Windows

Jak zmienić miniaturkę w pliku wideo w Windows

Chciałbym przedstawić wam prosty sposób na uporządkowanie waszej kolekcji filmów. Albo chociaż sposób na to, by miniaturki prezentowały się znacznie lepiej od tego, co pobierzecie z sieci.

W tym celu zmienimy miniaturkę (podgląd) pliku. Niestety system Windows zarówno w dziesiątej, jak i najnowszej odsłonie sam z siebie nam na to nie pozwoli.  Musimy posiłkować się aplikacją, która umożliwi nam zmianę tagów pliku. 

A moim zdaniem najlepszą, darmową aplikacją do tego typu operacji jest Tag Editor, który możecie pobrać totalnie za darmo ze strony głównej projektu. Tag Editor dostępny jest zarówno w 32 i 64 bitowej wersji, i nie wymaga wcześniejszej instalacji w naszym systemie.

Tag Editor jest naprawdę prosty w obsłudze i każdy z tego typu edycją powinien sobie poradzić. Większym problemem jest stworzenie sobie grafiki, która zastąpi nam standardową miniaturkę. Możecie użyć dowolną grafikę znalezioną w sieci, bądź tak jak ja trochę je edytować:

Bez nazwy 2 3
Jak już znajdziecie coś, co wam się spodoba jako miniaturka wystarczy uruchomić Tag Editor. Teraz wybieramy z drzewa znajdującego się po lewej stronie naszego okna interesujący nas plik i kliknąć na Add znajdujący się po prawej stronie:

Bez nazwy 4 1
Zmiany zapisujemy klikając na przycisk Save. Tag Editor nie musi konwertować całego pliku na nowo, zatem dodanie naszych informacji do filmu zajmuje mu dosłownie 5 sekund.

2022 10 23 10h40 37

Teraz warto sprawdzić, czy Tag Editor nie uszkodził naszego pliku. Osobiście nigdy mi się to nie zdarzyło, ale jak to mówią przezorny zawsze ubezpieczony. Jeżeli wszystko jest OK, możemy usunąć kopię zapasową naszego pliku i możemy wziąć się za edycję kolejnego plik.

A teraz zobaczcie, jak wygląda moja kolekcja klasycznego serialu przed i po zmianach:


Jak widzicie, efekt jest znaczący. Moim zdaniem tak prezentująca się lista plików jest bardziej intuicyjna. Oczywiście dysponując większą ilością czasu mógłbym stworzyć osobne miniaturki dla każdego z odcinków, ale ostatnio strasznie mi go brakuje 😉

Oczywiście za pomocą Tag Editor możecie również edytować inne tagi w plikach. Możecie np. dodać miniaturki okładek albumów do plików *.mp3, bądź od razu cały tekst utworu. Tag Editor pozwala na “grzebanie” w wielu typach plików, więc warto z nim trochę poeksperymentować.

Dziękuję za uwagę.

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 4.3 / 5. Głosów: 3

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Usuwamy “Wyszukaj aplikację w sklepie Microsoft Store” z menu kontekstowego

Kabson

Usuwamy OneDrive z systemu Windows 10

Kabson

Cztery proste metody na sprawdzenie taktowania pamięci RAM w naszym PC !

Kabson

MGS V:Phantom Pain – Farmienie GMP

Kabson

Skutecznie blokujemy aktualizację Windows 7/8/8.1 do Windows 10

Kabson

Zmieniamy UID dysku twardego w systemie Windows

Kabson

3 komentarze

Avatar
Kris85 2023-01-22 at 03:15

Witam tak z innej beczki gdzieś znalazł wszystkie sezony Nieustraszonego z lektorem ??

Odpowiedz
Kabson
Kabson 2023-01-22 at 08:08

Na torrentach 😁 Ale to było x-lay temu. Teraz szukam Airwolf’a 😄

Odpowiedz
Avatar
Kris85 2023-01-22 at 09:16

Tak własnie podejrzewałem,również szukałem Airwolfa i znalazłem a teraz nieustraszonego i innych starych seriali chociaż nie ukrywam wolałbym kupić ale jak nie ma z PL napisami,Lektorem to zostaje tylko takie rozwiązanie 😛
Polecam strony pokroju Vider i Freedisc, na tym pierwszym masz chyba wszystkie odcinki Airwolfa jakby co 😉

Odpowiedz

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.