Windows

Skutecznie blokujemy aktualizację Windows 7/8/8.1 do Windows 10

Micro$oft coraz bardziej skutecznie próbuje nam wepchnąć nowy system pod nasze strzechy. Dzięki dwóm prostym sztuczką pokażę Wam, w jaki sposób skutecznie uniemożliwić naszej “winzgrozie” coraz bardziej wymuszaną aktualizację do W10

Przejmujemy kontrolę nad folderem GWX

Folder GWX to lokalizacja do której system pobiera pliki instalacyjne nowego Windowsa. Aby uniemożliwić pobieranie niechcianych przez nas śmieci, musimy nawigować do folderu

C:\Windows\System32

Odnaleźć folder GWX a następnie kliknąć PPM > Właściwości i przejść pod zakładkę Zabezpieczenia w której klikamy w przycisk Zaawansowane:

scr_9244046

Po czym przechodzimy pod zakładkę Właściciel klikamy Edytuj i nadajemy sobie prawa właściciela do tego folderu.

scr_9500703

Koniecznie stawiając” ptaszka” przy polu Zamień właściciela dla podkontenerów i obiektów.

Skoro folder GWX jest już ‘nasz’ usuwamy z niego całą zawartość. Musimy teraz uniemożliwić dostęp do niego wszystkim użytkownikom oraz systemowi. Ponownie przechodzimy do Właściwości folderu > Zabezpieczenia i klikamy na Edytuj po czym odmawiamy kontroli wszystkim użytkownikom:

scr_9861546

Po czym zatwierdzamy nasz wybór, naciskając na OK. Wyskoczy nam jeszcze ostrzeżenie które możemy śmiało zignorować ponownie potwierdzając nasz wybór 😉

scr_9925375Po tej operacji system nie będzie w stanie utworzyć żadnego pliku w folderze GWX – i o to dokładnie nam chodziło !

Dodatkowo możemy stworzyć klucz rejestru który teoretycznie powinien wyłączyć GWX w systemie – piszę ‘teoretycznie’, gdyż poniższa metoda jeszcze działa ale dam sobie rękę uciąć, że M$ wcześniej czy później zablokuje nam tę możliwość.

Wystarczy uruchomić regedit, następnie przechodzimy pod

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows

i tworzymy nowy klucz nazywający się GWX, a następnie tworzymy w nim nową wartość DWORD zwącą się DisableGWX i nadajemy jej wartość 1:

scr_10723500
Jako załącznik dodałem plik *.reg więc jeżeli macie z tym krokiem problem, pobierzcie załącznik, wypakujcie go i dodajcie wpis do rejestru.

Powyższa metoda nie działa ?

W sieci istnieje niewielki, aczkolwiek bardzo sprytny program który monitoruje pracę Aktualizatora Systemu Windows skutecznie uniemożliwiając mu pobieranie niechcianego uaktualnienia.

gwx_1

Mowa tu o GWX Control Panel. Aplikacja jest w pełni darmowa i wciąż rozwijana więc powinna sobie poradzić z niechcianym intruzem w postaci działającej, czy też wciąż powracającej aktualizacji do systemu W10. Program posiada również tzw. “Monitor Mode” w którym w czasie rzeczywistym monitoruje wszelkie zmiany w ustawieniach usługi Windows Update ostrzegając nas w przypadku wykrycia nieprawidłowości.

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 5 / 5. Głosów: 1

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Jak wyłączyć Prefetch i Superfetch w systemie Windows.

Kabson

Zmianiamy adres MAC karty sieciowej

Kabson

Usuwamy puste katalogi z systemu

Kabson

Wprowadzamy wiele komend w wierszu poleceń jednocześnie

Kabson

Zmieniamy wygląd strzałki skrótu w systemie Windows

Kabson

Blokujemy uruchamianie aplikacji w systemie Windows

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.