Windows

Instalujemy Windows 11 na każdym komputerze

Jeszcze przed premierą nowego systemu Windows 11 powszechnie było wiadomo, że będzie on robił problemy podczas instalacji na starszych sprzętach. Microsoft tłumaczy się tym, że dzięki wykorzystaniu TPM w wersji 2.0 nowy system będzie jeszcze bezpieczniejszy. Dla mnie jednak to po prostu przysłowiowy skok na kasę. Wiadomo, że nowy system będzie wciskany na siłę w 90% marketowych komputerów, zatem trzeba było wymyśleć coś by statystyczny szary Kowalski poszedł do sklepu dla idiotów i po raz kolejny wydał swoje uciułane cebuliony… Takie są prawa rynku i już raczej ich nie zmienimy.

Możecie również skorzystać z tego poradnika w którym pokazuję wam jak krok po kroku, samemu stworzyć bootowalny pendrive z instlką systemu Windows 11 który nie będzie nam robił żadnych problemów w trakcie instalacji 😉

Co będzie nam potrzebne:

  • Dysk USB (pendrive) – wystarczy taki o pojemności 8 GB z interfejsem USB 2.0. Jednak polecam poszukać czegoś oferującego USB 3.0. Cała instalacja systemu przebiegnie wtedy znacznie szybciej.
  • Obraz *.iso systemu Windows 11. Możecie go za darmo pobrać z oficjalnej strony Microsoftu
  • Rufus – o tej aplikacji wielokrotnie już pisaliśmy. Posłuży nam do stworzenia bootowalnego pendrive. Pobieramy go stąd.

Gdy mamy już wszystko przystępujemy do tworzenia bootowalnego pendrive z systemem Windows 11 który będzie ignorował te “chore wymogi” odnośnie sprzętu na którym będzie instalowany.

Na nasze szczęście stworzenie takiego pendrive za pomocą Rufus’a jest niezwykle proste i sprowadza się jedynie do zmiany jednej opcji w programie. Z rozwijanej listy Opcje obrazu wybieramy Extended Windows 11 Installation…

Bez nazwy 1
I to naprawdę wszystko. Po naciśnięciu w przycisk Start Rufus zajmie się całą resztą. Pamiętajcie jednak, że podczas tworzenia bootowalnego pendrive zostanie on sformatowany, zatem radzę stworzyć kopię zapasową plików na nim się znajdujących.

Po stworzeniu pendrive z systemem operacyjnym wystarczy ponownie uruchomić komputer i uruchomić instalator. Tym razem instalacja systemu powinna przebiec bez żadnych niepotrzebnych niespodzianek.

Dziękuję za uwagę.

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 5 / 5. Głosów: 3

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

3 proste sposoby na wyłączenie efektu rozmycia podczas logowania do Windows 11

Kabson

Przywracamy klasyczne menu kontekstowe w Windows 11

Kabson

Upodabniamy pasek zadań Windows 11 do tego z MacOS’a

Kabson

Instalujemy Windows 11 na Virtualbox

Kabson

Jak domyślnie wyświetlać wszystkie aplikacje w menu Start Windows 11

Kabson

Zmieniamy domyślną przeglądarkę w Windows 11

Kabson

2 komentarze

Avatar
Darek 2021-11-27 at 14:56

Sposób działa tylko jako czysta instalacja? Po próba aktualizacji nie zadziałała, nadal dostaję informację o nie spełnieniu wymagań

Odpowiedz
Kabson
Kabson 2022-03-20 at 11:01

Działa wyłącznie jako czysta instalacja.

Odpowiedz

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.