Internet

Kolorujemy czarno-białe zdjęcia jednym kliknięciem !

Po sieci krąży wiele aplikacji potrafiących konwertować kolorowe zdjęcia do czarno-białego formatu. Praktycznie rzecz ujmując, jest to bardzo prosty proces – każdemu kolorowi zostaje przypisany odpowiedni odcień ze skali szarości. Proces odwrotny (czyli dodanie kolorów do zdjęcia czarno-białego) jest natomiast o wiele bardziej skomplikowany i zazwyczaj wymaga biegłej obsługi zaawansowanych aplikacji do edycji grafiki.

Dziś sprzedaję Wam bardo prosty trick za pomocą którego będziecie w stanie pokolorować każde czarno-białe zdjęcie za pomocą jednego kliknięcia !

A to wszystko za pomocą strony Algorithmia, a dokładniej za pomocą algorytmu colorize-photos. Przechodzimy zatem pod ten adres i wysyłamy nasze czarno-białe zdjęcie na serwer klikając w upload photo:

algorithmia

Proces potrafi zająć kilka minut – wszystko to zależy od wielkości i skomplikowania przesłanego obrazu. Po zakończeniu konwersji możemy pobrać kolorowe zdjęcie przy czym maksymalna rozdzielczość pobieranego obrazu to 800×600 punktów.

Poniżej przedstawiam Wam kilka przykładów konwersji:

Sam algorytm konwersji nie jest idealny, i bardzo często zdarzają mu się przekłamania w doborze odpowiednich barw jednak zaczyna to dopiero “kłóć w oczy” gdy przekonwertujemy znany nam kolorowy obraz do skali szarości, a następnie skorzystamy z algorymtu:

motylki

Jednak naszym zdaniem jedno kliknięcie robi tak sporo roboty, że należy stronie to wybaczyć.

 

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 4 / 5. Głosów: 1

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.