Konsole

Farmimy legendarne wyposażenie w trybie przetrwania w Fallout 4

Kiedyś przedstawiłem niezawodny sposób na farmienie legendarnych przedmiotów w Fallout 4 z wykorzystaniem tzw. “loot lock“. Jest to metoda, która pozwala graczom na efektywne zdobywanie najlepszych i najrzadszych przedmiotów w grze co znacznie ułatwia rozgrywkę, zwłaszcza na wyższych poziomach trudności.

Loot locking to niezwykle skuteczna metoda na farmienie legendarnych przedmiotów w Fallout 4 w większości trybów gry. Niestety, ze względu na brak możliwości zapisania stanu gry w dowolnym momencie, nie jest ona efektywna w trybie przetrwania (survival). W trybie przetrwania gra pozwala na zapisywanie stanu gry tylko w określonych miejscach, takich jak łóżka, co uniemożliwia szybkie i wygodne ponowne wczytywanie stanu gry. Brak tej możliwości oznacza, że nie możemy skutecznie wykorzystać loot lock, by zdobyć konkretny legendarny przedmiot od pokonanego przeciwnika. 

W tym poradniku chciałbym wam przedstawić metodę na zwiększenie swoich szans na zdobycie legendarnego ekwipunku w trybie survival.

Co będzie nam potrzebne ? 

Strzykostrzał (Syringer) –  to unikalna broń w Fallout 4, która pozwala graczom strzelać strzykawkami zawierającymi różne substancje chemiczne. W grze możemy go zdobyć w kilku lokacjach, najpewniejszym jest Krypta 81, bądź doktorek w Daimond City.

strzykostrzal

Larwa muchy mięsnej – z tymi pociskami jest problem w trybie survival, gdyż do wyprodukowania jednej potrzebujemy:

  • 1x Gruczoł muchy mięsnej
  • 1x Psycho
  • 1x Szkło

Ale wykorzystując niewielki bug w grze, możemy produkować te amunicję na tonami. Wystarczy zmienić język w konsoli na angielski (spowoduje to uruchomienie gry właśnie w tym języku) a następnie udajemy się  do stacji chemicznej. Teraz zaznaczamy Bleed out syringe, a następnie naciskamy przycisk odpowiedzialny za  stworzenie pocisku i zaraz po tym wychylamy lewa gałkę analoga do dołu. Jak zrobimy to poprawnie, to menu nam się zglitchuje, a my zamiast stworzymy potrzebna nam amunicję zupełnie za darmo:

Farmimy legendarne wyposażenie w trybie przetrwania w Fallout 4Jak widzicie na screenie powyżej, gra pozwala mi stworzyć potrzebną nam amunicję pomimo, że nie posiadam żadnych potrzebnych przedmiotów w ekwipunku.

Niestety tak stworzonej larwy nie jesteśmy w stanie załadować do naszej wiatrówki. Aby trick zadziałał musimy stworzyć za pomocą DLC Contraptions Workshop takie cudo:

klonomator

Od lewej:

  • Magazyn (Taśmociąg)
  • Taśmociąg z puszką elektroinstalacyjną
  • Lej próżniowy
  • Szafa (dowolna)

Ten “twór” oczywiście zasilamy jakimkolwiek generatorem.

Teraz wystarczy załadować wszystkie karty do szafy. Lej próżniowy będzie “wysysać” zawartość szafy, a my korzystając z pasa transmisyjnego wszystkie nasze szczepionki odbieramy z powrotem do ekwipunku. W ten prosty sposób dorobimy się tej cennej amunicji w bardzo krótkim czasie i bez potrzeby ciągłego latania po całej mapie.

Jak już będziemy posiadać kilkadziesiąt tych pocisków, zaczynamy grać jak Bozia przykazała pamiętając o tym, by każdego przeciwnika (nie licząc syntyków i robotów) traktować najpierw larwą, a dopiero później likwidować. Larwa muchy mięsnej sprawia, że ze zwłok oponenta wylatuje mucha, która ma dość duże szanse na bycie legendarny przeciwnikiem.

legendarna muchaOczywiście wspomniana powyżej metoda nie jest pozbawiona wad (dalej musimy mieć farta, by wypadło nam coś fajnego…) jednak ilość przeciwników legendarnych, jakich ubijamy w trakcie rozgrywki w ten sposób drastycznie się zwiększa, co przekłada się na lepszy loot z ich trucheł, oraz szybsze zdobywanie doświadczenia. Kolejnym plusem jest również fakt, że przy okazji zdobywamy naprawdę sporą ilość mięcha, które w trybie survival jest bardzo potrzebne.

Dziękuję za uwagę i życzę miłego grania !

Pozostaw coś po sobie - oceń ten post ! Zmotywujesz mnie tym do dalszej pracy.

Kliknij w gwiazdkę, by go ocenić !

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił tego wpisu.

Może cię zainteresować:

Fallout 4: Trainer (+20) [1.0 – 1.7.7] [FLING]

iPOD

Fallout 4 – prosty sposób na kapsle

Kabson

Fallout 4 Age of Airships

iPOD

FlaconOil’s HD ReTexture Project

Kabson

Crossbows of the Commonwealth

Kabson

Fallout 4 – 10 porad na początek

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.