Internet

7 ukrytych gier od Google

Google od zawsze umieszcza w swoich produktach i usługach ukryte easter eggi które często okazują się niewielkimi grami w sam raz na zabicie nudy. Dzisiaj przyjrzymy się siedmiu z nich.

1. Ukryta gra a’la Flappy Birds w telefonach z androidem:
google flappy birdsW telefonach z systemem operacyjnym Android ukryta jest gra podobna do kultowej, jednak już niedostępnej w sklepie Play Flappy Bird. Niestety w Oreo gry już nie zobaczymy, gdyż została zastąpiona znacznie prostszym easterem. Jeżeli jednak posiadacie telefon ze starszą wersją Androida to tutaj możecie się dowiedzieć jak ją włączyć.

2. Solitaire (Pasjans)

google pasjans

Aby dostać się do klasycznego pasjansa po prostu wpiszcie “solitaire” w wyszukiwarce Google. Gra pasjans zostanie wyświetlona jako jeden z wyników wyszukiwania. Zasady pasjansa każdy raczej zna, więc nie ma co się nad nim rozpisywać 😉

3. Zerg Rush

google zerg rushJeżeli graliście w Starcraft to wiecie, że zerg rush to taka taktyka grania, w której grając jako Zergowie produkujemy jak największą ilość słabych jednostek i z ich pomocą roznosimy przeciwnika w strzępy – jak to mawia stare przysłowie “w kupie siła!”. Wpisując w wyszukiwarkę frazę zerg rush uruchomi się nam skrypt który będzie niszczył nam wyniki wyszukiwania. Naszym zadaniem jest “zaklikanie” nadlatujących literek z logo Google jak najszybciej !

4. Symulator Lotu (Google Earth)

Symulator Lotu Google Earth

Symulator lotu dostępny w aplikacji Google Earth umożliwia zwiedzanie trójwymiarowych map Google z kokpitu awionetki bądź myśliwca. O ile sama gra nie jest specjalnie ukryta (ten tryb uaktywniamy naciskając Ctl+A, bądź przez wybór z menu Narzędzia > Otwórz symulator lotu…) to już manewrowanie samolotem jest dość uciążliwe i dopiero po kilkunastu minutach nauczycie się lecieć w miarę prosto… Moim zdaniem programiści powinni uprościć sterowanie, gdyż przelot np. nad dokładnie odwzorowanym miastem które znamy to dość intensywne przeżycie.

4. Pac-Man

google pac man

Google zaprezentowało swoją odsłonę Pac-Man’a 21 Maja 2010 roku, czyli dokładnie 30 lat po tym jak firma Namco wydała jej pierwszą odsłonę. Tę grę każdy kojarzy więc i tutaj ponownie nie będę się rozpisywał o mechanice tej gry. Jeżeli chcecie pograć w ten piękny klasyk wystarczy, że wpiszecie  pac man w wyszukiwarkę google.

5. Wąż (Snake)

google snakeKolejny klasyk tym razem prosto z telefonów Noki 😉 Gra tradycyjnie polega na pożeraniu owoców i dbaniu o to, by nie ugryźć się we własny ogon 😉

Aby w nią zagrać po prostu wpisz frazę Wąż (bądź po angielsku: Snake) w wyszukiwarce Google.

6.   Atari Breakout

google atari breakoutBreakout jest to gra która powstała w 1972 roku, zaś jednym z jej autorów był sam Steve Jobs. Gra polega na manewrowaniu paletką tak, aby odbijająca się od niej piłeczka niszczyła wyżej umieszczone obiekty. Aby ją wypróbować po prostu przejdźcie do wyszukiwarki grafik Google i wpiszcie tytułowe Atari Breakout aby ją uruchomić.

7. T-Rex Run

Na zakończenie coś dla tych, którym tymczasowo odcięto dostęp do internetu. Przeglądarka Chrome wyświetla wtedy prostą grafikę przedstawiającą tyranozaura na pustyni.
google t-rex
Jeżeli wciśniecie spację, nasz milusiński zacznie biec w prawą stronę zaś my za pomocą spacji musimy przeskakiwać nad kaktusami i nadlatującymi pterodaktylami. Gra prosta, jednak bardzo grywalna i dynamiczna.

To by było na tyle na dzisiaj. W komentarzach możecie pisać  która z gier wam się podoba najbardziej, bądź dać namiar na więcej tego typu easter eggów.

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 4.3 / 5. Głosów: 9

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

6 Najlepszych stron poświęconych emulacji.

Kabson

Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje w Google Chrome

Kabson

Uaktywniamy ukryty easter egg w Notepad++

Kabson

Jak wyłączyć grę Dino Run w Google Chrome

Kabson

Jak uaktywnić easter egg w Firefox Quantum

iPOD

Jak uniemożliwić odinstalowanie wtyczki w Google Chrome ?

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.