Windows

Pobieramy iso systemu Windows oraz patche za darmo z serwerów Microsoftu

Dzisiaj przedstawiam Wam w 100% legalny sposób na pobranie dowolnego obrazu systemu bezpośrednio z serwerów firmy Microsoft. Poniższe metody zostały przeze mnie przetestowane kilkukrotnie i zapewniam Was – działają na 100%. Poniższy poradnik sprawdza się również w przypadku pobierania/łatania programu Microsoft Office jednak na potrzeby poradnika skupiliśmy się wyłącznie na systemie operacyjnym.

Pobieramy obraz systemu za pomocą aplikacji Windows ISO Downloader

Pobieramy tę niewielką (330 kb) aplikację. Sama apka jest bardzo prosta w obsłudze:

winIso_down

W pierwszej kolejności wybieramy wersję systemu (1), następnie edycję (2)  a na koniec język pobieranej Winzgrozy (3).Ostatnią opcją jest wybranie architektury, pod jaką pobieramy system (32/64 bit).

Jeżeli regularnie czytacie moje poradniki to z pewnością wiecie, że możemy pobrać dowolny system MS bezpośrednio przez przeglądarkę wykorzystując prosty trick. Windows ISO Downloader działa na podobnej zasadzie, jest jednak bardziej “user-friendly” dzięki czemu z pobraniem *.iso raczej nikt nie będzie miał problemu.

Aby zainstalować nasz OS możemy wypalić obraz na płycie, stworzyć bootowalny USB bądź zainstalować go bezpośrednio z pliku *.iso wykorzystując ten poradnik. Wybór należy do Was. Pobrany i zainstalowany w/w metodą obraz systemu jest całkowicie legalny – jednak aby go aktywować musimy posiadać swój klucz produktu.

Pobieramy łatki do naszego systemu.

Windows Update to bardzo sympatyczny element systemu który automatycznie dba o to, by nasz OS był ciągle aktualny. Czasem jednak zdarza się, że komputer jest odłączony od sieci bądź posiada bardzo wolne łącze internetowe. Do chwili obecnej Microsoft nigdy nie wypuścił zbiorczej aktualizacji w stylu Service Packów znanych np. z XP’ków i oficjalnie pobranie aktualizacji możliwe jest tylko poprzez wspomnianą aplikację Windows Update. Istnieje jednak możliwość pobrania i zapisania aktualizacji na dysku, następnie przeniesienie ich na inny komputer i ich instalację.

Pobieramy aplikację WHDownloader (1,09 MB)

WHDownloader

Jest to kolejny bardzo prosty program w obsłudze. W pierwszej kolejności musimy pobrać listę uaktualnień (1), następnie wybieramy wersję naszego systemu (2). Gdy to zrobimy naszym oczom pokaże się lista (3) wszystkich dostępnych aktualizacji. Zaznaczamy wybrane przez nas aktualizacje, a następnie pobieramy je za pomocą przycisku Download.

Po pobraniu patchy musimy je zainstalować. W przypadku plików z rozszerzeniem *.msu jest to banalnie proste – instalujemy je podobnie jak zwykłe aplikacje w naszym systemie:

auto_patcher

Nieco trudniej jest z  łatkami spakowanymi formatem *.cab. Aby je zainstalować  musimy uruchomić wiersz poleceń w trybie administrator a następnie wklepujemy:

dism /online /add-package /packagepath:<ścieżka_do_pliku_cab>

Po zatwierdzeniu Enterem Deployment Image Servicing and Management tool (czyli w skrócie DISM) rozpocznie analizę archiwum *.cab by po kilku minutach wyświetlić monit z prośbą o restart systemu:

2016-07-02_16h54_36

Zatem restartujemy system, bądź odkładamy aktualizację na później.

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 4 / 5. Głosów: 2

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Usuwamy pozycję „Przypnij do paska zadań” oraz “Przypnij do ekranu startowego” z menu kontekstowego Windows

Kabson

BVOVB: Bruising Vengeance of the Vintage Boxer

Kabson

The Plan

Kabson

Only If

Kabson

Fallout 76 Ultimist’s High Detailed Map

iPOD

Najprostsza metoda na uruchomienie Androida 11 na Windows 10

Kabson

2 komentarze

Avatar
Marcin 2016-10-11 at 14:56

Możesz mi powiedzieć jak ściągnąć ten program, bo mnie tylko same reklamy się otwierają.

Odpowiedz
iPOD
iPOD 2016-10-11 at 16:09

Edytowałem ten artykuł bo Kabson kiedyś za dużo przeklików produkował 😉 Wystarczy poczekać 5 sekund i wdusić skip ad a następnie po prostu pobieramy plik z userscloud 😉

Odpowiedz

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.