Windows

Uaktywniamy tryb pokazowy w Windows 10

Dzisiaj pokażę wam w jaki sposób uaktywnić ukryty tryb pokazowy w Windows 10. Jest to specjalny tryb służący do prezentacji systemu na wystawach, prezentacjach itp. Z powodu braku dostępu do konta administratora ten tryb należy traktować wyłącznie ciekawostkę – tryb pokazowy służy jedynie do prezentacji systemu Windows 10 i nie nadaje się on nawet do najprostszej pracy.

Jako, że uaktywnienie trybu pokazowego usuwa wszystkie dane i aplikacje użytkowania w systemie, nie polecam wykonywać tego tricku na swoim PC. Na potrzeby tego poradnika zainstalowałem Windows 10 32 bit na maszynie wirtualnej !

OK, do rzeczy:

Aby uaktywnić tryb pokazowy przejdź do Ustawienia, następnie Aktualizacja i zabezpieczenia i klikamy na słowo Windows 5-8 razy:

retail 1

Gdy zrobimy to prawidłowo (tego raczej nie da się zrobić inaczej…) wyskoczy nam monit potwierdzający tę operację:

VirtualBox Windows 10

Jak widzicie zostajecie ostrzeżeni, że cała osobista zawartość na danym komputerze zostanie usunięta ! Ponadto komputer musi pobrać kilkadziesiąt megabajtów trybu pokazowego. Ale nic nas nie przestraszy – klikamy na Zmień. Zostaniemy poproszeni o opcjonalne podanie danych sklepu:

VirtualBox Windows 10

Wystarczy kliknąć na dalej. Ostatni już krok to zdecydowanie jak długo konto administratora pozostanie aktywne w trybie pokazowym:

VirtualBox Windows 10

Po kliknięciu w przycisk Zakończ system będzie przygotowywał się do aktywacji trybu pokazowego:

11111

W międzyczasie uruchamiając się kilkukrotnie.  I to właściwie wszystko. Gdy aktywny jest tryb pokazowy mamy do dyspozycji dwie nowe aplikacje – Microsoft Demo Attract oraz Microsoft Retail Demo – są to typowe “pokazówki” więc nie będę się w nie zagłębiał.

Untitled%2BProject

Dodatkowo konto użytkownika w trybie pokazowym zawsze nazywa się “Roman Górski” – jeżeli nasz świeżo zakupiony sprzęt posiada takie konto, to niemal na 100% oznacza, że wciśnięto wam powystawowy egzemplarz:

romekgórski

Jak widzicie jest to raczej wyłącznie ciekawostka – jeżeli jednak chcecie się zabezpieczyć na wypadek aktywacji tego trybu przez osoby trzecie (czyt. złośliwych znajomych…) Możecie usunąć usługę trybu pokazowego z systemu. W tym celu uruchamiamy wiersz polecenia w trybie administratora i wydajemy polecenie:

sc delete retaildemo

scr 17191437

I po krzyku – nasz komputer nie będzie już w stanie przełączyć się w tryb pokazowy.

Na zakończenie podpowiem, że pozostawiono nam możliwość wyłączenia tego trybu – robi się to dokładnie tą samą metodą jak jego aktywację.

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 4 / 5. Głosów: 1

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Pozbywamy się ikonki ze skompresowanych plików i folderów w Windows 10

Kabson

Jak dodać narzędzie Gpedit.msc do Windows 10 Home

Kabson

Usuwamy OneDrive z systemu Windows 10

Kabson

7 mało znanych aplikacji przydatnych w Windows

Kabson

Wyłączamy aplikacje działające w tle w Windows 10

Kabson

Ukrywamy sieci WiFi w Windows 10

Kabson

1 komentarz

InVaLid
InVaLid 2017-11-07 at 18:08

Zapomniałeś napisać, ze tryb pokazowy aktywuje się jako wygaszacz ekranu – taka tam reklama tego beznadziejnego systemu.

Odpowiedz

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.