Windows

Jak odczytać hasła pod gwiazdkami

System Windows ze względów bezpieczeństwa ukrywa wpisywane hasła pod asteryskami (gwiazdkami). Dzisiaj przestawiam wam aż trzy programy, które mogą pomóc w odzyskaniu hasła ukrytego właśnie w taki sposób.

Ten poradnik z pewnością przyda się wszystkim użytkownikom, którzy od lat używają jakiegoś programu w którymś KIEDYŚ zapisali jakieś hasło, a teraz go już nie pamiętają 😉

Z każdego z poniższych aplikacji zalecam korzystać po uprzednim dezaktywowaniu programu antywirusowego, gdyż z powodu ich zachowania AV może ostrzegać Was przed niebezpieczeństwem.

Nie zamierzam rozpisywać się nad opcjami poniższych programów, gdyż ich w praktyce nie ma. Te aplikacje po prostu robią to co mają robić – czyli próbują odczytać hasła wyświetlone jako asteryski.

Snadboys Revelation

Zrzut ekranu 278
Na pierwszy ogień idzie mój ulubieniec, czyli Snadboys Revelation. Pomimo, że jest to naprawdę prosta apka na przestrzeni kilku lat pomogła mi wielokrotnie. Aby odczytać zapomniane hasło wystarczy przeciągnąć “celownik” znajdujący się w górnej części programu nad gwiazdki i gotowe. Hasło wyświetli się nam w głównym oknie programu Snadboys Revelation. Program jest całkowicie darmowy.

Asterisk Password Spy

Bez nazwy 1 5

Drugim proponowanym programem do odczytywania haseł ukrytych pod gwiazdkami jest Asterisk Password Spy. Aplikacja działa na podobnej zasadzie co Snadboys Revelation, jednak moim jest jego gorszą alternatywą. A to wszystko ze względu na jego ograniczoną funkcjonalność – Asterisk Password Spy potrafi odczytać hasła jedynie ze standardowych pól tekstowych. Jeżeli aplikacja oparta jest o np. bibliotekę GTK albo coś jeszcze bardziej egzotycznego to niestety nici z “magicznej sztuczki”.

BulletsPassView 

Zrzut ekranu 280
Ostatnią znaną mi aplikacją (co nie oznacza, że najgorszą) jest darmowy BulletsPassView. Aby odczytać hasła wystarczy kliknąć w ikonkę Refresh (druga od lewej).

Niestety ten program potrafi odczytać hasła wyświetlane jedynie w głównym oknie programu. Jeżeli “łamana” przez nas aplikacja wyświetla hasło w innym oknie (tak jak np. menadżer stron w Filezilla) to niestety nie będziemy w stanie odczytać żadnego hasła. Nie mniej jednak warto wypróbować BulletsPassView gdy dwie poprzednie aplikacje nas zawiodą.

To by było na tyle. Prosiłbym o poinformowanie naszych czytelników w komentarzach który z tych trzech programów pomógł wam odczytać hasła zapisane pok gwiazdkami.

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 4 / 5. Głosów: 1

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

CrimedBOT v 0.3 wydany !

Kabson

Naprawiamy skojarzenia plików w systemie Windows

Kabson

Skutecznie blokujemy aktualizację Windows 7/8/8.1 do Windows 10

Kabson

Instalacja systemu Windows na nośniku zewnętrznym.

Kabson

Jak poprawić kompatybilność starych gier na Windows 11 ?

Kabson

Jak dodać dzień tygodnia do zegarka na pasku Windows

Kabson

3 komentarze

Avatar
Kij 2020-04-27 at 13:51

Moim zdaniem program niegdyś (miałem go zainstalowanego od 2000r.) był bardzo dobry i spełniał swoje zadanie bez zarzutu. Niestety, od wersji… chyba Win7, “celownik” nie wykrywa ani “gwiazdek”, ani tekstu pod nimi ukrytego. Mam wrażenie, że z tego samego powodu co opisywany Password Spy.

Odpowiedz
Avatar
Marek 2022-06-15 at 23:01

Przede wszystkim dziękuję za świetnie napisany komentarz: rzeczowy i zwięzły, bez pustosłowia i przegadania, co jest dzisiaj wręcz niewyobrażalną rzadkością. Zachęcony tymi walorami strony, zajrzę później na inne strony variatkowa.

Niestety żaden z tych programów nie poradził sobie ze stroną, o którą mi chodziło, co zresztą było do przewidzenia, że jest ona wyjątkowo dobrze chroniona, a ja chciałem sobie przypomnieć hasło „na skróty” bo nie chce mi się przechodzić całej procedury odzyskania hasła. Ale cóż – pewnie mnie to czeka.

Pozdrawiam – powodzenia i wszelkiej pomyślności. Hej!

Odpowiedz
Kabson
Kabson 2022-06-15 at 23:51

Ta metoda działa jedynie na aplikację, przeglądarki to inna para kaloszy.

Odpowiedz

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.