Android

Jak oglądać zwierzęta w AR za pomocą wyszukiwarki Google

Dzisiaj chciałbym zaprezentować wam prosty trik który może sprawić, że przestaniecie się nudzić na jakiś czas siedząc przymusowo w domu.

Mowa tu dokładnie o wykorzystaniu wyszukiwarki Google do wyświetlania określonych zwierząt w naszej przestrzeni. To jest naprawdę banalne w swojej prostocie zatem bez owijania w bawełnę 😉

W pierwszej kolejności upewnijcie się, że macie zainstalowaną aplikację Obiektyw Google:

2020 03 27 15h04 59

Obiektyw Google (Google Lens) to świetna aplikacja umożliwiająca m.in. na wyświetlanie informacji o otaczającym nas świecie i naprawdę warto mieć ją w swoim telefonie. Jako ciekawostkę dodam, że Google pracuje nad AR już od dawna i jedną z pierwszych prób zaimplementowania tego do telefonu był project Tango obecny m.in. w phablecie Lenovo Phab 2 Pro którego kiedyś posiadałem 😉 Tam jednak waga podzespołów mierzących nasze położenie w przestrzeni była na tyle duża i skompilowana, że ten projekt został porzucony w marcu 2018 roku. 

Wróćmy jednak do tematu tego wpisu.

Jak oglądać zwierzęta w AR za pomocą wyszukiwarki Google ?

Tak jak wspomniałem, jest to naprawdę banalne. Odpalamy w telefonie wyszukiwarkę Google (nie ma znaczenia jaką, podczastestów wykorzystałem przeglądarkę Brave którą standardowo polecam.) następnie wpisujemy nazwę zwierzaka, którego chcemy sobie pooglądać. 

Ja wpisałem frazę kot. Co prawda zdaję sobie sprawę,  jak wygląda kocurek jednak na czymś muszę wam pokazać jak wygląda ten “fejczer” od Google 😉

W wynikach wyszukiwania powinien nam się wyświetlić monit o możliwości obejrzenia sobie zwierzaka w naturalnej wielkości:

Bez nazwy 1Jeżeli nie macie dostępnej tej pozycji w wynikach, to prawdopodobnie firma z Redmond nie posiada jej (jeszcze) w swojej bazie danych. Podczas testów wpisywałem takie frazy jak pies, tygrys, lew czy nawet pingwin jednak nie wszystkie modele były dostępne. Nie szukajcie zatem bardziej egzotycznych zwierząt takich jak Phyllostomus czy też inne rudawkokształtne, gdyż na chwilę obecną nikt raczej nie chce ich oglądać w rzeczywistości 😉 

Po tapnięciu w Wyświetl w 3D wciskamy przycisk Zobacz model. Jeżeli po raz pierwszy uruchamiamy apkę Obiektyw Google przyjdzie nam jeszcze  potwierdzić dostęp do aparatu i pamięci naszego urządzenia:

Bez nazwy 2
Teraz pozostało nam znaleźć odpowiednie miejsce w naszej przestrzeni aby aplikacja wyświetliła w nim trójwymiarowy model zwierzaka:

2020 03 27 13.54

Z góry przepraszam za bałagan na biurku 😉 Oczywiście jak na rzeczywistość rozszerzoną przystało możemy obejrzeć naszego kociaka z każdej strony. 

To by było na tyle.  A wy jakie zwierzęta “odkryliście” w ten sposób ? Podzielcie się z naszymi czytelnikami w komentarzach 😉

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 5 / 5. Głosów: 1

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Wyświetlamy naszą oś czasu Google jako mapę cieplną (heat map)

Kabson

Pobieramy obszary Map Google do trybu offline

Kabson

Jak przywrócić klasyczną belkę pobierania plików w Chrome

Kabson

7 ukrytych gier od Google

Kabson

Restartujemy Google Chrome z poziomu przeglądarki

Kabson

Wybieramy w jakim formacie pobieramy obrazy w Google Chrome

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.