Windows

Szukamy torrentów z poziomu aplikacji qBittorrent

Nie da się ukryć, że obecnie torrenty królują w kwestii udostępniania (zazwyczaj) nie do końca legalnych treści. Mnogość serwisów oferujących torrenty i/lub linki magnet sprawia, że pobranie dowolnego programu czy też filmu to kwestia kilku minut.

Dzisiaj pokażę wam w jaki sposób zaoszczędzić naprawdę sporo czasu który traciliście na przeszukiwaniu sieci w poszukiwaniu torrentów. A to wszystko za pomocą wbudowanej w aplikację qBittorrent wyszukiwarki.

qBittorrent jest zupełnie darmowym klientem p2p, który w przeciwieństwie do raczej bardziej popularnego μTorrent jest pozbawiony natrętnych reklam przez co aplikacja wygląda naprawdę schludnie i przejrzyście:

Bez nazwy 1
Osobiście używam tej aplikacji od lat i nigdy mnie nie zawiodła, a teraz dzięki wbudowanej wyszukiwarce jest dla mnie numero uno w kategorii klientów sieci torrent, które trzeba poznać.

I tak zdaję sobie sprawę, że bardziej zaawansowani użytkownicy μTorrent potrafią wyłączyć (czy chociaż ograniczyć) reklamy w tej aplikacji ale… niesmak pozostaje.

Wracając do tematu tego poradnika, aby skorzystać z wyszukiwarki torrentów w aplikacji qBittorrent musicie w pierwszej kolejności pobrać i zainstalować środowisko Python, gdyż wtyczki wyszukiwarek potrzebują go do prawidłowego działania. 

python
Teraz wystarczy kliknąć w Widok > Wyszukiwarka by uaktywnić wyszukiwarkę w programie qBittorrent. Aby zaktualizować wtyczki wyszukiwarek wystarczy kliknąć w przycisk Wtyczki wyszukiwania a następnie w Sprawdź aktualizacje.

2018 11 20 10h38 14
qBittorrent automatycznie połączy się z serwerem i zaktualizuje wszystkie oficjalne wtyczki. Standardowo aplikacja korzysta z baz kilku bardzo popularnych serwisów  (jak Pirate Bay bądź Zoogle) które powinny w zupełności wystarczyć do namierzenia potrzebnej nam treści. Dla testów przeprowadziłem wyszukiwanie GTA San Andreas – liczba zwróconych wyników jest aż nadto zadowalająca:

2018 11 20 10h48 50
Istnieje również możliwość pobrania i zainstalowania nieoficjalnych pluginów przez co znacznie rozszerzymy możliwości tej wyszukiwarki. Niestety na chwilę obecną nie zauważyłem nawet jednej polskiej wtyczki do qBittorrent ale to może zmienić się z czasem 😉

To by było  na tyle w tym temacie. Dziękuję za uwagę 🙂

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 4.2 / 5. Głosów: 6

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Sprawdzamy jakie torrenty pobierają nasi znajomi ;-)

Kabson

Usuwamy reklamy z programu μTorrent

Kabson

9 klientów sieci torrent, które musisz poznać.

Kabson

Oszukiwanie na ratio w każdym kliencie torrent

Kabson

Konfiguracja GreedyTorrent

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.