Internet

Oglądamy filmy z serwisów typu catshare, rapidu itp za pomocą VLC bez pobierania na twardy dysk

Czasem w życiu zdarza się, że pobierany cały dzień film na zaplanowany wieczorek filmowy okazuje się jakościowym gniotem którego nie da się oglądać. W tym poradniku przedstawię Wam prosty trick który umożliwi Wam wyjście z takiej sytuacji – czyli szybko pobierzemy plik na zewnętrzny serwer i odtworzymy go strumieniem za pomocą VLC Media Player

Wszystko sprowadza się do rejestracji w serwisie Rapideo.pl oraz skopiowania filmu na ich serwery. Serwis działa na bardzo prostej zasadzie – dzięki Rapideo.pl mamy dostęp do kont premium ponad 40 firm hostingowych typu catshare, rapidu, fileshark i wiele, wiele innych co pozwala na błyskawiczne pobieranie plików. Wiadomo, że każdy chce jakoś zarobić więc Rapideo.pl płacimy za transfer plików pobieranych na serwery jednak w przeliczeniu na funkcjonalność  mojego rozwiązania warto od czasu do czasu wysłać tego SMS’a i cieszyć się streamingiem w naprawdę wysokiej jakości. Rapideo.pl podczas rejestracji daje aż 1 GB transferu za darmo, więc możemy przetestować ich usługę bez żadnych zobowiązań.

Jak już się zarejestrujemy musimy wyszukać interesujący nas plik źródłowy – najlepiej aby:

  • był w formacie *.mp4, *.avi bądź *.mkv
  • nie był skompresowany i podzielony archiwum – metoda działa jedynie na “gołe” uploady – czyli film i nic więcej.
  • rozdzielczość nie przekraczała 720p (jeżeli mamy naprawdę szybki internet możemy pokusić się o 1080p).

Jak już znaleźliśmy źródło musimy pobrać plik na serwery Rapideo.pl:

2016-09-09_14h39_52

Po prostu kopiujemy URL pliku, wklejamy go do formularza i klikamy na przycisk wgraj pliki. Jeżeli serwis Rapideo.pl znajdzie plik na zewnętrznym serwerze wyskoczą nam opcje pobierania pliku:

rapideo_standard

W którym decydujemy się na Rapideo Standard. Wiem, że mamy tutaj możliwość oglądania filmu z poziomu przeglądarki ale mój patent z VLC jest znacznie lepszy 😉 Po chwili rozpocznie się pobieranie filmu na serwer – potrwa to chwilkę:

rapideo_download

Gdy pobieranie się zakończy, musimy skopiować adres URL pliku (będziemy mieli kilka serwerów do wyboru, jednak nie ma to znaczenia który wybierzemy)

kopiuj_adres_linku

 

Pobieramy teraz odtwarzacz VideoLan (VLC)

Osobiście polecam wersję portable, gdyż nie śmieci po naszym systemie. Sam odtwarzacz nie grzeszy wyglądem ale mogę Was zapewnić, że funkcjonalnością przebija wiele bardziej znanych “plajerków” dostępnych na Winzgrozie, a na Linuxie bije rekordy popularności. Wciskając kombinację klawiszy Ctrl+N otwieramy okno dodawania strumienia:

otworz_siec

Do którego kopiujemy URL z seriwsu Rapideo. Możemy również zwiększyć rozmiar buforowania aby uniknąć niepotrzebnych przycięć w trakcie odtwarzania filmu (wartość podajemy w milisekundach, 1000 ms to 1 sek.). Moim zdaniem ustawianie wartości większej niż 5000 ms mija się z celem gdyż nawet odtwarzając w ten sposób filmy na LTE z kiepskim zasięgiem nie miałem problemów z płynnością VLC.

VideoLan umożliwia również dodanie napisów do odtwarzanego filmu – wystarczy kliknąć w Napisy > Dodaj plik z napisami… Jako, że nie posiadamy “fizycznie” filmu na dysku musimy ręcznie wyszukać plik z napisami – polecam w tym celu przewertowanie serwisu opensubtitles.org.

To by było na tyle, lecę na piwo 😉

 

 

Pozostaw coś po sobie - oceń ten post ! Zmotywujesz mnie tym do dalszej pracy.

Kliknij w gwiazdkę, by go ocenić !

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił tego wpisu.

Może cię zainteresować:

Dwie proste metody na zripowanie płyty DVD

Kabson

1 komentarz

Avatar
krakow 2021-01-24 at 18:05

Pomysl brzmi fajnie szkoda tylko iz w 2121 r już niestety nieskuteczny

Odpowiedz

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.