Windows

Automatycznie przełączamy jasny/ciemny styl aplikacji w zależności od pory dnia

Jak z pewnością już wiecie, system Windows 10 posiada dwa tryby dla aplikacji: jasny i ciemny. Dzisiaj sprzedaję wam patent w jaki sposób automatycznie przełączać się pomiędzy tymi trybami w zależności od pory dnia. Jest to niezwykle wygodne gdy często (i gęsto…) przesiadujemy po nocach przy komputerze a nie chcemy “walić” po sobie jasnym stylem systemu.

Jak to jednak w M$ bywa, oba tryby nie zostały (jeszcze…) wprowadzone do całości środowiska i działa w kilku aplikacjach typu ustawienia systemowe, kalkulator, sklep i kilka innych. No cóż, może do czasu wydania Windows 20 doczekamy się zaimplementowania tego “fejczeru” do całości systemu.

Aby ułatwić wam zadanie przygotowałem dwa pliki *.xml oszczędzając wam niepotrzebnego klikania 😉 Zatem pobierzcie archiwum z załącznika, rozpakujcie je i zaczynamy.

Ten poradnik wykorzystuje harmonogram zadań oraz informacje zawarte w tym poradniku zatem nie będę się rozpisywał, co jak i dlaczego 😉

Zatem naciskamy logo win+R i w poleceniu Uruchamianie wklepujemy taskschd.msc. W ten sposób uruchomimy Harmonogram zadań.

Klikamy na Importuj zadanie:

harmonogram importuj zadanie

I wybieramy plik Włącz tryb nocny.xml. Wyskoczy nam nowe okienko w którym klikamy na zakładkę Wyzwalacze, następnie na jedyny dostępny wyzwalacz (Każdego dnia o godzinie 20.00) i w razie potrzeby zmieniamy godzinę przestawiania systemu w tryb nocny (w razie potrzeby) :

harmonogram godzinaDokładnie tak samo postępujemy z drugim zadaniem, czyli wyłączeniem trybu nocnego – Wyłącz tryb nocny.xml.

Gotowe, jeżeli wszystko poszło ok (a raczej inaczej być nie może…) nasz system automatycznie będzie przestawiał te dwa tryby o określonych przez nas porach.

Traktujcie ten poradnik jako prostą instrukcję w jaki sposób można wykorzystać Harmonogram Zadań systemu Windows. Nie jest to jedyne “błyskotliwe” wykorzystanie tego typu automatyzacji – może kiedyś przedstawię wam w jaki sposób robić automatyczne kopie zapasowe przeglądarek itp.

Dziękuję za uwagę. Do następnego poradnika 😉

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 0 / 5. Głosów: 0

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Załączniki

Może cię zainteresować:

Wyłączamy bądź kompletnie usuwamy aplikacje ze sklepu Microsoftu.

Kabson

Naprawiamy Facebook Messenger w Windows

Kabson

Tworzymy raport diagnostyki wydajności zasilania w systemie Windows

Kabson

Naprawiamy kosz w systemie Windows

Kabson

Dodajemy folder Kosz na dyskach zewnętrznych w systemie Windows

Kabson

Automatycznie blokujemy system po czasie nieaktywności użytkownika

Kabson

2 komentarze

Avatar
Cinek 2023-10-08 at 17:42

Hm u mnie jest coś nie tak. W poradniku nie ma nic o zmianie domyślnego użytkownika bo domyślny to jakiś ciąg znaków i nie mogę edytować zadania. 2. Automatyczna zmiana nie działa nie wiem czemu. Ręczna tak. No chyba że to wina tego że te 2 pliki usunąłem a one muszą być 😀

Odpowiedz
Kabson
Kabson 2023-10-27 at 16:35

Jak znajdę czas to to przetestuję raz jeszcze. Możliwe, że któraś z aktualizacji coś popsuła.

Odpowiedz

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.