Windows

19 najlepszych dodatków do przeglądarki Firefox.

Firefox, zaraz obok Chrome to najpopularniejsza przeglądarka na świecie a dzięki całej masie rozszerzeń możemy ją dostosować do własnych potrzeb. Oto moja lista 19 wtyczek, które używam i polecam. Dlaczego 19 a nie 20 ? – uznałem, że stworzenie listy z 20 wtyczkami jest zbyt mainstreamowe 😉

1865-32Adblock Plus

Jest to chyba najpopularniejsza wtyczka do Firefox’a której nie powinno zabraknąć w moim zestawieniu. Dzięki tej wtyczce pozbywamy się 99% reklam na niemal każdej stronie którą przeglądamy

4364-32 Element Hiding Helper

Mały dodatek do powyższej wtyczki, dzięki niemu będziemy wstanie w prosty sposób dodawać własne reguły filtrów. Jest to niezwykle przydatne narzędzie gdyż na wg. zasady “każdy wynalazek posiada swój kontr wynalazek” i również adblock dorobił się skryptów które zabraniają używania tej wtyczki na niektórych stronach.

355813-64 Screengrab

Chyba każda lista ‘Naj…do Firefoxa’ posiada wtyczkę umożliwiającą wykonywanie zrzutów przeglądanych przez nas stron WWW i zapisania ich do obrazu. Ja od wielu, wielu lat używam do tego właśnie tej wtyczki – jest bardzo prosta w obsłudze, posiada możliwość zapisania całej strony, bądź tylko jej fragmentów.

1843-64 Firebug

Tę wtyczkę docenią jedynie webmasterzy – dzięki temu narzędziu jesteśmy w stanie edytować dowolny kod CSS,HTML i JavaScript bezpośrednio na stronie internetowej. Dla szaraka, używającego FF jedynie do przeglądania stron WWW jest to zbędny dodatek.

default-64 Tamper Data

Kolejny dodatek, który “zwykłym” użytkownikom tejże przeglądarki się nie przyda 😉 Tamper Data umożliwia podgląd oraz edycję nagłówków HTTP/HTTPS oraz parametrów POST – zapytacie: Na co to komu ? Osobiście używam tego do tworzenia botów do gier przeglądarkowych.

4578-64 Brief (oraz opcjonalnie 4578-64 RSS Icon for Brief)

Brief to chyba najlepszy dodatek do przrglądania kanałów informacyjnych dostęny na Firefox’a. Dzięki niemu w bardzo przejrzysty i schludny sposób będziemy zawsze ‘na bieżąco’ ze wszystkimi newsami. Jak już zdecydujemy się na ten dodatek, warto doinstalować do niego RSS Icon for Biref który doda nam przycisk szybkiego dostępu do tejże wtyczki.

3362-64 Update Scanner

Ta wtyczka monitoruje zmiany na stronach internetowych i powiadamia nas o tym. Wtyczka przydatna na tych stronach WWW, które nie posiadają RSS/Atom.

427-64 Scrapbook

Wtyczka umożliwia zapis stron WWW bądź jej wycinków na dysku w celu późniejszego przeglądania. Scrapbook jest na tyle popularny, że doczekał się wielu własnych rozszerzeń np. ScrapBook X AutoSave który automatycznie zapisuje każdą przeglądaną przez nas stronę na dysku.

189-64 SearchPreview

Mały dodatek, ja jednak nie wyobrażam sobie życia bez niego – wtyczka dodaje nam miniaturki stron w wynikach wyszukiwania google,yahoo i tym podobnych:

koty_-_Szukaj_w_Google_-_2015-04-26_18.42.48
Dzięki temu o wiele łatwiej wyszukamy potrzebne nam informacje.

748-64 Greasemonkey

Dodatek umożliwia zmianę wyglądu stron bądź modyfikacje ich funkcji. Dla szarego użytkownika napisanie własnego skryptu będzie prawdziwą katorgą, jednak istnieje wiele stron z gotowymi skryptami do pobrania.
Chcesz zaskoczyć kolegów i np. posiadać  np takiego czarnego Facebook’a ?  od teraz to nic trudnego.
greasemonkey

1122-64 Tab Mix Plus

Ten dodatek zagościł u mnie jakieś 2 lata temu. Dzięki niemu mamy większy wpływ na to, co Firefox wyprawia z kartami podczas przeglądania internetu. Pomimo mnogości funkcji jakie oferuje ten dodatek (cykliczne odświeżanie stron, blokowanie wyskakujących okienek , oraz wiele więcej) ja  osobiście zaznaczam w nim tylko  “Tryb pojedynczego okna” dzięki czemu moja przeglądarka nie uruchamia kolejnych swoich procesów.

255270-32 Turn Off The Lights

Rozszerzenie umożliwia przyciemnienie stron internetowych podczas oglądania filmów. Niby prosta sprawa jednak sama wtyczka posiada wiele opcji konfiguracyjnych. Możemy np. wybrać stopień zaciemnienia obszaru, automatyczne przechodzenie w 1080p na YT (jeśli jest dostępne) a jeśli mamy mikrofon, możemy go wykorzystać do wydawania prostych poleceń głosowych (zatrzymaj/odtwarzaj film, włącz wtyczkę etc.)

201-64 DownThemAll!

Wtyczka niezbędna dla osób, które ściągają dużo plików poprzez przeglądarkę, a nie chcą instalować dodatkowego akceleratora pobierania. Menadżer pobieranie umożliwia nam ustalanie limitów prędkości oraz ilości ściąganych plików oraz pobieranie tego samego pliku z różnych mirrorów. Osobiście używałem jej przez krótki okres czasu i doinstalowałem sobie FDM.

4429-64 Secure Login

Dodatek dodaje do przeglądarki przycisk umożliwiający szybkie logowanie na stronach WWW. Działaniem przypomina opcję ‘ Magic Wannd’ znaną z opery.

5721-64 Fast Dial

Rozszerzenie umożliwia nam szybki dostęp do ulubionych witryn z poziomu miniatur. Wtyczka pozwala na cykliczne odświeżanie miniatur, tworzenie katalogów z miniaturkami oraz wybór wyświetlanego tła.Fast_Dial_-_2015-04-27_19.55.12

6984-64Lazarus: Form Recovery

Zapewne tylko ja jestem gapowiczem który potrafi zamknąć przeglądarkę podczas pisania wartościowego tematu (tj. wpisu na blogu, posty na forach itd.) Ta prosta wtyczka automatycznie zapisuje wszystkie wypełniane formularze i w razie potrzeby, przywraca je.

12581-64  MinimizeToTray

Add-on minimalizuje przeglądarkę do obszaru powiadomień gdy jej nie używamy (bądź próbujemy zamknąć aplikację) dzięki czemu jest wciąż uruchomiona.

 logo64 FireFTP

Osobiście nie używam tego dodatku (wolę darmową FileZillę). Jak sama nazwa wskazuje jest to klient FTP dostępny bezpośrednio w przeglądarce. Posiada wiele opcji (m. in. obsługę SSL/TLS/SFTP, kompresję plików, możliwość obliczanie sum kontrolnych itp.)

 

Pozostaw coś po sobie - oceń ten post ! Zmotywujesz mnie tym do dalszej pracy.

Kliknij w gwiazdkę, by go ocenić !

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił tego wpisu.

Może cię zainteresować:

Pobieramy font ze strony internetowej.

Kabson

Jak zapisać loginy i hasła do pliku w Firefox Quantum

Kabson

Całkowicie dezaktywujemy telemetrię w Firefox Quantum

Kabson

Wiedźmin III – Droga ku zagładzie

Kabson

Przywracamy zielony kolor kłódki w pasku adresu Firefox’a

Kabson

Jak zablokować dostęp do stron zaawansowanej konfiguracji w Mozilla Firefox

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.