Windows

Blokujemy reklamy w Microsoft Edge

Mawia się, że reklamy są zmorą ówczesnego internetu. Wiele popularnych przeglądarek posiada własne rozszerzenia, które służą do blokowania reklam (Adblock czy też uBlock Origin dla FF oraz Chrome). Wraz z premierą Windows 10 M$ zaserwował nam zupełnie nową przeglądarkę (złośliwcy twierdzą, że to tylko mutacja IE) – Edge. Moim zdaniem nowa przeglądarka jest całkiem w porządku i teoretycznie dla “szaraka” nie znającego konkurencji powinna wystarczyć, jednak z powodu polityki firmy z Redmond nie posiada ona możliwości rozszerzania jej funkcjonalności poprzez dodatki (pluginy) przez co co chwilę jesteśmy zasypywani reklamami.

Na szczęście, istnieje prosta metoda na pozbycie się niechcianych intruzów. Jedyne, co musimy zrobić to dodać do pliku hosts wpisy blokujące próby połączenia się z serwerami reklamodawców. Brzmi jak wyzwanie prawda ? Nic bardziej mylnego, wszystko to za nas zrobi prosta w obsłudze aplikacja.

1) Pobieramy aplikację HostMan. Polecam pobrać wersję portable (przenośną) – unikniemy w ten sposób zaśmiecania systemu.

HostMan’a uruchamiamy koniecznie z uprawnieniami administratora, samo okienko aplikacji jest banalne – aby nie przeciągać, klikamy na Menage sources:

hosts_1Następnie z listy wybieramy MVPS Host oraz Peter Lowe’s Adservers List po czym klikamy na Close

hosts_2

Wracamy do pierwszego okna i dla zmyłki naciskamy Check for Updates a następnie na Update hosts file. Wbrew pozorom HostsMan nie wyszuka aktualizacji, tylko zacznie porównywać wpisy w naszym hosts z bazą dostępną w sieci i automatycznie dopisze do naszej listy serwery reklamodawców.

Aby uskutecznić blokowanie reklam warto zaznaczyć jeszcze Automatic updates w głównym oknie programu. W ten sposób aplikacja będzie automatycznie aktualizowała plik hosts dodając do niego nowych “śmieciarzy”

Niestety, jak to mawiają “nie ma róży bez kolców” powyższa metoda działa tylko połowicznie – blokowane są jedynie hosty reklamodawców, nie obszary w których umieszczono reklamy więc często dochodzi do sytuacji w których przeglądarka informuje nas o niemożliwości nawiązania połączenia:

Zrzut ekranu (21)

Jednak jeżeli z jakichś powodów jesteśmy przywiązani do Edge i nie chcemy reklam… to nasze jedyne wyjście 😉

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 0 / 5. Głosów: 0

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Blokujemy reklamy na Androidzie za pomocą Adguard DNS

Kabson

Uaktywniamy czarny styl w Microsoft Edge.

Kabson

Jak odinstalować Microsoft Edge w Windows ?

Kabson

Jak usunąć reklamy w Facebook Messenger na Androidzie

Kabson

Blokujemy przeglądarkowe koparki kryptowalut

Kabson

Jak pozbyć się reklam w Playstation 4

Kabson

5 komentarzy

Avatar
Paula 2016-06-22 at 23:53

Wielkie dzięki długo zmagałam się z problemem otwierających się nowych stron,reklam a dzięki temu wszystko działa bez zarzutow jeszcze raz dziekuje

Odpowiedz
Kabson
Kabson 2016-06-23 at 17:20

Ja jednak polecam zmienić przeglądarkę (np. Chrome/Vivaldi z Adblockiem)

Odpowiedz
Avatar
Kamil 2017-02-27 at 11:43

Czy można odwrócić jakoś działanie powyższych kroków?

Odpowiedz
Kabson
Kabson 2017-02-27 at 21:51

Oczywiście, że się da. Wystarczy otworzyć plik hosts notatnikiem jako administrator i wywalić wpisy. Ew. skorzystać z wbudowanego w program Backup Manager i przywrócić poprzednią wersję pliku hosts. Nic trudnego.

Odpowiedz
Avatar
Kamil 2017-02-28 at 18:28

Dzięki wielkie. Naprawiłem tym: HostsXpert. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.