Windows

Zmieniamy wygląd Windows 10 aby przypominał Windows 7

Wraz ze swoją osdłoną Windows 10 zaprezentował zupełnie nowy styl graficzny “wtapiając” Metro UI  z menu start. Oczywiście jak przy każdej premierze również w przypadku dziesiątki znaleźli się malkontenci narzekający, że “kiedyś było lepiej”. W tym poradniku zaprezentuję Wam kilka prostych sztuczek po których nowy system zacznie przypominać niedościgniony wzór – W7.

Menu start

scr_2271484

Menu start zaprezentowane w W10 jest połączeniem pełnoekranowego menu znanego z Windows 8 z rozwiązaniem znanym ze starszych wersji systemu. Moim zdaniem jest to chybiony pomysł gdyż aby zobaczyć informacje na “kafelkach” musimy kliknąć menu Start, co z pewnością nie jest wygodne na komputerze stacjonarnym. Do podobnego wniosku doszli autorzy aplikacji Classic Shell, która zaraz po instalacji przywraca nam najbardziej funkcjonalne menu start jakie możne było zaprojektować:

classic shell1

Efekt Aero/ Windows Glass

scr_3057078

Kolejnym gadżetem z jakiego został wykastrowany system W10 to półprzezroczyste belki okien, w tym poradniku napisałem w jaki sposób je przywrócić.

Przywracamy Gadżety Pulpitu

scr_5751546Jak wspomniałem w tym poradniku przywrócenie gadżetów pulpitu to kwestia doinstalowania jednego programu.

Przełączamy się na konto lokalne

konto_lokalneAby zrezygnować z konta Microsoft wystarczy wejść w Ustawienia > Konta > Twoje Konto > Zamiast tego zaloguj się za pomocą konta lokalnego. Stracimy w ten sposób możliwość korzystania z usług M$.

Pozbywamy się ekranu blokady, OneDrive oraz usuwamy “Foldery” z widoku Ten Komputer.

logon_scrnTrzy proste tricki dzięki którymi pozbywamy się ekranu blokady, OneDrive oraz Folderów z widoku eksploratora plików były już tutaj opisywane, więc wystarczy zastosować się do wskazówek w nich zawartych.

Przywracamy klasyczny kalendarz oraz kontrolę głośności z poprzednich wersji Windows.

stare_Pobieramy i rozpakowujemy plik dodany na dole tego wpisu. Są to gotowe wpisy do rejestru włączające klasyczny wygląd tych elementów. Jako gratis dodałem pliki *.reg  dezaktywujące centrum powiadomień. Jak już jesteśmy na tym poziomie modyfikacji naszego systemu warto rozważyć możliwość przywrócenia klasycznej przeglądarki zdjęć.

Wyżej wymienione próby przywrócenia klasycznego interfejsu w systemie Windows 10  z pewnością przypadną do gustu konserwatystom, jednak nijak się mają do prostoty użytkowania “siódemki”.

Ale no cóż, co kto lubi…

 

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 0 / 5. Głosów: 0

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Załączniki

Może cię zainteresować:

Naprawiamy usługę Windows Update

Kabson

Restartujemy przeglądarkę Firefox z poziomu GCLI

Kabson

Trzy proste metody na zablokowanie instalowania programów w systemie Windows

Kabson

Tworzymy skróty do ustawień systemu Windows 10

Kabson

Wyłączamy aplikacje działające w tle w Windows 10

Kabson

Ustawiamy automatyczne wyłączenie komputera

Kabson

4 komentarze

Avatar
Jan 2016-11-05 at 19:26

Niestety nie można przywrócić starego kalendarza i kontroli głośności. Dalej jest też ekran blokady.

Odpowiedz
Kabson
Kabson 2016-11-06 at 10:54

Testowałem to przed chwilą i wpis do rejestru dalej przywraca klasyczną kontrolę głośności, jednak masz rację w stosunku do kalendarza – prawdopodobnie ta opcja zniknęła z Anniversary Update. W przypadku w/w aktualizacji również nie zadziała usunięcie ekranu blokady w przedstawiony tutaj sposób. Na pozbycie się ekranu blokady w AU jest trochę inna metoda którą opisałem tutaj

Odpowiedz
Avatar
Bartas 2016-12-20 at 23:40

I przy okazji skutecznie spowolni nasz komputer

Odpowiedz
Kabson
Kabson 2016-12-21 at 14:47

Która z wymienionych opcji spowolni komputer ? To że Classic Shell oraz widgety zaczną zjadać trochę ramu i czasu procesora przy obecnych konfiguracjach jest raczej nieodczuwalne.

Odpowiedz

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.