie trudne.

Odpowiedz
Avatar
Nieważne 2020-05-31 at 22:48

Trofeum jest TO, nie TE.

Odpowiedz
Kabson
Kabson 2020-06-01 at 11:44

Ponad 21 tysięcy wyświetleń i nikt na to nie zwrócił uwagi 🙂
Dzięki !

Odpowiedz

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.