Windows

7 mało znanych aplikacji przydatnych w Windows

Dzisiaj przedstawiam Wam kilka darmowych aplikacji, które moim zdaniem są typowym niezbędnikiem dla średnio ogarniętych użytkowników systemu W10. Większość z nich jest mało popularna a szkoda, gdyż zupełnie za friko oferują naprawdę sporo możliwości.

Unchecky – pozbądź się bloatware oraz malware podczas instalacji aplikacji.

2016-05-11_17h57_53W trakcie instalowania wielu aplikacji pobieranych z sieci często klikamy na Next/Dalej nie czytając umów czy też nie dostosowując instalacji programów. W ten sposób często do systemu doinstalowywane są przeróżne toolbary czy zupełnie niepotrzebne nam programów. Unchecky to niewielka aplikacja po instalacji rezydująca sobie w zasobniku systemowym. Jej zadaniem jest analizowanie instalatorów i ostrzeganie nas przed takimi sytuacjami. Unchecky jest darmowa i dostępna w języku polskim.

Driver Booster Free – Automatycznie wyszukaj i zaktualizuj sterowniki dostępne w systemie.

driver_boosterAplikacja skanuje zainstalowane przez nas sterowniki i umożliwia ich automatyczną aktualizację do najnowszych wersji. W ten sposób mamy gwarancję, że nasze sterowniki są zawsze aktualne. Aplikacja jest darmowa jednak podczas instalacji czytajcie dokładnie na co się zgadzacie gdyż instalator stara się nam wcisnąć śmieci (bloatware).

FixWin 10 – rozwiąż typowe problemy z W10

FixWin-10-for-Windows-10Czy kiedykolwiek zdarzyło się wam, aby system np. nie odświeżał automatycznie ikonki kosza, W10 nie był w stanie pobrać aplikacji ze sklepu czy po prostu menu Start odmówiło posłuszeństwa ? Jeżeli tak to ta malutka aplikacja jest właśnie dla Was.

Ultimate Windows Tweaker 4 – kontroluj zaawansowane funkcje systemu.

Fix-Windows-10-5Większość zaawansowanych ustawień systemu wymaga od nas przeklikania się przez stos ustawień, bądź skorzystania z edytora rejestru.  Dzięki aplikacji UWT v4 za pomocą kilku kliknięć usuniemy Centrum Akcji, wyłączymy raportowanie błędów, wyłączymy Windows Defender oraz dokonamy wielu przydatnych modyfikacji.

Missed Features Installer – zainstaluj brakujące/wycięte funkcje systemu.

missedJest to zbiór aplikacji umożliwiający na przywrócenie elementów znanych z poprzednich wersji systemów. Korzystając z bardzo wygodnego menu jesteśmy w stanie przywrócić klasyczne menu start, doinstalować gadżety pulpitu do W10 oraz  np. zainstalować Windows Movie Marker. Wadą tej paczki aplikacji jest waga obrazu *.iso – na chwilę obecną jest to coś ponad gigabajt do pobrania…

O&O ShutUp10 – Wyłączamy szpiegowanie w systemie.

ooshutupW10 znany jest z tego, że uwielbia szpiegować nieświadomego użytkownika. Zadaniem O&O ShutUp10 jest maksymalne ograniczenie danych wysyłanych z naszego systemu na serwery Microsoftu. Naszym zdaniem jest to dość dobra apka, oferująca wiele opcji konfiguracyjnych jednak autorzy zapomnieli o najważniejszym – zablokowaniu serwerów M$ w pliku hosts o czym pisałem tutaj.

SpyBot – przeszukujemy system w poszukiwaniu malware.

spybotOprócz antywirusa warto od czasu do czasu przeskanować system w poszukiwaniu malware. SpyBot jest jedną z lepszych darmowych propozycji takiego właśnie skanera. Baza danych jest często aktualizowana, więc mamy niemal 100% pewność, że jeżeli SpyBotnie znajdzie nic podczas skanowania to żadna niechciana apka nie zaszyła się w naszym systemie.

 

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 4.7 / 5. Głosów: 3

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Ukrywamy zbędne elementy w panelu nawigacji eksploratora plików.

Kabson

Pikachu Pokemon follower

Kabson

Duke Nukem Forever 2001 bulid

Kabson

CONTROL: Trainer +12 v1.0-v1.10+ DX11/DX12 [FLING]

iPOD

Devil Slayer – Raksasi: Trainer +10 v1.0 [FLING]

Kabson

6 gier z serii Mortal Kombat stworzonych na silniku MUGEN

Kabson

1 komentarz

Avatar
Zbójek 2017-07-28 at 22:04

Do listy dodałbym jeszcze DriverPack Solution – paczka zawsze znajduje się na moim „serwisowym” pendrive i często ratuje mnie w przypadku ponownej instalacji systemu u klientów.

Odpowiedz

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.