Internet

Tworzymy kopię zapasową naszego profilu Google

Google od pewnego czasu udostępniło narzędzie umożliwiające wyeksportowanie danych ze wszystkich używanych przez nas usług Google ( w tym Youtube). Jest to niezwykle przydatne, gdy z jakiegoś powodu chcemy usunąć nasze konto z serwisu a nie chcemy stracić znajdujących się na nim danych.

Narzędzia_do_zarządzania_danymi_–_pobierz_swoje_dane_-_2015-11-02_15.02.01Aby przejść do ustawień przedstawionych powyżej wystarczy zalogować się na nasze konto Google i skorzystać z tego linku. Przeniesie on nas bezpośrednio do opisywanego narzędzia.

Na pierwszej stronie za pomocą suwaków zaznaczamy usługi z których zamierzamy pobrać dane, niektóre z nich pozwalają na m.in. wybranie formatu w jakim zostaną wyeksportowane dane, bądź (tak jak w przypadku YT) na rodzaj eksportowanych danych.

scr_7421109Gdy już wybierzemy co chcemy wyeksportować klikamy na Dalej, następnie wybieramy format archiwum w jakim zostaną skompresowane dane (w chwili obecnej dostępne są formaty *.tgz, *.tbz oraz popularny *.zip) oraz metodę ich udostępnienia (polecam wybrać wyślij e-maila z linkiem do pobrania) .

scr_7787281Gdy już zdecydujemy się na format archiwum, klikamy w przycisk Utwórz archiwum aby rozpocząć proces zbierania danych i ich konwersji. Zależenie od ilości wybranych usług proces ten może potrwać od kilku minut do nawet kilku dni – dlatego też zaproponowałem Wam wybranie opcji powiadomienia na email.

 

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 4.5 / 5. Głosów: 2

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Restartujemy przeglądarkę Firefox z poziomu GCLI

Kabson

Podmiana ikon dysków i rozszerzeń w Windows 8.1

Kabson

Zmieniamy wygląd Windows 10 aby przypominał Windows 7

Kabson

Redukujemy zużycie pamięci RAM przez Google Chrome

Kabson

Zmieniamy wygląd strzałki skrótu w systemie Windows

Kabson

Blokujemy uruchamianie określonych programów w systemie Windows

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.