Windows

QNapi – alternatywa dla NAPIprojekt bez reklam !

NAPIprojekt to bardzo przydatna aplikacja dzięki której bardzo szybko pobierzemy i dopasujemy napisy do naszych filmów. Niestety prawa marketingu są nieugięte i od wersji 2.x zaczęto wprowadzać do tej aplikacji naszym zdaniem zbędne reklamy, opcje VIP i takie tam 😉

NAPIProjekt_preview

Oczywiście, każdy musi na czymś zarabiać – ja jednak nie lubię natrętnych reklam w aplikacjach zatem szukałem sposobu na pozbycie się niechcianych bannerów. Szybko okazało się jednak, że moje poszukiwania spełzły na niczym i jedynym sposobem na pozbycie się reklam z programu NAPIprojekt jest… zainstalowanie starszej wersji aplikacji.

Ja jednak wykorzystując wrodzony ośli upór znalazłem inne rozwiązanie – a jest nim tytułowy QNapi – darmowa alternatywa dla NAPIprojekt która ze względu na swoje możliwości znacząco przewyższa pierwowzór. QNapi w trakcie dopasowywania napisów korzysta z 3 różnych baz danych, a mianowicie:

  • NAPIprojekt
  • Opensubtitles
  • Napisy24.pl

Już sam ten fakt spowodował, że musiałem zainteresować się tą aplikacją. QNapi tak jak i jego konkurenci potrafi automatycznie dopasować napisy do konkretnego filmu, możemy wybrać format napisów ( m.in. SRT, mDVD, TMP, MPL2) zaś wbudowana funkcja skanowania katalogów pomaga w masowym dopasowywaniu napisów do całych sezonów naszych ulubionych seriali.

Jakby tego było mało program obsługuje również konta na w/w portalach zatem przesiadając się na QNapi nie tracimy żadnych przywilejów związanych  z naszymi kontami.

W tym artykule celowo pomijam kwestię konfiguracji QNapi – ustawień jest naprawdę niewiele i jedynie warto zwrócić uwagę na możliwość usuwania linii tekstowych z wybranymi przez nas frazami:

qnapi_Settings

Warto postawić “ptaszka” przy opcji Nie dodawaj informacji o QNapi przy konwersji między formatami – zapobiegnie to niepotrzebnej reklamie w trakcie filmu.

Moim zdaniem w chwili obecnej QNapi ma dwie wady – pierwszą z nich jest brak automatycznego zamykania się apki po wyszukaniu napisów zaś druga- bardziej irytująca – to dodanie dość przydługiego wpisu do menu podręcznego:

qnapi_context_menu

I właśnie modyfikacją tego zajmiemy się w tym poradniku 😉

Uruchamiamy Regedit a następniie naciskamy kombinację klawiszy Ctrl+F aby wyszukać interesujący ciąg “Pobierz i dopasuj”

dopasuj

Dwukrotnie klikając na ciągu zmieniamy jego treść na coś krótszego – w moim przypadku to “Pobierz napisy”. Aby zaoszczędzić trochę czasu kopiujemy zmienioną frazę do schowka, naciskamy F3 aby szukać następne wystąpienie i ponownie edytujemy wartość. Te kroki powtarzamy dla wszystkich kluczy spełniających kryteria wyszukiwania znajdujących się w lokalizacji

HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\

Po edycji elementów nasze menu kontekstowe powinno wyglądać nieco przejrzyściej a my posiadamy pod ręką potężne narzędzie, które funkcjonalnością miażdży inne aplikacje tego typu 😉

 

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 0 / 5. Głosów: 0

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Jak usunąć reklamy w Facebook Messenger na Androidzie

Kabson

Blokujemy dostęp do stron z materiałami dla dorosłych

Kabson

Blokujemy reklamy w Microsoft Edge

Kabson

Pozbywamy się reklam w Yanosiku

Kabson

Instalujemy zmodyfikowany Youtube bez reklam !

Kabson

Jak pozbyć się reklam w Playstation 4

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.