Windows

Odtwarzamy film 3D jako 2D

Z pewnością każdy z nas zupełnie “niechcący” pobrał film 3D przez co zmarnował sobie wieczorek filmowy, bądź musiał pobierać interesujący materiał na nowo. Dzisiaj pokażę wam bardzo prosty sposób na odtworzenie filmu 3D jako 2D bez potrzeby jego konwersji.

A to wszystko za pomocą moim zdaniem najlepszej aplikacji do odtwarzania filmów – a mianowicie Light Alloy. Jeżeli nie chcecie zmieniać swojego ulubionego odtwarzacza zalecam pobrać wersję przenośną (portable). Nie namiesza ona nic w systemie i po obejrzeniu filmu będzie ją można po prostu usunąć do kosza.

Wszystko co musice zrobić aby odtworzyć film 3D jako 2D, to zastosować odpowiedni filtr, aby się do nich dogrzebać musicie wcisnąć prawym klawiszem myszy na ikonce po prawej stronie aplikacji (albo skorzystać ze skrótu Shift+V)

lightalloy

Otworzy to nam Opcje obrazu wideo. W tym oknie możemy m.in. dopasować współczynnik proporcji, ustawić jasność, kontrast oraz nasycenie odtwarzanego materiału. Nas jednak interesują filtry dostępne po prawej stronie okna:

Zrzut ekranu 135

W moim przypadku musiałem wybrać i aktywować 3D OAU to 2D.psh, gdyż film wybrany na potrzeby tego poradnika jest w takim formacie.  Po aktywacji filtra możemy już zamknąć opcje i cieszyć się poprawnym dwuwymiarowym obrazem 😉

Drugim standardem wyświetlania trójwymiarowego obrazu jest SBS – czym się to różni i jak rozpoznać w jakim formacie pobraliśmy film ? Wystarczy go włączyć i spojrzeć jak umiejscowione są poszczególne obrazy dla lewego/prawego oka:

W wielkim skrócie w Over Under (OU)  obraz umieszczony jest jeden pod drugim, zaś w rozwiązaniu Side by Side (SBS) obrazy są umieszczone obok siebie.

To by było na tyle, jak widzicie cały trick jest bardzo prosty – wystarczy tylko wiedzieć jaki program wykorzystać 😉

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 4.7 / 5. Głosów: 3

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Naprawiamy odtwarzanie filmów w aplikacji Light Alloy

Kabson

Sposób na usunięcie wtopionych napisów w filmie.

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.