Konsole

Wyjaśniamy tryb Nowej Gry + w Horizon: Frobidden West

Blog kopia 9

Tryb Nowej Gry + został dodany do Horizon: Frobidden West w aktualizacji 1.14, 2 czerwca 2022 roku. Nowa Gra + pozwala graczom na ponowne przejście gry z wszystkimi umiejętnościami, wyposażeniem i zasobami zapisanymi po ukończeniu głównej fabuły gry. Dodatkowo otrzymamy możliwość zdobycia nowych przedmiotów, które można znaleźć tylko podczas rozgrywki w Trybie Nowej Gry +.

Z tego też powodu wielu graczy korzysta z tego trybu na ukończenie gry na trudności Ultra Hard.

Jako, że w sieci znalazłem sprzeczne informacje co do tego, co zostaje z nami podczas rozpoczynania NG+ postanowiłem sam wszystko sprawdzić i podzielić się tymi informacjami.

Warto również przypomnieć, że tryb NG+ umożliwia nam zdobycie obydwu części ekwipunku “wypadającego” z Regalli gdyż podczas nowej gry możemy dokonać przeciwnego wyboru do tego, który wybraliśmy podczas pierwszej rozgrywki. W ten sposób możemy stać się posiadaczami wcale nie kiepskiego łuku, oraz zbroi jednocześnie.

Jak rozpocząć Nową Grę Plus w Horizon: Frobidden West?

Aby rozpocząć Nową Grę +, musisz najpierw ukończyć pełną fabułę gry Horizon: FW kończąc ostatnią główną misję w grze. Nie musisz ukończyć DLC “Burning Shores”, jeśli go posiadasz.
Wracamy do Bazy i lokalizujemy iglicę w środkowej sali, niedaleko miejsca, gdzie jest Erend, a następnie ją aktywujemy, aby pojawiło się powiadomienie o rozpoczęciu Nowej Gry +.

Wyjaśniamy tryb Nowej Gry + w Horizon: Frobidden West

Zostajemy przeniesieni do menu głównego, aby ponownie wybrać poziom trudności.
Tworząc zapis Nowej Gry +, gra automatycznie utworzy specjalną kopię Save z poprzedniego przejścia.
Nowa Gra + używa normalnych automatycznych zapisów oraz quick save podczas szybkich podróży. Zapisy ręczne nadal będą musiały być robione przy Ogniskach, które wykorzystują istniejące pięć miejsc na zapisy manualne.

Po wybraniu poziomu trudności, możesz zdecydować, czy chcesz powtórzyć lub pominięć samouczek. Radzę go olać i od razu zabrać się za główne danie, jakim jest H:FW.

Co dodaje Nowa Gra + ?

Ukończenie misji nadal nagradza punkty umiejętności, co pozwala na maksymalne rozwinięcie drzewka umiejętności.

Po niemal każdej ukończonej misji będziemy otrzymywać żetony, które możemy wymieniać na nowe bronie, farby oraz “tapety” do twarzy. Do pucharka będziemy potrzebować aż 125 sztuk tych “krążków”. Nowych broni mamy całe 8 sztuk, 4 malowania zbroi oraz 5 nowych makijaży.

Niestety, wydaje mi się, że uzbrojenie zdobyte w DLC Burning Shores jest od niego znacznie lepsze.

Jak przygotować Aloy do NG+ na najwyższym poziomie trudności ?

Z powodu działania trybu Nowej Gry + na najwyższym poziomie trudności warto rozważyć przygotowanie się przed rozpoczęciem go.

 • Zagraj i ukończ DLC Burning Shores. Oprócz kontynuacji fabuły, DLC Burning Shores oferuje kilka legendarnych broni dostępnych wyłącznie w tej okolicy, z których wszystkie mają lepsze statystyki w porównaniu do legendarnych broni w Trybie Nowej Gry +. Zapewni również więcej zadań i aktywności, dzięki którym będziesz mógł w pełni rozwijać Aloy, osiągając maksymalny poziom i zdobywając więcej umiejętności.
 • Warto rozważyć zdobycie legendarnych broni i legendarnych zbroi odpowiednich dla twojego stylu gry, a następnie je w pełni ulepszyć.
 • Postaraj się rozwinąć wszystkie drzewka umiejętności. Ukończenie misji w Trybie Nowej Gry + dostarczy dodatkowych punktów umiejętności, które pozwolą na uzupełnienie całości drzewek.
 • Będziesz chciał jak najszybciej w pełni ulepszyć legendarne bronie z Trybie Nowej Gry +, warto rozważyć zdobycie niezbędnych zasobów do pełnego jej ulepszenia już w momencie ich zdobycia. Tutaj macie listę potrzebnych przedmiotów, niestety po angielsku.

Z czym rozpoczynasz Tryb Nowej Gry +?

Oto lista wszystkich rzeczy, które zachowasz na zapisie Trybu Nowej Gry +:

 • Wszystkie twoje bronie, zbroje, narzędzia, amunicja i zasoby, włącznie z wszystkim, co masz w schowku.
  Wszelkie ulepszenia początkowego łuku zostaną zresetowane, aby móc kontynuować jedną z początkowych ulepszając go.
 • Misje, które kończą się zdobyciem przez Aloy nowej broni lub zbroi, nie dodadzą nam drugiego egzemplarza. Nadal można znaleźć bronie i zbroje w świecie gry, ale nie będziemy w stanie ich podnieść, jeśli już je zdobyliśmy w poprzedniej rozgrywce.
 • Specjalny sprzęt, w tym Przyciągacz, Tarczoskrzydło, Zapalnik, Maska do nurkowania i Przecinak pnączy, również zostaje z nami. Pozwala to na dostęp do praktycznie wszystkiego od samego początku gry.
 • Zdolność latania na Solarptaku również nie zostaje nam odebrana, jednak Aloy nie rozpoczyna gry z z tym wierzchowcem. To uniemożliwia latanie, aż ukończysz misję Oko Ziemi, ponieważ Solarptaki można znaleźć tylko na zachód od Bazy. Nawet wtedy narzucone będą na nas pewne ograniczenia co do miejsca, do którego możesz polecieć na mapie.
 • Wszystkie wcześniej zebrane “duperszwance” można nadal przeglądać normalnie. Ich ikony są przyciemnione, dopóki nie zbierzesz ich ponownie, co pozwala na śledzenie ich w celu osiągnięcia 100% ukończenia w nowej rozgrywce. Wszystkie wpisy w Katalogu Maszyn, Biografiach Postaci i Samouczkach zostają zachowane, a także informacje statystyczne (w tym czas gry).

Kilka rzeczy, które NIE są przenoszone do nowej gry + :

 • Mapa zostaje ponownie zakryta mgłą, tak jak na początku gry. Wszystkie znajdźki pojawiają się ponownie na mapie, co umożliwia ich ponowne zebranie.
 • Wszystkie przedmioty do wykonywania misji które nadal masz w swoim inwentarzu, zostaną usunięte.
  Aloy nie zachowa żadnych dominacji maszyn innych niż Śmigacz/Solarptak. Muszą one zostać zdobyte ponownie aktywując kotły. Wszystkie “zepsute” dominacje ponownie będziemy musieli odblokować w Bazie.

Podsumowując, Tryb Nowej Gry + wprowadza dla nas nowe wyzwanie, szczególnie na najwyższym poziomie trudności który musimy ukończyć, by zaliczyć grę na 100%.

Dziękuję za uwagę.

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 5 / 5. Głosów: 3

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Trrofea i osiągnięcia: Blade of Darkness

Kabson

Jak pozbyć się reklam w Playstation 4

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Shadow Warrior 3

Kabson

Jak włączyć cheaty w TLoU: Part II w brutalnej rzeczywistości

Kabson

Trofea i osiągnięcia: The House Of The Dead Remake

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Deathloop

Kabson

2 komentarze

Avatar
ALEK 2023-07-28 at 11:50

Moim zdaniem największą zmorą ultra hard jest notoryczny brak zasobów, oraz brak wspomagania celowania przez co naprawdę ciężko celować w poszczególne części maszyn.

Odpowiedz
Lady Mary
Lady Mary 2023-09-06 at 08:52

Ja jakoś nie miałam problemu z najwyższym poziomem trudności. Ale to zapewne dlatego, że zanim zaczęłam te wyzwania na liczniku miałam już jakieś 100+ godzin grania na normalu i cały sprzęt na max.
Moim zdaniem nie ma co się tego obawiać, jak już nauczymy się schematów ataków ta gra staje się dziecinnie prosta. Problemem są tylko większe skupiska wrógów.

Odpowiedz

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.