Windows

Cztery proste sztuczki usprawniające pracę z WinRAR’em

Aplikacja WinRAR jest najpopularniejszym archiwizatorem w systemie Windows i zazwyczaj jest pierwszą aplikacją instalowaną po reinstalacji systemu. Dzięki niej w prosty sposób nie tylko rozpakujemy archiwa *.rar ale też wypakujemy archiwa skompresowane zwykłym zipem, tarem czy też wyodrębnimy pliki z obrazu *.iso. Dziś przedstawiam wam 4 proste sztuczki, usprawniające pracę z tym programem.

Kaskadowe menu kontekstowe.

kaskadoweZaraz po instalacji Winrar aby ułatwić korzystanie z niego dodaje wpisy do naszego menu podręcznego. Standardowo wyświetla swoje opcje jedno pod drugim więc potrafi dosłownie “zawalić” nasze menu swoimi wpisami. Aby wyświetlić polecenia WinRAR’a jako menu kaskadowe (rozwijane) uruchamiacie aplikację, przejdźcie do opcji i postawcie “ptaszka” przy tej pozycji:

2017-01-11_15h46_24

Pytaj, czy usuwać archiwa po wypakowaniu.

2017-01-11_15h56_13-kopiaTen trick sprawi, że archiwizator będzie się pytał, czy usunąć wypakowane archiwum. Jest to naprawdę wygodne rozwiązanie i zaoszczędza nam niepotrzebnego “klikania” w systemie. Aby je włączyć ponownie przechodzimy do zakładki zaawansowane i wybieramy następującą opcję:

2017-01-11_16h00_42Aby za każdym razem wyświetlać taki monit, wracamy do zakładki ogólne i klikamy w przycisk Zapisz ustawienia.

Powoli, bez pośpiechu -czyli czekaj na zakończenie innych kopii aplikacji.

2017-01-11_16h04_31Domyślnie gdy uruchomimy aplikację kilkukrotnie (np. podczas wypakowywania kilku archiwów) WinRAR pracuje w kilku okienkach jednocześnie, co naprawdę odbija się na jego wydajności. Lepszym rozwiązaniem jest nakazanie aplikacji poczekania aż poprzednie okno WinRAR’a zostanie zamknięte. W ten sposób aplikacja dodaje swoje zadania do “kolejki” wykonując je pojedynczo. Aby włączyć takie “czekanie na pakowanie” przechodzimy do Ustawień, następnie klikamy na zakładkę Kompresja > Utwórz domyślny. Będąc już w tym oknie możemy również zmienić domyślne ustawienia kompresji.

Stwórz swoje profile kompresji.

2017-01-11_16h11_06-kopiaJeżeli często pracujecie z tą aplikacją, warto stworzyć sobie profile kompresji. W ten sposób nie będziecie musieli za każdym razem zmieniać domyślnych ustawień podczas pakowania kolejnej porcji danych. Aby to zrobić po ustawieniu preferowanego sposobu kompresji kliknijcie w przycisk Profile… następnie Zapisz bieżące ustawienia… po czym nadajecie nazwę swojemu profilowi. Jeżeli chcecie możecie również profil ustawić tak, by program automatycznie rozpoczynał pracę po wyborze profilu – aby tego dokonać po prostu postawcie ptaszka przy pozycji “Natychmiastowe wykonanie”

To by było na tyle mam nadzieję, że ten króciutki poradnik sprawi, że rozważycie zakup licencji na tę aplikację 😉

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 0 / 5. Głosów: 0

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Masowa konwersja RAR oraz 7Zip do zip

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.