Windows

Pobierz obraz iso systemu Windows 11 za darmo !

Premiera nowego systemu ze stajni Microsoftu zbliża się olbrzymimi krokami. Już dzisiaj będąc członkiem Windows Insider możecie pobrać wersję preview i sprawdzić, co tym razem mikromiętcy “popsuli” w swoim dziecku.

Jeżeli nie jesteście członkami Windows Insider, a jednak chcielibyście sprawdzić najnowsze dzieło M$ to  zaraz wam pokażę jak i skąd pobrać obraz iso systemu Windows 11.

Pobieramy obraz iso systemu Windows 11 za pomocą UUP dump.

UUP dump to dość ciekawa stronka, którą warto dodać sobie do zakładek i odwiedzać za każdym razem, gdy potrzebujemy pobrać obraz iso systemu Windows. 

W skróciezasada działania tej strony jest prosta. UUP dump to po prostu dość zaawansowany skrypt, który łączy się z oficjalnymi serwerami m$, pobiera potrzebne nam pliki a następnie tworzymy z nich gotowy obraz systemu. Strona jest w 100% sprawdzona i raczej do tak tworzonych obrazów *.iso nikt nam niczego złośliwego nie dorzuci. 

1. Otwieramy stronę UUP dump  i pierwsze co musimy zrobić to wybrać kanał dystrybucji. W chwili obecnej Windows 11 dostępny jest jedynie na Dev channel i dostępny jedynie w wersji 64 bitowej. Więc nie mamy wyboru jaką wersję systemu wybrać 😉

Bez nazwy 1

2. Na następnej stronie wybieramy wersję systemu. Tutaj też na razie nie pozostawiono nam żadnego wyboru.

Bez nazwy 2

3. Następnie wybieramy wersje językową (Windows 11 już dostępny jest w naszym języku), oraz wersje systemu do pobrania. Tutaj warto odznaczyć wersję N (pozbawione są funkcji multimedialnych) oraz Windows Team. Ta ostatnia przeznaczona jest dla Surface Hub’ów.

Bez nazwy 3

  1. Przechodzimy do podsumowania. Możemy tutaj zintegrować wszystkie aktualizacje i .NET Framework. Po kliknięciu na Utwórz paczkę… pobierzemy niewielkie archiwum *.zip (około 4 MB)

Bez nazwy 4
5. Rozpakowujemy archiwum i klikamy na plik uup_download_windows.cmd. Skrypt zacznie pobierać dane, a następnie automatycznie stworzy nam obraz iso z wybranym przez nas systemem operacyjnym.

2021 07 06 14h22 24

Warto tutaj zaznaczyć, że skrypt wymaga wypakowania tak, aby w ścieżce do pliku nie było żadnej spacji. W przeciwnym razie skrypt nie zadziała wyświetlając nam stosowny komunikat.

Gotowy obraz iso pojawi się w folderze w którym wypakowaliśmy konwerter. Możemy go wykorzystać do stworzenia bootowalnego pendrive (w celu instalacji systemu na komputerze), bądź zainstalować do testów na Virtualbox.

Od razu zaznaczam, że odradzam postawienie sobie Win11 jako głównego systemu. Te okienka są dopiero w fazie testów i mogą nam narobić kłopotów.

Dziękuję za uwagę.

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 0 / 5. Głosów: 0

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Instalujemy Windows 11 na Virtualbox

Kabson

Jak domyślnie wyświetlać wszystkie aplikacje w menu Start Windows 11

Kabson

Przywracamy klasyczne menu kontekstowe w Windows 11

Kabson

3 proste sposoby na wyłączenie efektu rozmycia podczas logowania do Windows 11

Kabson

Jak zresetować menu start w Windows 11

Kabson

Jak sprawdzić, czy nasz komputer spełnia wymagania sprzętowe Windows 11

Kabson

2 komentarze

Avatar
Tadeusz 2021-07-31 at 05:09

„Warto tutaj zaznaczyć, że skrypt wymaga wypakowania tak, aby w ścieżce do pliku nie było żadnej spacji. W przeciwnym razie skrypt nie zadziała wyświetlając nam stosowny komunikat.” Jak to zrobić?

Odpowiedz
Kabson
Kabson 2021-07-31 at 05:57

Po prostu wrzuć to do jakiegoś prostego folderu, np. D:\Win11

Odpowiedz

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.