Windows

Usuwamy splashscreen z aplikacji PortableApps.com

Programy typu portable (przenośne) są to aplikacje które nie dość, że nie wymagają instalacji to możemy je jeszcze przenosić pomiędzy różnymi komputerami bez utraty ich ustawień. Są niezwykle użyteczne, jeżeli np. nie posiadamy sprzętu typu laptop/notebook a czeka nasz dłuższy wyjazd (zakładając, że w miejscu naszej destynacji znajduje się jakikolwiek PC z systemem Win…). Osobiście używam programów portable nawet na swoim desktopie – przenośne wersje Mozilla Firefox/Thunderbid (i kilka innych) ułatwiają mi  szybkie “pozbieranie się” po reinstalce systemu. Na stronie PortableApps.com znajduje się niesamowicie pokaźna biblioteka aplikacji tego typu,  które bardzo szybko możemy pobrać na nasz dysk. Użytkowanie aplikacji portable niczym się nie różni od użytkowania zainstalowanych wersji, jednak w przypadku aplikacji pobranych z w/w strony przed każdym uruchomieniem apki wyskakuje nam splashscreen:

444x276xsshot20100613232302.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.qFEGHhmiwF

Nie jest on szczególnie uciążliwy (pojawia się dosłownie na kilka sekund) ale niektórych użytkowników ( w tym i mnie) doprowadza do szału. Czas się jego pozbyć – tradycyjnie, jest to niezwykle proste. Wystarczy przejść do folderu, w którym znajduje się nasza aplikacja i nawigować pod folder:

\Other\Source\

W tym folderze znajduje się jeden plik *.ini który musimy skopiować do głównego folderu aplikacji. Następnie edytujemy linijkę

DisableSplashScreen=false

na

DisableSplashScreen=true

Pozostało nam jedynie zmienić nazwę pliku *.ini zgodną plikiem *.exe (w moim przypadku jest to klient FTP):

scr_33433375

Od teraz apka będzie startowała pomijając splashscreen.

 

 

 

Pozostaw coś po sobie - oceń ten post ! Zmotywujesz mnie tym do dalszej pracy.

Kliknij w gwiazdkę, by go ocenić !

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił tego wpisu.

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.