Windows

7 pomysłów na żarty dla pececiarza na Prima aprilis

Jak, że Prima aprilis już prawie za pasem przedstawiam Wam kilka pomysłów na żarty (albo nowocześniej – pranki) jakie można zaserwować swoim kolegom, rodzinie czy też dziewczynie – gwarantuję, ubaw murowany ! No chyba, że trafi się nam ponuras zupełnie pozbawiony humoru…

Gwarantuję, że podczas testowania tych pranków nie ucierpiał żaden komputer !

 

I. Zabawy z tapetą.

W tym podpunkcie nie mam wcale na myśli żadnej “tapiciary” – chodzi mi jak zwykle o grafikę wyświetlaną na pulpicie naszego celu gdyż z nią związany jest zupełnie nieszkodliwy żart. Wykonujemy zrzut ekranu naciskając Print Scr (bądź w winzgrozie 10 logo_win+Print Scr , obraz zostanie zapisany w dokumenty/obrazy/zrzuty ekranu). Przed wykonaniem zrzutu ukrywamy kursor myszki w rogu ekranu !

Następnie chowamy wszystkie ikonki na pulpicie delikwenta i ustawiamy spreparowaną tapetę. Teraz czekamy ile czasu zajmie właścicielowi PC dojście do ładu czego ikonki na pulpicie nie reagują. Drugim wariantem tego żartu jest uruchomienia jakiegoś programu (może być to np. menadżer zadań) a dopiero wtedy wykonanie zrzutu ekranu. Ubaw przy bezowocnych próbach zamknięcia takiej aplikacji gwarantowany.

II. Odwrócony ekran.

Wykorzystując kombinację klawiszy Alt+Ctrl+strzałki możemy dowolnie obracać wyświetlanym obrazem. Proponuję odwrócić obraz o 180 stopni, tak aby był wyświetlany do góry nogami.

III. Instalujemy BSOD jako wygaszacz ekranu.

2016-03-21_15h08_13

Pobieramy ten niewielki screensaver i ustawiamy go u naszej ofiary. Jak łatwo się domyśleć, nasza ofiara dostanie zawału jeżeli opuści komputer na tyle długo, aby zadziałał wygaszacz ekranu.

IV. Zabawy myszką 😉

I nie mam tu wcale na myśli… zmieńmy temat.

5-Mouse

Myszka jako urządzenie wskazujące zadebiutowała jakąś dekadę temu zatem liczba żartów z nią związanych z roku na rok coraz bardziej rośnie. Odradzam mało błyskotliwe wypięcia jej z gniazda komputera gdyż każdy user szybko dojdzie co jest nie tak. Lepszym pomysłem jest zaklejenie czujnika znajdującego się pod myszką kawałkiem taśmy klejącej (idealnie nadają się do tego również tzw. żółte karteczki). Pro jajcarzom polecam przejść do Panelu sterowania i zmienić właściwości myszy. Polecam ustawienie jak najniższej prędkości myszy, drugim fajnym patentem jest zmiana kolejności klawiszy.

2016-03-21_15h20_21
2016-03-21_15h20_06

V. Edytujemy plik hosts

Do tego pranka potrzebujemy trochę czasu. Umiejętna edycja pliku hosts w komputerze spowoduje, że np. wpisując adres swojego ukochanego fejsbuczka ofiara będzie  przekierowana do… nk.pl

Najpierw musimy zdobyć adres IP do której chcemy przekierować ofiarę. Uruchamiamy zatem wiersz poleceń i wpisujemy w nim polecenie

ping nazwa_strony

2016-03-21_15h29_29Na screenie powyżej zaznaczyłem wam IP które będzie nam zaraz potrzebne. Uruchamiamy notatnik z uprawnieniami administratora, a następnie edytujemy nim plik hosts (nie posiada rozszerzenia) znajdujący się w lokalizacji

C:\Windows\System32\drivers\etc

Na samym dole tego pliku dopisujemy nasze przekierowanie w formacie

adres_IP domena

w moim przypadku to

195.93.178.6 facebook.com
195.93.178.6 www.facebook.com
195.93.178.6 pl-pl.facebook.com

Na nieszczęście dla nas, większość przeglądarek wykryje nieprawidłowe przekierowanie ostrzegając potencjalną ofiarę o niebezpieczeństwie.

VI. Włączamy opcję wysokiego kontrastu.

Jest to dowcip z brodą, jednak dalej działa ;-). Naciskając lewy Shift+Lewy Ctrl+Print Scr uruchamiamy tryb wysokiego kontrastu – czyli wszystko staje się czarne:

Zrzut ekranu (11)

Aby wyłączyć wysoki kontrast stosujemy dokładnie tę samą kombinację klawiszy.

VII. Podmieniamy ikonkę na pulpicie na coś bardziej dowcpinego…

Do tego pranka będziemy potrzebowali trochę czasu. Otwieramy właściwości skrótu na pulpicie ofiary i zapamiętujemy lokalizację elementu docelowego skrótu. Następnie te pole podmieniamy na:

C:\Windows\System32\shutdown.exe -s -t 2000000 -c "Błąd systemu - za dużo porno znajduje się na dysku"

2016-03-21_16h15_53Teraz musimy ponownie ustawić ikonę skrótu tak, aby wyglądała naturalnie – dlatego właśnie kazałem wam zapamiętać gdzie prowadził niespreparowany skrót. Gdy już wszystko wygląda jak przed modyfikacją czekamy aż nasz cel będzie chciał uruchomić dany skrót aby system wyświetlił naszą informację:

2016-03-21_16h20_29Na dzisiaj to już wszystko, a jakie są Wasze ulubione żarty ?

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 4 / 5. Głosów: 1

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Restartujemy przeglądarkę Firefox z poziomu GCLI

Kabson

Przywracamy gadżety pulpitu w systemach Windows 8 i 10

Kabson

Prosty sposób na instalowanie podstawowych aplikacji po reinstalacji Windows

Kabson

Jak zablokować aktualizację systemu Windows 10 do Windows 11 ?

Kabson

Uaktywniamy ukryte opcje narzędzia do oczyszczania dysku

Kabson

Gramy gry z automatów na naszym PC (MAME)

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.