Gry

Łatwe odblokowywanie osiągnięć w grach ze Steam.

Microsoft wprowadzając system osiągnięć na konsoli XBOX 360 z pewnością nie spodziewał się, jak ten system punktacji wpłynie na postrzeganie gier przez graczy. System ocen podchwyciły również inne firmy oferujące tego typu rozrywkę, a nawet retro gry dorobiły się możliwości zdobycia osiągnięć za pomocą Retroachievements.

Dzisiaj za dobrego gracza uważa się osobę z olbrzymią ilością tego typu dorobku. Moim zdaniem osiągnięcia nie są żadnym wyznacznikiem klasy gracza, zaś zostały wprowadzone jedynie po to by jak najszybciej zniechęcić graczy do dalszego grania po wbiciu upragnionego “calaka”. Przecież na zebraniu wszystkich osiągnięć przyjemność z gry wcale się nie kończy. To ludzie pod krawatami ustalili, że przeciętny Kowalski szybciej wyłoży ciężko odkładane pieniążki na kolejny tytuł, w którym ponownie będzie nabijał pucharki.

Na Steam również mamy listę osiągnięć, którymi możemy się pochwalić przed znajomymi. Dzisiaj przedstawiam wam prosty sposób na ich odblokowanie w każdej grze znajdującej się w naszym dossier na Steam

Łatwe odblokowywanie osiągnięć w grach ze Steam za pomocą SAM (Steam Achievement Manager).

Pobieramy SAM po czym uruchamiamy klienta Steam i logujemy się na nasze konto.

Uruchamiamy SAM.picker.exe jako administrator. Może się okazać, że nasz antywirus zablokuje SAM jednak jeżeli pobraliście go z oficjalnej strony to tzw. false positive i nie ma co się tym przejmować. Po prostu dodajcie pliki wykonywalne SAM.Picker.exe oraz SAM.Game.exe do listy wyjątków w swoim programie antywirusowym.

Aplikacja wyszuka nasze gry i po chwili wyświetlając je na liście:

odblokowywanie osiągnięć w grach ze Steam
Teraz wystarczy wybrać interesującą nas grę i dwukrotnie kliknąć na jej ikonkę. Otworzy to nam nowe okno w którym będziemy mogli dodać, bądź usunąć nasze osiągnięcia:

odblokowywanie osiągnięć w grach ze Steam
Aby zastosować zmiany klikamy w Commit Changes

Steam Achievement Manager umożliwia również edycję statystyk w grach (zakładka Statistics) , jednak ja bym się dwa razy zastanowił, zanim zaczniemy przy nich dłubać.

2023 01 31 15h47 13 kopia

Po prostu większość statystyk jest od siebie zależna i np. nikt nam nie uwierzy, że wspomnianego “calaka” w grze zrobiliśmy w ultra krótkim czasie.

Jak widzicie “lewe” odblokowanie osiągnięć na Steam jest niezwykle łatwe. Wystarczy wiedzieć z jakiego narzędzie skorzystać.

Pytanie czy to jest legalne, grozi nam za to jakiś ban ?

Prezentowany dzisiaj program istnieje już od dłuższego czasu jednak Steam nigdy jeszcze nie podjął walki z procederem odblokowywania osiągnięć w ten sposób. Być może, w przyszłości podejmą odpowiednie kroki aby zapobiec temu procederowi, więc korzystacie z tej aplikacji na własną odpowiedzialność.

Ponadto nie wszystkie osiągnięcia możemy odblokować w ten sposób. Istnieje szereg osiągnięć, które wymagają odblokowania standardowym sposobem po prostu grając w gry. Zatem poniższa metoda sprawdza się raczej do “sprzątania” gier, w celu osiągnięcia w nich 100%.

Pamiętajcie o tym, by chociaż zachować pozory i nie odblokowywać osiągnięć “hurtowo”. Osobiście tym sposobem odblokowuję sobie 2-5 osiągnięć tygodniowo i przez dwa lata użytkowania SAM nie dostałem za niego ban(anem) od Steam. Po prostu miejcie głowę na karku, poczytajcie poradniki znalezione w sieci aby dowiedzieć się, w jakiej kolejności odblokowywać osiągnięcia. 

Dziękuję za uwagę.

Pozostaw coś po sobie - oceń ten post ! Zmotywujesz mnie tym do dalszej pracy.

Kliknij w gwiazdkę, by go ocenić !

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił tego wpisu.

Może cię zainteresować:

Zone of the Enders: The 2nd Runner (2003)

Kabson

Le Dernier Don

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.