Windows

Gramy w ukrytą grę “Posurfujmy” w Microsoft Edge

Nowa przeglądarka Microsoft Edge oparta o silnik Chromium wciąż zdobywa popularność. Jeżeli korzystacie z tej przeglądarki pokażę wam w jaki sposób uruchomić w niej ukrytą mini grę “Posurfujmy”.

Nie zamierzam nic pisać o tej przeglądarce. Skoro jest oparta na silniku Chromium działa dokładnie tak samo jak i inne jej klony (Vivaldi, Opera etc.). Moim zdaniem Brave której używam od roku i tak nie przebije 😉 Ale to tylko moje zdanie.

Programiści z Redmond “zaszyli” w kodzie przeglądarki mini grę. I to nie byle jaką gdyż jest ona bardziej rozbudowana od T-Rex Run (czy jej odpowiedników w innych przeglądarkach).

Zrzut ekranu 320

Gra “Posurfujmy” polega na omijaniu przeszkód w postaci skał, wirów wodnych i innych elementów krajobrazu. W grze zaimplementowano nawet krakena którego zadaniem jest gonienie naszej postaci. Płynąc w dół ekranu możemy zbierać również “dopalacze” oraz dodatkowe życia. Ich ilość oraz różnorodność jest uzależniona od trybu gry, a tych jest aż trzy. W domyślnym trybie po naszym zadaniem jest dotarcie jak najdalej, w dwóch pozostałych możemy zmierzyć się z czasem bądź posurfować pomiędzy bramkami.

Jak uruchomić grę “Posurfujmy”w Microsoft Edge ?

Są dwie metody, jednak ja chciałbym przedstawić wam tę prostszą. Aby włączyć ukrytą grę w Microsoft Edge wystarczy w pasku adresu wpisać:

edge://surf

I nacisnąć enter, ten “trik” przeniesie nas bezpośrednio do wyboru postaci.

Sterowanie w grze jest banalnie proste, możemy skorzystać ze strzałek, klawiszy W.A,S,D oraz myszki. Kontrolera nie miałem okazji sprawdzić, ale podobno również działa 😉

Na zakończenie tego wpisu chciałbym się z wami podzielić jeszcze cheatem, który odblokowuje 8 grywalną postać – kota Ninja.

Jak odblokować dodatkową postać w grze “Posurfujmy”  w Microsoft Edge ?

Jeżeli chcecie zagrać dodatkową, ósmą postacią w tym easterze wystarczy na oknie wyboru postaci wklepać tzw. Konami Code. Jest to ukłon w stronę staro szkolnych graczy gdyż tą kombinację klawiszy po raz pierwszy umieszczono w grze Gradius z 1986 roku. Konami Code występowało później w wielu grach, zabawkach dla dzieci a nawet wklepywał go sam Król Kandyz w animacji Disney’a Ralph Demolka.

A ten słynny kod to:

↑,↑,↓,↓←,→,←,→,b,a

Gdy wpiszemy go poprawnie kot ninja zastąpi wszystkie podstawowe postacie:

2020 05 30 15h01 36

Moim zdaniem przeglądarka powinna być tylko przeglądarką i każda linijka kodu która nie jest związana z renderowaniem i obsługą stron niepotrzebnie tylko obciąża przeglądarkę.

No ale co innego programiści z M$ mogli dodać od siebie do silnika Chrome ? 😉

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 4.4 / 5. Głosów: 9

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Jak wyłączyć grę Dino Run w Google Chrome

Kabson

Blokujemy reklamy w Microsoft Edge

Kabson

7 ukrytych gier od Google

Kabson

Jak uaktywnić easter egg w Firefox Quantum

iPOD

Uaktywniamy czarny styl w Microsoft Edge.

Kabson

Dezaktywujemy przeglądarkę Edge w systemie Windows 10

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.