Windows

Jak wykryć i usunąć duplikaty zdjęć

Kolekcjonując nasze chwile, bądź też grafiki bardzo często natrafiamy na problem duplikowania niektórych zdjęć. Najprostszą, zarazem najbardziej nużącą metodą na pozbycie się “bliźniaków” jest ręczne segregowanie naszych fotek, jednak metoda ta ma jedną wadę – czas, jaki poświęcimy na porządkowanie naszych albumów moglibyśmy poświęcić na bardziej lukratywne zajęcie…

Na nasze szczęście, istnieją programy które są w stanie porównać nasze obrazy i wyświetlić listę dubli – jednym z nich jest dość prosta i niewielka aplikacja Awesome Duplicate Photo Finder. Program jest w wersji portable, więc nie śmieci po naszym systemie.

Wielokrotnie korzystałem z tego programu i nigdy mnie nie zawiódł, dlatego też dzisiaj go Wam zaprezentuję 😉 Warto zaznaczyć, że algorytm porównawczy do wykrywania duplikatów nie wykorzystuje obliczania CRC, czy też wielkości pliku – ta aplikacja naprawdę “przygląda” się zdjęciom i wybiera te wizualnie podobne do siebie (trochę to zagmatwałem, ale z pewnością wiecie co mam na myśli…)

Apka jest naprawdę prosta w obsłudze, po jej uruchomieniu wystarczy kliknąć na plusik znajdujący się u góry, wskazać folder i nacisnąć przycisk Start Scan.

2017-01-24_14h25_53

Samo skanowanie potrafi zająć trochę czasu. Jest to zależne od ilości zdjęć, ich rozmiaru oraz oczywiście prędkości naszego dysku. 2017-01-24_14h42_21Po chwili w głównym oknie aplikacji wyświetlą nam się wykryte duplikaty wraz z podstawowymi informacjami o nich takimi jak nazwa pliku, jego rozmiar oraz rozdzielczość. Naszym zadaniem jest jedynie usunąć któryś duplikat klikając na ikonkę kosza.

To wszystko co musicie zrobić by pozbyć się duplikatów – prawda, że proste ?

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 3 / 5. Głosów: 2

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Folder Scanner

Kabson

Instalacja systemu Windows na nośniku zewnętrznym.

Kabson

GWX F*ck*r – Zapowiedź

Kabson

TENxPrivacy – sneak peek wersji 0.2

Kabson

Aktualizacja – Allekomentarz !

Kabson

CrimedBOT v 0.3 wydany !

Kabson

3 komentarze

Avatar
Dawid 2020-03-13 at 21:29

Ten link to jakas tragedia, radze wejsc odrazu na oficjalna strone programu a nie meczyc sie z tymi reklamami, szanujmy się!
https://www.duplicate-finder.com/photo.html

Odpowiedz
Kabson
Kabson 2020-03-14 at 13:08

Poprawiłem, ten wpis jest z czasów jak kombinowałem z ad.fly i teraz krąży kilka wpisów z tym badziewem.

Odpowiedz
Avatar
Dawid 2020-03-14 at 22:17

Bo tak wg to artykuł bardzo mi się podobał, mega zaoszczedziło mi to pracy. Wielki + dzieki

Odpowiedz

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.